Burberry'den Corona Virüs'e Özel Maske Modası

Moda devi olan ünlü İngiliz markası Burberry, Corona Virüs’ e özel yüz maskeleri tasarladığını duyurdu. Hayatımızın olmazsa olmazı haline gelen maskeler artık modanın bir parçası olacak.

Burberry'den Corona Virüs'e Özel Maske Modası

Yalnızca online mağazasından temin edilebilecek maskeler, ünlü markanın ikonik vintage kareli tasarımıyla, bej ve soluk mavi renklerde sunulacak. Sonbaharda piyasaya sürülecek maskelerin, S/M ve M/L olmak üzere iki bedeni mevcut.

Maskeler henüz satışa sunulmuş olmasa da, ‘’yakında geliyor’’ yazısıyla ünlü markanın sitesinde paylaşıldı. Üstelik satışa sunulma tarihinden ilk olarak haberdar olmak isteyenler için bir kayıt bölümü de mevcut.

Antimikrobiyal teknolojiye sahip lüks yüz maskeleri

İtalya'da üretilen maskeler, tekrar kullanılabilir şekilde tasarlandı. Ürünü mikroplardan koruyan antimikrobiyal teknoloji ile geliştirildi. İç ve dış astarı %100 pamuktan yapılan maskeler, yine antimikrobiyal teknolojiyle üretilmiş kılıflarıyla birlikte alıcısına ulaşacak.

Maskelerin satış fiyatı ise 118 dolar olacak

Her satışın yüzde yirmisi, pandemiden etkilenen topluluklar ve cephede çalışanlara yardım etmek için The Burberry Vakfı tarafından işletilen Burberry Vakfı Covid-19 Topluluk Fonu'na gidecek. Nisan ayında kurulan fon şimdiye kadar 160.000 adet kişisel koruyucu ekipman (PPE) teçhizatı bağışladı ve Asya, Avrupa, Amerika ve Afrika'daki yardım çalışmalarına destek oldu.

Pek çok marka ve perakendeci, salgının patlak vermesinden bu yana kendi yüz maskelerini piyasaya sürdü. Ancak lüks moda endüstrisi, bu hareketin krizden kar elde etme hamlesi olarak yorumlanabileceğine dair endişelerden dolayı, bu trende atılmakta belirgin bir şekilde tereddüt etti.

Ancak dünya salgınla savaşmaya devam ettikçe ve normale dönme süreci belirsizleştikçe daha fazla lüks markanın bu trendi takip etmesi ve kendi yüz maskelerini üretmeye başlaması yakın gibi görünüyor.

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir!

Wuhan'da Şok Eden Havuz Partisi!

Birçok kişi, 15 Ağustos cumartesi günü Wuhan’da gerçekleşen havuz partisinin yayılan görüntüleri karşısında şok oldu. Maskelerin olmaması, sosyal mesafe kurallarına uyulmaması ve partiye olan yoğun ilgi kamuoyunun tepkisini çekti.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
2
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
2