Astral Seyahat Yapmak Mümkün mü?

Astral Seyahat, spiritüalizme biraz ilgisi olan herkesin merak ettiği ve hayatının bir döneminde denemek istediği üzerine türlü efsaneler yazılmış bir konudur. Astral seyahat sırasında, kendi uyuyan bedenini gören, istediği kişi ve yere gidebilen ve bazen de bu seyahatte geri dönemeyip ruhu ve bedeni sonsuza dek ayrı kalan kişilerin hikayelerini dinledik. Peki gerçekte Astral Seyahat nedir? Böyle bir şey mümkün müdür? Bu soruların cevaplarını yazımızda yanıtlıyoruz.

Astral Seyahat Yapmak Mümkün mü?

Astral Seyahat Nedir?

Halk arasında ruhun bedene ince bir kordonla bağlı olduğu dilden dile dolaşıp durmuştur. Astral seyahat ise ruhun bedenden kopmadan sadece belirli süreliğine ayrılarak başka bir boyutta dolaşma olayıdır. Bu konu ile ilgili birçok söylem ve inanış vardır. Bu seyahatin bir sınırı bulunmamaktadır. Şehirler, ülkeler, gezegenler arasında dolaşmak mümkündür.

Astral Seyahat Zararlı Mıdır?

Ruh bedene ince bir kordan ile bağlıdır. İnanışa göre ölüm sırasında bu kordon kopar ve ruh bedenden ayrılarak gökyüzüne doğru çıkar. Astral seyahatte ise bu kordan kopmadan kişi başka bir boyutta seyahat eder. Fakat bu boyutta tek yaşayan biz değiliz. Halk inanışına göre bu boyutta ruhani varlıklar ve üç harfliler de yaşamaktadır. Seyahat sırasında bu varlıklarla karşılaşılabilir ve bedene bağlı olduğumuz kordon kopabilir. Bunun sonucunda ise ruh o bedende kalır ve ölüm gerçekleşir.

Astral Seyahat Öncesinde Ne Yapmak Gerekir?

Öncelikle astral seyahate hazır olmak gerekir. Düşüncenizi bu yöne odaklamanız gerekir. Zihinsel olarak buna inanmanız ve kendinizi rahatlatmanız gerek. Baştan söyleyelim hadi bi deneyeyim derseniz o iş olmaz. Bu olay odaklanma ile başlar. Çevrenizin düzenli ve ferah olduğundan emin olmanız gerek. Bu konsantrasyonunuzu sağlamanıza yardımcı olur.

Zaman olarak günün her saatini tercih edebilirsiniz fakat güneş tam doğarken yapmak daha doğru bir seçim olacaktır.

Kendinizi rahat ettiğiniz ve tanıdığınız bir ortam olmalıdır. Tanımadığınız ve kendinizi rahat hissetmediğiniz bir ortamda strese gireceğiniz için odaklanma sorunu yaşayacaksınız. Buda rahatlamanızı engelleyeceği için diğer boyuta geçişiniz güçleşecek. En doğru seçim evinizdeki bir koltuk veya yatak olabilir.

Tek başınıza ve sessiz bir ortamda olmanız gerekir. Seyahat sırasında odaya kimsenin girmeyeceğinden ve ses duymayacağınızdan emin olun.

Hazır olduğunuzda ise başlayabilirsiniz!

Astral Seyahate Başlayabiliriz!

Gelelim asıl mevzuya. Ortamı ayarladınız ve zihninizi boşaltıp rahatladınız. Haydi başlayalım!

Öncelikle gözlerinizi kapatın ve vücudunuzun her bir noktasını hissedin. Tamamen kafanızda kötü düşünce kalmadığı ve rahatladığınızı düşündüğünüzde sadece seyahati düşünün. Ruhunuzun ayak parmaklarınızdan başlayarak yavaş yavaş bedeninizden ayrıldığını düşünün. Bu sırada bir titreşim hissedeceksiniz ama korkmayın, çoğu insanda yaşanan bir olay. Daha sonra ayağa kalkıp yatakta yatan bedeninize baktığınızı düşünün. Yeterince odaklandıysanız ve bedeninizi görüyorsanız seyahate başladınız demektir. Kesinlikle ilk seyahatlerinizi odanızın içinde yapın. Kendinizi tamamen hazır hissettiğinizde ise odanın dışına çıkabilirsiniz. 2 -3 seyahatiniz boyunca odanızdan çıkmamanızı öneririz. Birçok kişi bu seyahati yaptığını ve deneyimlerini çeşitli platformlarda aktarmıştır.  

Geri dönüşü nasıl sağlayabilirsiniz?

Astral seyahat sadece düşünce ve zihin ile yönetilebilmektedir. Dönüşünüzü zorlaştırmamak için en azından seyahate alışana kadar odanızda kalın. Seyahati bitirmek istediğinizde ise zihninizi sadece geri dönmeye odaklayan. Bu süreçte korkmamanız ve tedirgin olmamanız çok önemli. Ruhunuzun bedeninizden ayrılışını düşünün, ayrı şekilde geri dönüp seyahati bitirmeye çalışın. Bedeninize döndüğünüzde ise uyanın. Bu süreçte kendinizi yorgun ve bitkin hissedebilirsiniz. Alışana kadar birkaç denemede daha bu zihinsel yorgunluk devam edebilir.  

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir!

Reenkarnasyonla Tekrar Dünyaya Geldiğini İddia Eden Çocuk Katilini Yakalattı!

Korku filmi gibi olayın kahramanı Titu Singh, önce ki yaşamını ve ölümünü çok net hatırladığını iddia ediyor. Karısını, dükkanını, çocuklarını hatta katilini bile hatırlayan çocuk BBC'ye belgesel oluyor

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
1
wow
2