Barınaklardan Sahiplenilen Minik Dostlarımızın Değişimleri Sizleri Çok Şaşırtacak

Yapılan istatistiklere göre her yıl 6.5 milyon hayvan barınaklara veya ormanlara terkediliyor. Evcil hayvanların sahipleri tarafından terkedilmesinin bir kaç temel nedeni var. Sahiplenen evcil hayvanın agresif ve sorunlu olması veya sürekli olarak sağlık sorunlarının çıkması bunlardan sadece bir kaç tanesi.

Barınaklardan Sahiplenilen Minik Dostlarımızın Değişimleri Sizleri Çok Şaşırtacak

Neyse ki, bu sorunlara aldırış etmeden onları barınaklardan, ormanlardan  kurtarıp sahiplenen güzel  kalpli insanlar var. Lafgaf olarak barınaktan evcil hayvan edinmeyi seçen iyi kalpli ve şefkatli insanları yürekten tebrik ediyoruz. Barınaklardan sahiplenilen evcil hayvanların önceki ve sonraki halleri,  sevginin ve ilginin neler yapabileceğini bizlere gösteriyor.

10.

Tüyleri bakımsızlıktan kaskatı kesilen bu minik dostumuz, Alzheimer hastası sahibi tarafından terk edildikten sonra bu halde bulundu, oldukça mutsuz ve sağlıksız görünen bu dostumuz sahiplenildikten sonra ise katılaşan tüylerinden kurtulup sıcak ve mutlu yuvasında  karnını doyuruyor.

9.

Bir hayvan kurtarıcı olan Klaudija Sigurnjak tarafından kurtarılan bu dostumuz, kaptığı enfoksiyen sonucu sağ gözünü kaybetmesine rağmen yeni yuvasında daha güvende.

8.

Şunun yüzündeki gülümsemeye bakın ne kadar da mutlu. Bulunduğunda tüyleri katılaşmış ve cildinde ciddi kesik ve kuruluklar vardı. Tedavisinin ardından hızlıca iyileşen Holland yeni evinde  çok mutlu görünüyor.

7.

Polisler tarafından bulunduklarında oldukça bitkin olan bu minik Emmy ve Oscar bir hayvan koruma vakfı tarafından sahiplenildi. Gerekli özen ve gıda desteğiyle eski hallerinden eser yok. Sizce de çok tatlı değiller mi!

6.

Başına ne geldiği bilinmeyen bu minik dostumuz gördüğü her nesneye aşırı tepkiler verip sürekli ağlıyor , kaptığı  enfeksiyon nedeniyle kulaklarını hareket ettiremiyordu. 2 saat süren bir tüy kesiminin ve tedavinin ardından artık daha mutlu.

5.

Ruthie 16 yaşında fakat yaşı yeni sahiplerinin onun sahiplenmesine engel olmadı ne kadar harika bir değişim öyle değil mi!

4.


Yasaklı olduğu için sahiplenilmek istenmeyen bir pitbull açlığa mahkum edilmiş tam ötenazi kararı verilmişken iyi kalpli bir hayvansever onu sahiplendi eski halinden eser kalmamış.

3.

Nigel,  sahibi tarafından ormana bırakılıp açlığa mahkum edilmiş başka bir dostumuz. Bakımsızlıktan  bütün tüyleri dökülen Nigel artık en az gülüşü kadar güzel tüylere sahip.

2.

Kötü koşullardan dolayı gözünde enfeksiyon oluşan bu yavru kedi bir aylık kısa bir bakımın ardından artık daha net görüyor.

1.

Çürüyen 14 dişi ve kötü kokması nedeniyle ismi kokuşmuş anlamına gelen Stinky'in, sahiplenildikten sonra çürüyen dişleri çekilmek zorunda kalınmış. Dişlerinin çekilmesinden dolayı dili ağzından sarkan minik dostumuzun yeni ailesi isminide değiştirerek Marnie koymuş. Marnie'nin yeni ailesi ona bir instagram sayfası bile açmış 2 milyon takipçisi olan Marnie artık hem sağlıklı hemde bir fenomen.

Her birinin yüzü  bize iyi insanlar iyiki var dedirtiyor.  Sizce en güzel dönüşüm hangisinin ? 

Bu Gönderiler İlginizi Çekebilir!

Harlow'un Sahte Anne Deneyi

Bağlanma teorisini etkileyen unsurlarla ilgili araştırma yapmak isteyen Harlow, sahte anne deneyini gerçekleştirmiştir. Deney zamanında çok ses getirmiş, hayvan dernekleri ve hayvan hakları savunucuları tarafından tepki çekmiştir. Gelin bakalım bu çok tepki çeken Harlow’un yaptığı deney neyi amaçlamış ve sonucunda neler olmuş.


Danimarka Vizonlardan Sonra Covid-19 Tespit Edilen Kedileri de İtlaf Etti

Danimarka'da Covid-19 rastlanan bazı kedilerin de itlaf edildiği açıklandı. Danimarka'da koronavirüsün yayılmasını önlemek için itlaf edilen vizonların, gömüldükleri toplu mezarlardan yüzeye doğru çıkması ülkede endişeye yol açmıştı.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
6
dislike
1
love
3
funny
0
angry
0
sad
1
wow
3