Bir Zamanlar Suç İşleyip Hapis Yatan Ünlüler

Hepimizin televizyonlardan , sahnelerden takip ettiği ünlü isimler... Onlar kendilerini ne kadar kusursuz göstermeye çalışsalar da geçmişteki bazı hataları yüzünden hapis yatmaktan kaçamamışlar. Sizler için hapis yatan 10 ünlü ve işledikleri suçları derledik.

Bir Zamanlar Suç İşleyip Hapis Yatan Ünlüler

10) Tuğba Özay

Ünlü manken Tuğba Özay 2012 yılında Abdulkadir Akın Büyükoğlu’na karşı tehdit  suçunu işlediği sabit olduğu gerekçesiyle 2 yıl hapis cezası verildi. Özay’ın cezası, yargılama sürecindeki davranışları nedeniyle 1 yıl 8 aya indirilmişti


9) Yılmaz Güney

Çirkin Kral lakaplı Sinema oyuncusu  Yılmaz Güney ,1974 yılında Yumurtalık Savcısını öldürme suçundan, 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 1981 yılında izin alarak çıktığı Isparta  Cezaevi’ne dönmeyerek Fransa’ya kaçtı. Yılmaz Güney 9 Eylül 1984 yılında Paris’te vefat etti.

8) İbrahim Tatlıses

 

İbrahim Tatlıses 1987 yılında yaptığı bir filmin bazı sahnelerini İzmir fuarında çekmek istemiş fakat daha önceden fuara giriş izni olmadığı için görevliler tarafından içeriye alınmamıştı. Bu duruma çok sinirlenen Tatlıses polislerle tartışınca “Polise hakaret “ suçundan tutuklanıp Buca Cezaevin’e sevk edildi üç kez tahliye talebinde bulunan Tatlıses üçünden’de red yemiş ve 16 gün boyunca  cezaevinde kalmıştı.

7) Ebru Şallı

Eski manken Ebru Şallı, 1999 yılında kokain kullandığı iddiasıyla gözaltına alınmış ve sonrasında Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi'nde 15 gün kalmıştı.

6) Deniz Seki

Ünlü Şarkıcı Deniz Seki uyuşturucu kullanmak ve kullananlara temin etmek suçundan yargılanmış ve 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Cezasının büyük kısmını Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’da tamamlayan Seki, cezasının son 1 yılını denetimli serbetlikten yararlanarak tamamladı. Bundan yaklaşık 15 sene önce  Popstar yarışmasında daha önce hapis yatan Bayhan ile “Hapse Giren Adamdan Sanatçı Olmaz" sözleriyle gündemi uzunca bir vakit meşgul eden Seki, tahliye olduktan sonra ilk iş olarak Bayhan'dan özür dilemişti

5) Gökhan Özen

Genç kızların prens’i Gökhan Özen 2004 yılında kuaförü Mehmet Gülsüm’ün kaçırılarak darp edilmesi  olayına adı  karıştığı için  2 ay cezaevinde kalmıştı Mehmet Gülsüm şikayetini geri aldıktan sonra ünlü oyuncu tahliye edilmişti

4) Serdar Ortaç

Ünlü sanatçı Serdar Ortaç askerlik yapmamak için çifte pasaport çıkartıp kendisini Meksikada bir işçi olarak göstermiş , olay farkedilince de hakkında tutuklanma kararı çıkarılmıştı.  Mamak Askeri cezaevinde 54 gün yattıktan sonra ise tahliye edilmişti.

3) Haluk Levent

Son zamanlarda sosyal medyada yaptığı yardımlarla bilinen ünlü şarkıcı Haluk Levent 1997 yılında, vemiş olduğu çek'in  karşılıksız çıkması sonucu  Adana E tipi cezaevine gönderilmişti. Adanadan sonra Metris Cezaevine gönderilen Sanatçı 9 ay 15 gün hapis yattı.

2) Bülent Ersoy

Diva 1980 askeri darbesinde evine gelen hakime hakaret ettiğin için tutuklanıp İzmir Buca Cezaevine  yerleştirilmişti. 3 Kasım 1980 günü yapılan duruşmada  11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Ersoy bu olayın ardından bir gazeteciye saldırıp makinasını kırmaktan 2 ay cezaevinde yatmıştı.

1) Doğuş

Yetiştirme yurdunda büyüyen  şarkıcı Doğuş, yurttan ayrıldıktan sonra bir süre sokaklarda yaşamış. Çeşitli suçlara isminin karıştığını söyleyen ünlü şarkıcı 1993 yılında “Irza Geçmek” suçundan 1 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Cezası onanınca Bayrampaşa cezaevine gönderildi fakat  mağdurla evlenmesinin ardından tahliye edildi.

 Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
2
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
2