24 Yıl Boyunca Hiç Top Oynamayan Futbolcu

Brezilyalı Futbolcu Carlos Kaiser, 24 yıl boyunca hiç topa dokunmadan kariyerine devam etmeyi başarmış. Üstelik bunun için de epeyce çaba harcamış. Kendisi hem tembellik hem de dolandırıcılık konusunda oldukça yetenekli.

24 Yıl Boyunca Hiç Top Oynamayan Futbolcu

Bu içeriğimizin konusu Brezilyalı Futbolcu Carlos Kaiser. Evet başlığı yanlış okumadınız 24 yıl boyunca hiç topa dokunmadan kariyerine devam etmeyi başarmış. Bu bir başarı öyküsü müdür bilinmez. Biz hayat hikayesini oldukça ilginç bulduk. Çünkü böyle bir hikayeyi daha önce duymadığınıza eminiz.

Hikayenin kahramanı gerçekten 24 yıl boyunca resmiyette hiçbir maça çıkmadan profesyonel futbol hayatına devam etti.

Üstelik Brezilya’nın en büyük kulüpleri olan Flamengo, Fluminense, Botafogo ve Vasco da Gama gibi takımlarda oynadı. Ülke dışında da ABD, Fransa ve Meksika’da çeşitli takımlarda forma giydi. Peki bunu nasıl başardı?

1963 doğumlu Carlos daha 10 yaşındayken bir scout tarafından keşfedildi ve ailesiyle anlaşma yapıldı. Botafogo kulübünün altyapısında oynamaya başladı.

Ailesi, yaşadıkları maddi sıkıntıları nedeniyle onun futbolcu olmasını istiyordu. Ancak Carlos istemiyordu.
Hepimizin etrafında muhakkak çok çalışmadan para kazanan insanlar vardır. Ama kahramanımız çalışmamak için resmen çaba göstermiş desek abartmış olmayız.

Peki tam 24 yıl boyunca hiç futbol oynamadan futbolcu(!) kalabilmeyi nasıl başardı?

Carlos anne ve babasını kaybettikten sonra Meksika’nın Pueblo kulübüyle sözleşme imzaladı. Aslında şöhret ve para dolu hayatı istiyordu ancak bu konuda çaba göstermekten de hep kaçtı. Kendine çıkış yolu olarak ise bir antrenman sırasında kendini yere atmakta buldu. Bu sayede bir süre futbol oynamaktan kurtuldu.

Aslında Herkes Onun Başarılı Bir Futbolcu Olduğunu Düşünüyordu

 

Carlos Kaiser, sakat olarak geçirdiği yönetiminden malzemecisine, oyunculardan taraftara herkesle arasını inanılmaz iyi tutuyordu. Onu transfer eden bütün kulüpler, Brezilyalı oyuncunun sakatlığını atlatacağı günü bekledi. Daha sonrasında tam oyuna girecekken tesadüfen (!) ısınma sırasında tekrar sakatlandı.

Artık Sakat Rolü İşe Yaramıyordu

Bangu kulübünde forma giydiği dönem bitime 8 dakika kala kulübün başkanı ve sahibi Castor de Andrade, hocadan Carlos'un oyuna girmesini istedi. Kaiser pratik zekasını kullanarak hemen başka bir plan yaptı ve oynamamayı başardı.

“Isınırken arkadaki tribünde bulunan birkaç taraftarın bana bağırdığını fark etim. O an aklıma bir fikir geldi. Hemen tribüne çıktım ve taraftarla kavga etmeye başladım. Hakem de bana kırmızı kart gösterdi.”

Maçtan sonra soyunma odasına gelen başkan adeta deliye döndü. Ancak Carlos'un aklında çoktan plan hazırdı. Başkana onu 13 yaşında kaybettiği babası gibi gördüğünü, tribündekilerin ona küfürler yağdırdığını fark ettiğini ve buna dayanamayıp kendini kaybettiğini söyledi. Başkan ise tabi ki yumuşayıp Carlos'a sarıldı.

Ertesi gün Carlos Kaiser'in yeni sözleşmesi hazırdı.

Tüm Hikayeleri Biliyoruz

Kulübün pazarlama sorumlusu Pedro Nardelli. “O, dolandırıcılık sanatının en önemli temsilcilerinden biriydi. Kulüp bir keresinde ona yeni bir sözleşme teklif etti ama kabul etmedi. Başka ülkelere gidip başka kulüpleri dolandırmak istiyordu.” diyor.

Fransa 2. Ligi'nde Gazelec takımına transfer

Kıvrak zekalı tembel futbolcu transferi için düzenlenen törende kendisine verilen bütün futbol toplarını tribündeki seyircilere yollamış, böylece basına poz vermek için her futbolcunun yaptığı top sektirme gibi hareketleri yapmaktan yırtmıştı. 

Törende kulüp başkanının eşine bir demet çiçek vererek takdir almış, bu hareketi sayesinde de kulüpte sekiz yıl daha kalmıştı.

. Bu kadarına da pes diyebilirsiniz ancak ilerleyen zaman da oyuncak telefonla soyunma odasında yöneticilerle konuşur gibi yapıp kendisine transfer teklifleri var izlenimi bile yaratmış.

Peki Neden Diğer Kulüpler Onu Transfer Etmek İstedi Diyebilirsiniz. Haklısınız da.

 

Ancak o dönemde internet yaygın olmadığı için hakkında detaylı bir araştırma yapılmamış. Kim bilir hangi dolandırıcılık planlarıyla hangi kulaktan dolma bilgilerle bunu başarmıştır. Ancak söylenene göre Kaiser ne zaman bir kamera görse anında sahaya atlar ve-muhabirlere poz verirmiş.

 

Kendisi şimdiler de kadın vücut geliştiricilerine eğitim veriyor.

 

 

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir!

Tam 7 Kez Ölümden Dönen Dünyanın En Şanslı Adamı

7 kez ölümden dönmüş ve sonrasında büyük ikramiyeyi kazanmış Frane Selak'ın hayatı bir film senaryosu değil. Okurken "bu kadarına da pes" dedirtiyor adeta.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
2
dislike
0
love
1
funny
3
angry
0
sad
0
wow
2