8 Adımda Basit Özsavunma Teknikleri

Kadınlar için hiç de güvenli olmayan bir ülkede yaşıyoruz. Her an sadece "kadın" olduğumuz için bile başımıza bir şeyler gelebilir. Artık kendimizi korumayız! Ünlü bir dövüş ustası başınıza gelen bir saldırı karşısında nasıl kendimizi savunacağımızı anlattı. Olası bir durumda neler yapmamız gerektiğini gelin birlikte öğrenelim.

8 Adımda Basit Özsavunma Teknikleri

Hassas bölgeler nelerdir?

 

Öncelikle karşınızdaki kişinin hassas bölgelerini öğrenmekle başlayalım. En savunmasız bölgeler; dizler, kasık, göğüs boşluğu, burun, boğaz ve gözler. Şimdi sırada bu bilgiyi nasıl uygulayacağımıza gelelim...

1. Sıkıştırıldıysanız; en hassas bölgelerden biri kafadır. Anı kollayın ve karşınızdakinin çenesine aşağıdan vurun.

2. Arkadan savunmasız yakalandıysanız; kafanızla burnuna vurmaya çalışın. Eğer üstünüze çullandıysa bacağını ani bir manevra ile tutup kendinize doğru çekin.

3. Eğer karşınızdaki size zorla sarılıyor ise; kafanızla karşınızdakinin burnuna vurun. Bir sonraki hareketiniz ise bacak arasını hedef almak olsun!

4. Yan tarafınızdan yaklaşıyorsa; öncelikle burun veya çene kısmına vurun, 1-2 adım geriye sendeleyecektir. Göğüs boşluğuna dirseğiniz ile vurabilirsiniz.

5. Gereksiz yakınlık gösteriyor ise, karşınızdakini uzaklaştırmak için çenesinin altına vurarak uzaklaştırabilirsiniz. Eğer durum tehlikeli ise kasığına vurarak zaman kazanabilirsiniz.

6. Boynunuza sarıldıysa; en hassas bölge kasıklardır. Karşınızdakinin kasığına yumruk atarak onu dumura uğratabilirsiniz!

7. Eğer el hareketinden rahatsız olduysanız; küçük ve yüzük parmağını bir elinizle, orta ve işaret parmağını diğer elinizle tutarak bileğini geriye doğru itiniz. Bunun yerine orta parmağı hızlıca tutarak bileğe doğru, geriye itebilirsiniz.  Eğer eline yetişemiyorsanız adem elmasını hedef alarak vurabilir veya adem almasının iki yanından tutarak boynunu itebilirsiniz.

8. Eğer bileklerinizden zorla tuttuysa; kolunuzu hızlıca yukarı çevirerek kurtulabilirsiniz.

Bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ederiz. Anlattıklarımızın uygulamasını aşağıda bulabilirsiniz

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir!

Hindistan' da Kadınlardan Alınan Tuhaf Bir Vergi; Meme Vergisi

Sömürüye baş kaldıran, özgürlüğü için canından olan cesur kadın Nangeli' nin umutla dolu hikayesi......

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
7
dislike
1
love
3
funny
0
angry
0
sad
2
wow
2