Açıklamalarıyla Dillerden Hiç Düşmeyen Berat Albayrak'ın Eğitimi

Yaptığı açıklamalar ve sunduğu çözüm önerileriyle manşetlerden düşmeyen Türkiye Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak'ın okuduğu okulları gelin birde birlikte inceleyelim.

Açıklamalarıyla Dillerden Hiç Düşmeyen Berat Albayrak'ın Eğitimi

Lise eğitimini Özel Fatih Koleji'nde alan Albayrak, Lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi İngilizce işletme bölümü alanında Türkiye'de ilk 10'a giren bir bölümdür. Yüksek lisansını Amerika'da New York Pace Üniversitesi Lubin School of Business’ta Bankacılık ve Finans bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans tezi olan “Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Finansmanı” tezi ile doktora derecesi aldı. Bu arada yüksek lisans yaptığı üniversite ABD üniversiteleri başarı sıralamasında 180. sırada yer almaktadır.

Eğitimden bahsetmişken 10 Mayıs 2018 tarihli kararla Berat Albayrak’ın kardeşinin kurucusu olduğu Nun Eğitim Kurumlarını kurmuşlardır. Beykoz ormanlık sit alanı üzerine okul yaptıran vakıfa vergi muafiyeti tanınmıştır.

Çalışma Hayatına 1996 yılında atılan Berat Albayrak, İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı (M.B.A) eğitimi sırasında Çalık Holding bünyesinde çalışmıştır. 2002-2006 yılları arasında Çalık Holding'in Amerika Birleşik Devletleri finans departmanında olarak görev almıştır. 2006 yılında Türkiye'ye dönüş yapan Albayrak, yine aynı holdingin öncelikle Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı daha sonra ise Genel Müdür olarak atanmıştır. 2013 yılında özel sektörden ayrılan Berat Albayrak, Sabah gazetesinde yazarlık yapmış ve Marmara Üniversitesi finans alanında dersler vermiştir.

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir!

Hangi Ünlü Hangi Üniversite Mezunu

Kimisini dizilerden kimisini filmlerden, kimisini de şarkılarından biliyorsunuz. İşte çok yakından tanıdığınız ünlü isimler ve mezun oldukları üniversiteler

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
5
dislike
0
love
0
funny
1
angry
3
sad
0
wow
0