Amazon'un Ayrıcalık Paketi Amazon Prime Türkiye'de

Dünyanın en geniş dağıtım ağına sahip online alışveriş sitesi Amazon, abonelik sistemi "Amazon Prime"ı Türkiye'de kullanıma açtı. Prime Video ve Prime Gaming'in dahil olduğu sistem kullanıcılara ertesi gün teslimat, orjinal film ve dizileri izleme fırsatı sunuyor.

Amazon'un Ayrıcalık Paketi Amazon Prime Türkiye'de

Dünyanın 19 ülkesinde 150 milyon aboneye hizmet veren Amazon Prime 16 eylül günü Türkiye'de kullanıma açıldı.  Türkiye'deki abonelik ücreti "Prime Video" ve "Prime Gaming" hizmetleri dahil olmak üzere 7.80 TL olarak belirlendi. Amazon Prime sahipleri  hızlı kargo, ertesi gün teslimat ve indirimlerden öncelikli olarak yararlanmanıza olanak sağlıyor. Pakete dahil olan "Prime Video" sayesinde ise bir çok orjinal film ve diziyi izleyebiliyorsunuz.7 Günlük Deneme Süresi

Netflix'te daha önceden kullanıma sunulan 30 günlük deneme süresinin benzerini uygulayan Prime Video, kullanıcılarına ilk 7 gün  hiç bir ücret ödemeden bu hizmetlerden faydalanabilme fırsatı sunuyor. - Netflix'te geçen aylarda  kullanımdan kaldırılan 30 günlük deneme süresi "1.99" TL ödenmesi karşılığında tekrar hizmete açıldı.-

Ekstra Ücret Yok

Prime Video içerikleri akıllı telefon,Apple Tv, Android Playerler ve akıllı televizyonlardan izlenebiliyor. Netflix ile karşılaştırılan platform henüz yeni olmasına karşın her geçen
gün film ve dizilerinin sayısını arttırıyor. Fiyat açısından Netflix'ten daha hesaplı bir ödeme planı çizen Prime Video, en iyi görüntü ve seslere sahip olmak için ekstra bir ücret talep etmiyor.

Prime Video içerikleri ülkere göre farklılık gösterebilmekte. Türkiye'de gösterimde olan Orjinal Prime Video dizilerinden bazıları;


The Man In the High CastlePhillip K. Dick’in aynı isimli romanından uyarlanan The Man In The High Castle, Nazi’lerin İkinci Dünya Savaşı’nı kazandıkları distopyasından yola çıkarak, bu durumda Kuzey Amerika’nın ne halde olacağını ekranlara yansıtıyor. Almanya ve Japonya’nın hükmettiği bu düzende insanlığın bir bölümü baskılara karşı direnmeye çalışırken, diğer bölümü bu işleyişi kabullenir.

Tom Clancy's Jack RyanTeröristler arası iletişimdeki bir paterni ortaya koyan CIA analisti Jack Ryan bir anda kendisini tehlike dolu bir operasyonun içinde bulur. Şüpheli banka transferleri fark eden Jack, durumu araştırdığında Avrupa ve Orta Doğu üzeirnden Amerika’ya karşı büyük çaplı bir terör saldırısı planlandığını fark eder ve uluslararası çapta tehlikeli bir kedi fare oyunu için güvenli masa başı işini ardında bırakmak zorunda kalır.

The Marvelous Mrs. Maisel1958'de New York'ta Midge Maisel, kocası, çocukları ve Upper West Side bölgesindeki dairesinde şık Yom Kippur yemekleriyle hayatını mutlu mesut sürdürmektedir. Ancak sürpriz bir değişiklikle hayatta başka neyde iyi olduğunu bulması gerekir. Stand-up komedyeni olmak onun dışında herkes için çılgın bir seçimdir. Muhteşem Bayan Maisel'ın yazarı ve yönetmeni Amy Sherman-Palladino'dur (Gilmore Girls).


American GodsNeil Gaiman’ın aynı adlı kitabından uyarlanan American Gods, eski tanrılar ve yeni tanrıların savaşını konu alıyor. Dizide, çalıştığı spor salonuna yapılan bir saldırı dolayısıyla hapse giren Shadow Moon’un hikayesi anlatılıyor. Erken tahliye edilen Shadow, çok sevdiği karısı Lauran’ı bir kaza sonucu kaybettiğini öğrenir. Eşinin cenazesine gitmek için çıktığı yolculukta Mr.Wednesday adlı bir adam ile tanışması ise olayları başlatır. Çünkü Mr.Wednesday, aslında Norveç mitolojisinin en önde gelen tanrılarından biri olan Odin’dir.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1