Basit Bir Şekilde Şampiyon Olmaya Gelen Serhat Doğramacı Kimdir?

“ Kimse bu yarışmayı hafife aldığımı sanmasın New York’ta ki iş teklifini bıraktım biletimi yaktım, savaşacağım” diyerek Masterchef Türkiye'ye etkili bir giriş yapan Serhat Doğramacı yarışmanın elemelerinde izleyicinin tüm dikkatini kendi üzerinde toplamayı başardı. Peki kimdir bu dikkat çeken aşçı?

Basit Bir Şekilde Şampiyon Olmaya Gelen Serhat Doğramacı Kimdir?

Geçen sene ki Masterchef  yarışmacılarını başarılı bulmadığını, bu yüzden Master şef'e katılmaya karar verdiğini ve basit bir şekilde 1. olacağını iddia eden Serhat Doğramacı pratik fakat Teknik bir yemek dediği tavada mühürlenmiş levrek ızgara, pancar krema sosu ile şeflerin karşısına çıktı ve Masterchef Türkiye 2020'nin 16 kişilik ana kadrosunda ilk seçilen yarışmacı oldu. Her ne kadar aşırı iddialı konuşmaları ile tepki çekse de stratejik olarak bu yarışmada uzun süre kalmasını sağlayabilecek psikolojik bir baskı oluşturmayı yarışmanın daha en başından başardı. Bu yarışmayı takip edenler iyi bilir yarışmada sadece yemekler değil bu tip baskılar da konuşuyor. Şimdi gelin kendisini yakından tanımaya başlayalım.

Yaşantısını daha çok İstanbul'da sürdüren Serhat Doğramacı aslen baba tarafından Kerküklüdür ve anne tarafı Yugoslav göçmenidir. 23 yaşında ve nişanlıdır. İyi derecede İngilizce bilen Serhat Doğramacı Selimpaşa Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nden mezun olduktan sonra Süleyman Demirel Üniversitesi Aşçılık Bölümü'ne girdi ve halen de eğitimini burada devam ettirmektedir.

Profesyonel aşçılığa henüz lise yıllarındayken başladı. Bugüne kadar birçok yarışmaya katıldığı ve girdiği yarışmalarda çeşitli ödüller aldı. Farklı kategorilerde yarıştığı yarışmalardan kazandığı 15 madalyası bulunuyor. 14. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali'nde makarna kategorisinde altın madalya kazandı.

Amerika, Almanya, Romanya, Bulgaristan, Ukrayna gibi ülkelerin mutfaklarında çalışan Serhat Doğramacı; bugüne kadar komilikten tutun da baş şefliğe kadar her pozisyonda çalışmış. Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu ekibine katılma daveti bile almış. Masterchef'in geçen sezon birincisi Cemre Uyanık ile birlikte ABD Utah‘ta birlikte çalıştıklarını ve onun çalışma stilini beğenmediğini söyleyen Serhat Doğramacı ,geçen sezondan Alican ve Batuhan dışında beğendiği kimse olmadığını belirtti.

Yarışma bitince yurt dışında bir restoran açmayı planlıyor ve Türk Mutfağı'nın dünyanın en büyük temsilcilerinden birisi olmak istiyor. Masterchef Serhat'ın en iddialı olduğu yemek Dana Madalyon. Sosyal medyayı aktif şekilde kullanan yarışmacı instagram paylaşımlarını genelde İngilizce yapıyor. Türk yemeklerini İngilizce olarak anlattığı bir YouTube kanalı da var ve yakın zamanda Türkçe olarak dünya mutfağından videolar paylaştığı yeni bir kanal daha açtı.

 

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir!

Masterchef'in Sevilen Yarışmacısı Emir Elidemir Hakkında Bilinmeyenler

Masterchef elemelerde görür görmez dibimizin düştüğü, yakışıklılığı kadar uyguladığı teknikler ve yaptığı yemeklerle de bizleri büyüleyen Emir Elidemir kimdir?

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0