Birbirinden Keyifli Dijital ve Mobil Kutu Oyunları

Arkadaşlarla bir araya gelince yapılacak en eğlenceli aktivitelerden biri de bilirsiniz ki kutu oyunu oynamak. Pandemiyle birlikte daha fazla dijitalleştiğimiz ve sevdiklerimizden uzak kaldığımız bu süreci daha eğlenceli hale getirmenizi sağlayacak, arkadaşlarınızla ve ailenizle oynayabileceğiniz ‘’birbirinden keyifli mobil kutu oyunlarını’’ sizler için derledik;

Birbirinden Keyifli Dijital ve Mobil Kutu Oyunları

1) Monopoly

Zamanız bir kutu oyunu olan Monopoly’i bilmeyen ve oynamayan muhtemelen yoktur. Hafta sonu için harika bir aile aktivitesi veya arkadaşlarla yapılan ev buluşmalarının gözdesi olan bu efsane kutu oyununu artık online olarak da oynamak mümkün. Oyunu incelediğimiz zaman klasik haliyle birebir aynı görünüyor. ‘’Tıpkı orjinal halinde olduğu gibi zar atıp seçtiğiniz karakterinizi zarda gelen sayısa göre ilerletiyorsunuz. Daha sonra ulaştığınız bölgedeki duruma göre satın almalar yapıyor ya da cezalar ödüyorsunuz.’’ Bu efsanevi oyunu animasyonlu ve 3D olarak sevdiklerinizle beraber çevrimiçi bir şekilde oynayabilirsiniz.

Oyunu hem İOS hem de Android üzerinden oynayabilirsiniz.

2) Heads Up!

‘’Heads up! Amerikalı ünlü komedyen ve oyuncu  Ellen DeGeneres gösterilerinde kullandığı bir oyun. Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz, gerçekten eğlenceli bir oyun. Kelime anlamı olarak; “Başlar yukarı, önüne bak” anlamlarına geliyor. Oyunu oynarken ki görüntünüz bile gerçekten eğlenceli dakikalar yaşatıyor. Genel olarak oyun şu şekilde oynanıyor: tahmin etmeniz gereken kelime, kart olarak ekrana geliyor sizse telefonu alnınıza koyuyorsunuz ve arkadaşlarınızın verdiği ipuçlarına göre ekrandaki kelimeyi zamanınız dolmadan tahmin etmeye çalışıyorsunuz. Eğer karttaki sözcüğü doğru tahmin etmişseniz öne doğru, eğer yeni kelimeye geçmek istersiniz arkaya doğru cihazınızı hafifçe oynatmanız yeterli! Oyun açıldığında karşınıza çeşitli kategoriler çıkıyor. Tabi şu an oyunu oynayabileceğiniz tek dil seçeneği ingilizce ama eğer temel ingilizce bilginiz varsa, “Just for kids” yani çocuklar için seçeneğini kullanabilirsiniz. Oyunu tek bir arkadaşınızla oynayabileceğiniz gibi, sınırsız sayıda arkadaşınızla aynı anda oynayabilirsiniz.

Oyunu hem İOS hem de Android üzerinden oynayabilirsiniz.

3) Scrabble® GO

Scrabble GO, yılların eskitemediği Scrabble deneyimini günümüze uygun olarak güncelliyor ve oyuna yeni bir ruh kazandırıyor Scrabble oyuncularının aşina olduğu klasik deneyim de Scrabble GO’da mevcut. Oyunun resmi yazı tahtası ve kelime sözlüğü ile alışılagelmiş Scrabble keyfini yaşamak mümkün oluyor. Kullanım sıklığına göre 1’den 10’a kadar farklı puanlara sahip olan harflerle tahtaya yazılan kelimeler, harflerin sahip olduğu değerler ve tahta üzerindeki ekstra puan kazandıran kutucuklara göre hesaplanıyor ve en yüksek skoru elde eden oyunun galibi oluyor. Scrabble GO’da klasik modun dışında birbirinden farklı oyun seçenekleri mevcut. Hızlı bir oyun isteyenler için Düello, tablada kalan harflerin sürekli olarak değiştirildiği Word Drop, bir grup harften farklı kelimelerin çıkarıldığı Tumbler ve tek kişilik Rush modu oyuncuların karşısına çıkıyor.

Oyunu hem İOS hem de Android üzerinden oynayabilirsiniz.

4) TabuMania 2019

Boş zamanlarınızda oynayabileceğiniz keyifli bir tabu kelime oyunu olan TabuMania, ile ortalığı birbirine katmadan, kartları kaybetmeden sadece mobil cihazlarınızı kullanarak klasik tabu deneyimini keyifli bir şekilde yaşayabileceksiniz. Kutu oyunu versiyonuyla aynı kurallara sahip olan Tabumania’da, yine yasaklı kelimelerle dolu bir yarışmada süre dolmadan sorulan kelimeleri takım arkadaşınıza anlatmanız gerekiyor. Oyun sırasında karşı takımın yasaklı kelimeleri kullanmadığından emin olmak için kontrolü elden bırakmamak şart.

Oyunu hem İOS hem de Android üzerinden oynayabilirsiniz.

5) Draw it

Resim çizmeye dayalı arcade oyun Draw it ile zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Ekranda çıkan iki nesneden birini basit şekilde çiziyor, karşı taraf çizdiğinizi anlayıp bildiğinde hemen sonraki nesneyi çizmeye başlıyorsunuz. Rakiplerinizi de eş zamanlı olarak görüyorsunuz. Süre sonunda (çok kısa bir süre veriliyor) en fazla tahmini yaptıran oyuncu kazanıyor. Yüksek tempolu oynanış sunan çizim oyununda her başarılı çizim size ekstra sikke kazandırıyor. Bunlarla yeni kelimelerin kilidini açıyorsunuz.

Oyunu hem İOS hem de Android üzerinden oynayabilirsiniz.

6) Kelimelik

Kelimelik, tur tabanlı oynanan bir kelime oyunu. Oyunun amacı ise 15'e 15'lik bir alanda her tur değişen yedi harfi kullanarak en fazla puana sahip olan kelimeleri oluşturmaya çalışmak. Kelimelik'e e-posta, facebook ve rastgele giriş yapılabiliyor. Online olarak oynanan oyun, tur tabanlı olarak oynanıyor ve diğer kelime oyunlarının aksine oldukça sakin bir oynama tarzına sahip. Geliştiricilerden aldığımız bilgilere göre oyun turları 15 güne kadar uzayabiliyor. Ancak geliştiriciler hızlı oynamayı sevenleri düşünerek, aynı anda 20 adet oyun açma özelliğiyle birlikte oyun hızının artırılmasını sağlamış durumda. Kelime oyunları sevenlerin telefonunda mutlaka olması gerekenlerden.

Oyunu hem İOS hem de Android üzerinden oynayabilirsiniz.

7) Trivia Crack

Trivial Pursuit oyununan ilham alınarak yaratılmış  Trivia Crack, eğlenceli ve öğretici olan oyunlardan biri. Trivia Crack’ i istediğiniz bir arkadaşınızla ve ya sistem tarafından seçilen bir rakibe karşı 6 set boyunca oynayabilirsiniz. Eğlence, Sanat, Spor, Tarih, Bilim ve Coğrafya olmak üzere 6 kategoriden oluşan oyunda, çarkı çevirdikten sonra gelen kategori sorusuna süre dolmadan doğru cevabı vermeniz gerekmektedir. Trivia Crack’te klasik veya meydan okuma modlarında oynayabileceğiniz gibi kendiniz de soru üretebilmektesiniz.

Oyunu hem İOS hem de Android üzerinden oynayabilirsiniz.

8) UNO!™

Dünyanın bir numaralı kart oyunu olan UNO!™ Mobile haliyle çok daha keyifli. UNO!™’ de amaç elinizde yer alan kartları rakiplerinizden önce bitirmek. UNO!™ oyununda çeşitli ödüllerin olduğu turnuvalara katılabilir veya 2v2 modu ile arkadaşınız ile birlikte takım olarak oynayabilirsiniz. Ayrıca kendi odanızı kurabilir ve kuralları değiştirebilirsiniz. Odanıza istediğiniz kişileri davet yolu ile çağırabilirsiniz.

Oyunu hem İOS hem de Android üzerinden oynayabilirsiniz.

9) Scattergories

Monopoly oyununun da yapım şirketi olan Hasbro tarafından üretilen Scattergories, yaratıcı düşünmeye dayalı bir hamle oyunudur. 2 ila 6 kişi arasında oyuncu kapasitesi ile oynanan Scattergories, size verilen harf ile en hızlı şekilde istenilen kategoriyi doldurmayı amaçlamaktadır. Örneğin A harfi seçilmişse, A harfiyle başlayan bir şehir, bir dizi, bir film ya da bir özel isim yazmanız gerekmektedir. Hiç bilmeyenler için Scattergories kaba hatlarıyla ''Kelime Savaşı'' oyununa benzemektedir.

Oyunu hem İOS hem de Android üzerinden oynayabilirsiniz.

10) RISK: Global Domination

RISK strateji oyunu, en basit tabirle oyuncuların tüm dünyayı ele geçirme macerasını içermektedir. Bağımlılık derecesinde sizi etkisi altına alacak RISK oyunu, adından da anlaşılacağı üzere doğru kararlar ve sağlam adımlar atmanız gereken bir Hasbro oyunudur. Bazen saatlerce devam edebileceğiniz savaşlar, kimi zaman günlerinizi alabilir.

Oyunu hem İOS hem de Android üzerinden oynayabilirsiniz.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
2
dislike
0
love
2
funny
0
angry
0
sad
0
wow
2