Bir Zamanlar Gülmekten Karnımıza Ağrılar Sokan Hızlıca Unutulmuş İnternet Fenomenleri

Bir çoğunun hayatı tek bir röportajla bir anda değişti. Fakat bu çok uzun sürmedi ,sosyal medyanın tüketim çılgınlığına kurban giden, bir anda parlayıp aynı hızla sönen "Sosyal Medya Fenomenler" ini sizler için derledik.

Bir Zamanlar Gülmekten Karnımıza Ağrılar Sokan Hızlıca Unutulmuş İnternet Fenomenleri

1. Herkesin Bir Popisi Vardır

Muhabirin "popüler kültür" hakkında sorduğu soruya, kendince bir yorum getirmeye çalışan abimiz "herkesin bir popisi var" diyerek kalbimizi fethetmişti. Uzun süre  dillerden düşmeyen bu replik zamanla unutulup popülerliğini yitirdi.
2. Efenime Söyleyim

Kendisine Suriye'deki savaş ve mülteciler hakkında sorulan soruyu cevaplarken, sürekli "efenime söyleyeyim" diyen ve  kendisine has saç şekliyle hafızalarımızdan uzun süre silinmeyen bu abimiz ise bir süre sonra unuldu.
3. Dedeye Sahip Çıkalım

Bir yangın ihbarı üzerine olay yerine giden muhabirler, oradaki görgü tanıklarıyla konuşmak istiyor. Olayı anlatan ablamız ise Belediye Başkanı'na seslenirken "Dedeye Sahip Çıkalım" diyor. Olayı anlatış tarzı ve neşesiyle bir anda popüler olan bu ablamız da ne yazıkki kısabir  sürede unutulup gidiyor.
4. Taksim Dayı

İnsanımızdaki özgüven dünyanın başka hiç bir yerinde yok desek yeridir.  Bir sosyal deney yapan youtube kanalı, rastgele çevirdiği insanlara  ingilizce "Taksim'e nasıl gidebilirim?" diye soruyor. Bu abimiz ise istifini  bozmadan soruya soruyla cevap veriyor ve ortaya bu komik ve tebessüm içinde bıraktıran görüntüler çıkıyor. Haberlere konu olan "Taksim Dayı" 'da unutulanlar arasında yerini aldı.


5. Ama Kafamız Nasıl Güzel

Bir Atm'nin önünde rastgele röportaj yapan muhabirler bir anda kendilerini çok garip bir olayın içinde buluyorlar.  Anlatım tarzı ve mimikleriyle büyük sempati duyulan bu abimiz, kullandığı "Ama Kafamız Nasıl Güzel"  sözüyle bir anda yıldızı parlayanlardan. Uzun süre gündem kalan bu replik bir çok derginin yanında poster ve sticker olarak basılmış olsa da unutulmaktan kurtulamamıştı.5. Artiz  Ne Ara La Pazarda

Otomobil piyasasının nabzını ölçmek isteyen muhabir bulduğu bu abimize "Oto pazarında bir artış var mı ?" diye soruyor. Olayın heyecanıyla olsa gerek dayımız  artışı,"artist" olarak anlıyor ve ortaya uzun zaman  dillerden düşmeyen "Artiz ne arar la pazarda" repliği peleseng oluveriyor. Fakat kısa bir süre sonra, o da unutulup gidenler listemize ekleniyor.
6. Al Gırdın Gırdın

Yeni aldığı kamerasına poz veren Gökhan, annesinin bir anda kadraja girip bütün karizmasını yerle bir ettiği "Al gırdın gırdın" repliği  Anneler arasında sıkça kullanılıyordu. Bu serinin en eski videolarından biri olan "Al gırdın gırdın"  kısa bir süre sonra unutuldu.7. Beyin Bedava !

 Sınavının nasıl geçtiğini soran muhabirlere "Attım hafızaya beyin bedava" diyen bu abimiz ara ara hala gündeme gelse de popülerliğini korumayı başaramayanlardan.8. Kadınlar Çiçektir Ma Güldür

Kadın hakları ve eşitlik ile ilgili röportaj yapan muhabirler, yöneltilen soruya samimi ve bir o kadar da içten cevap veren bu abimize, unutuldu desek haksızlık  etmiş oluruz. Her Anneler, Kadınlar gününde hatırlansa da eski popülerliğini koruyamayanlardan.
8. Kalk Kız Soğan Doğra

Sesinin güzelliğini keşfeden bu hanımefendi, şarkı söylerken bir anda annesinin girip " Kalk kız ne yapıyorsun burada ben sana soğan hazırla dedim değil mi ?" demesiyle hayallerine ara veriyor. Bir anda izlenme rekorları kıran video geçen zamanla beraber unutulanlar arasında yerini alıyor
9. Bir de Böyle Çek

"Haberim yokmuş gibi çek" akımından etkilenen bu hanımefendi oğluna resim çektirmeye çalışırken videoya çekildiğinin farkına varmıyor. profillerde sıkça paylaşılan bu video çok kısa bir sürede popülerliğini yitiriverdi.10. Biliydim Böyle Olacağını

Nam-ı diğer tablet reis,  sipariş ettiği yeni tabletinin tanıtımını yaparken yaptığı kurguyla viral olmuş ve bizi bir hayli güldürmüştü. Hala sokaklarda resimlerini gördüğümüz Tablet Reis, şimdilerde koca bir adam olmuş maalesef geçen zamanla beraber o da unutulup gitti.

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir!

"Tarihi Müjde" den Sonra Eğlendiren Paylaşımlar

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma günü tarihi bir müjde vereceğini açıklamıştı. Hepimiz merakla bu haberi bekledik. Twitter ahalisi, yine rahat durmadı müjde açıklamasından önce ve sonra hepimizi kahkahaya boğdu. İşte en çok güldüren "Tarihi Müjde" tweetleri !

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
2
dislike
0
love
0
funny
1
angry
0
sad
1
wow
1