2021'de Robot Köpekler New York Polis Kadrosuna Katılıyor !

Teknolojinin gelişmesi ile robotların hayatımıza girmesi elbette kaçınılmaz oldu. Evlerimiz, telefonlarımız, arabalarımızdan sonra şimdi de akıllı polis köpekler test edilmeye başlandı.

2021'de Robot Köpekler New York Polis Kadrosuna Katılıyor !

via GIPHY

New York Polisleri Kadrosuna Boston Dynamics Tarafından Üretilen "Spot" İsimli Robot Köpek İçin Gerekli Çalışmalara Başladı

Özelleştirilebilir olduğu belirtilen robota uzayan kol eklentisi ekleneceği belirtildi. Polisin Spot'u insan için tehlikeli bölgelere kimyasal bir sızıntıya, şüpheli bir bombanın yakınına ya da rehine durumunda göndermesini öngörüyor. Boston Dynamics iş geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Michael Perry; "Şu anda birincil ilgi alanımız, robotu, bir kişiyi göndermenin çok tehlikeli olduğu, ancak alanla fiziksel olarak etkileşime girmeyen bir ortamda bilgi toplamak istediğiniz durumlara göndermektir" dedi.

Eyalet polisi sözcüsü David Procopio ise, "Robot teknolojisi, potansiyel olarak tehlikeli ortamlar hakkında durumsal farkındalık sağlama becerisi nedeniyle kolluk kuvvetleri için değerli bir araçtır" dedi.

Sivil Özgürlük Savunucuları Daha Fazlasını Bilmek İstiyor

Spot, açık bir API'ye sahip "genel amaçlı" bir robottur. Bu, müşterilerin - ister polis departmanı ister depo operatörü olsun - Spot'u kendi yazılımıyla özelleştirebileceği anlamına gelir. 

Boston Dynamics tüm potansiyeline rağmen Spot'un silah haline getirilmesini istemiyor. Perry, sözleşmelerinde robotun "insanlara fiziksel olarak zarar verecek veya korkutacak" şekilde kullanılmamasını gerektiren bir madde içerdiğini söyledi.

"Müşterilerle yaptığımız erken değerlendirme sürecimizin bir parçası, robotun kullanımı için aynı sayfada olduğumuzdan emin olmaktır" dedi. "O kadar açık ki, robotun birisine fiziksel olarak zarar verebilecek şekilde kullanılmasını istemediğimiz konusunda müşterilerimizle çok netiz." dediği belirtildi.

Robot Köpeğin 2021’de Göreve Başlayabileceği Belirtiliyor

Robot köpek Spot, güvenlikten sorumlu olmak üzere bir petrol rafinerisinde işe alınmıştı. Robot köpeğin üreticisi olan Boston Dynamics geçtiğimiz hafta Güney Koreli Hyundai tarafından satın alınmıştı. Şirket geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada robotun fiyatının 74 bin 500 dolar olduğu bilgisini paylaşmıştı.

 Kaynak: 1, 2

via GIPHY

Bu Gönderiler İlginizi Çekebilir!

Sıfır Donanım İle Oyunları Sorunsuz Oynamak : Nvidia Geforce

Temellerini 70 lerin sonunda atan video oyun sektörü her geçen yıl popülerliğini arttırmış ve 2019 yılına gelindiğinde sektörün cirosu yaklaşık 150 milyar doların üzerinde seyir etmiştir. Gelişen oyunlar, beraberinde yüksek ekran kartları ve ram ihtiyacını doğurmuştur. Özellikle ülkemizdeki kur farkından dolayı, oyunseverler yüksek fiyatlardan satılan ekran kartlarını satın alamıyor. Oyunları düşük çözünürlükte oynamak zorunda kalan oyunseverler , uzun süredir bu haberi bekliyordu. Nvidia Geforce now yayınladıgı beta sürümünün ardından geçtiğimiz aylarda tam sürümünü oyun severlere tanıttı.


Telefonların Vazgeçilmez 10 Uygulamasına Bayılacaksınız

Telefonlar şüphesiz her alanda hayatımızı kolaylaştırıyor. Spor yaparken, müzik dinlerken, kitap okurken yada merak ettiğiniz bir yeri gezmeye çıkmadan önce kesinlikle göz atmanız gereken 10 uygulamayı sizler için derledik. Her iki platformda çalışan bu uyguların bir çoğu ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
0
dislike
0
love
0
funny
1
angry
0
sad
0
wow
0