9 kişilik Nüfusuyla Kendine Hayran Bırakan Ada

Her mevsim ayrı güzelliğiyle kendine hayran bırakan bu adada yalnızca 9 kişi yaşıyor.

9 kişilik Nüfusuyla Kendine Hayran Bırakan Ada

Finlandiya'nın Kuzeyinde ki Kotisaari Adasında Yalnızca 9 Kişi Yaşıyor

Güzelliğiyle ünlü olan Katisaari adasını fotoğrafçı Jani Ylinampa gözler önüne serdi. The Guardian'nın derlemesini sizler için paylaşıyoruz.

Kimilerine göre burda yaşamak ürkütücü olsa da her mevsimi ayrı güzel Kotisaari Adasına turistik ziyaretler de mümkün. Kemri nehrinde tekne ile adaya ulaşabiliyorsunuz.

4 Mevsim Fotoğraflandı

Finlandiya aslında dünyanın en yeşil ülkelerinden biri ve yaklaşık 50 bin göl barındırıyor. Kotisaari adası da oldukça ünlü. Finlandiyalı fotoğrafçı Ylinampa adanın her mevsimini drone ile çekerek çalışmasını 1 yılda tamamlamıştır. 

Peki Adada Yaşayanlar Geçimini Nasıl Sağlıyor?

Ada sakinlerinin tamamı geçimlerini odunculuk ile sağlıyor. Turist ziyaretlerinin artması sebebiyle ada sakinlerinden birinin evi restoranta çevrilmiştir.

İşte The Guardian'da Yayınlanan Diğer Fotoğraflar

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir!

Hem Korkutucular Hem Büyüleyiciler: İşte Tamamen Terk Edilmiş 18 Yer

Her birinin hikayesi birbirinden farklı. Kimi askeri darbeler kimi mübadeleler kimi nükleer felaketler görmüş ve bir şekilde unutulup gitmişler. Tabi ki doğayı asla durduramazsınız. Tüm resimlerde siz de fark edeceksiniz ki ya çöle dönüşmüş ya da ormana. Birbirinden büyüleyici 18 terk edilmiş şehir ve hikayelerini sizler için derledik.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
5
dislike
0
love
3
funny
0
angry
0
sad
0
wow
3