Cinayet Filmi Sevenler Buraya! Günlerce Aklınızdan Çıkmayacak 10 Kusursuz Film

Siz de cinayet, aksiyon, gerilim filmi izlemeye bayılıyorum ama istediğim filmi bulamıyorum diyenlerden misiniz? Tam size göre bir içerikle karşınızdayız. Bu filmler günlerce aklınızdan çıkmayacak!

Cinayet Filmi Sevenler Buraya! Günlerce Aklınızdan Çıkmayacak 10 Kusursuz Film

10. Kusursuz Cinayet

Borsa simsarı, güçlü iş adamı Steven Taylor'ın, varlıklı bir aileden gelen genç karısı Emily Bradford'un resim sanatçısı David Shaw ile bir ilişkisi olduğundan haberi vardır. duruma başta soğukkanlı bir şekilde yaklaşan Taylor, kendini davet ettirerek ressamın atölye olarak kullandığı eski depoya bir ziyaret yapar ve burada Shaw'a karısıyla olan ilişkilerinden haberdar olduğunu söyler. Shaw'ın şaşkınlığı geçmeden, ona hemen bir teklifte de bulunur. karısını öldürmesi karşılığında, ressama 500.000 dolar verecektir. bu arada ressam hakkında da küçük bir araştırma yaptırmıştır. ressamın geçmişi de pek temiz değildir. sabıkalı bir dolandırıcı olan Shaw, geçmişte de zengin kadınlarla paraları için birlikte olmuş, hapiste yatmış, suç dosyası kabarık biridir; hatta gerçekte ressam bile değildir. bu şartlar altında, shaw, taylor'ın teklifini kabul eder. plan, aslında basit gibi görünmektedir. taylor'ın her hafta yaptığı gibi arkadaşlarıyla kulüpte kâğıt oynadığı bir saatte, shaw gizlice eve girecek ve evde yalnız olacak olan emily'yi öldürecektir. olay,hırsızlık sırasında tesadüfen işlenmiş bir cinayet gibi gözükecek ve kimse Taylor'dan şüphelenmeyecektir. Ancak işler planlandığı gibi yürümez. Bakalım bu planlı cinayet nasıl sonuçlanacak?

9.Contratiempo

2016 yapımlı, yönetmenliğini usta ispanyol yönetmen Oriol Paulo'nun yaptığı gizem-suç filmi. Başrolünde Mario Casas oynamaktadır. ispanyol sinemasının çok hızlı bir şekilde ilerlediğini gösteren filmlerden biridir. Cinayetlerin kimin tarafından ve nasıl işlendiğini veya ortada bir komplo olup olmadığı sorgulatmak yoluyla hikayenin seyrinin ihtimallere dayalı olarak sürekli değişmesiyle sizi içine çekiyor. 

8. Katliam Gecesi

Korku filmi sevenler için, gerilim sahneleriyle birleştirilmiş o güzel ve hareketli müziklerle izlenmeye aday bir film. Tüm klişelerden uzak bir film izlemek istiyorsanız tam size göre bir seçim olacak. Hikaye nereden nereye geldiğine şaşıracaksınız.

7.Doğu Ekspresi Cinayeti 

Trende cinayet temasını ustalıkla işleyen ayrıca adalet kavramı üzerinde bir kez daha düşünmeyi de sağlayabilecek ustaca yazılmış polisiye roman ve romana yakışır şekilde çekilen bir film... Katili asla tahmin edemeyeceksiniz!

6. Mezarına Tüküteceğim

İzleyeceğiniz en iyi gerilim/intikam filmlerinden bir diğerine geldik.1978 ve 2010 yıllarında çekilen iki ayrı versiyonu ile birlikte seri filmidir. Yeni romanını yazmak için sakin bir kasabaya yerleşmeyi tercih eden bir kadının bir grup erkek tarafından tecavüze uğramasını ve bunun intikamını almasını konu alıyor.
Film, 2010 yılında en vahşi 10 film listesine girmiştir.

5. El Cuerpo

Gizem filmlerine ilgi duyuyorsanız, beni meraklandırsın, akıcılığı olsun diyorsanız bu film tam size göre. Aşırı zengin, kültürlü ve güçlü olan karı-koca, sarhoş ya da dalgın halde, içinde aile olan bir arabaya çarpar ve kaçarlar. Çarptıkları arabadaki kadın ölür ve kadının kocası bu zengin çiftin ne yüzünü ne de plakasını görür. Tek bilinen arkadaki küçük kızın gördüğü, arabanın dikiz aynasına asılı karton kokudur. Bu kokunun üstünde bir otelin ismi vardır. Karısı ölen dedektif bu kokunun ait olduğu otele gider ve 10 yıllık bir araştırmadan sonra şüphelendikleri bir çiftin üzerine gitmeye başlarlar. Bakalım katilleri bulabilecek mi?

4. Vahşet Çetesi

Film Rob Zombie'nin kendi iç dünyasını yansıttıyor. Kişinin ne kadar sapık düşünceler içersinde olduğunu, neler yapabileceğini, durumun ne kadar kötüleşebileceğini gözler önüne seriyor gösteriyor. Gerek çekim teknikleri, gerek oyunculuklar, gerekse olayın geçtiği mekanlar ve kullanılan ışıklarla kült bir film olmaya aday.

3. Karanlıkta

filmde, görme engelli piyanist Sofia'nın, komşusu Veronique'nin ölümüne yol açan apartmandaki kargaşaya kulak misafiri olması üzerine olaylar gelişir. ilginç olan konu ise ölen komşu veronique'nin babasının Sırp kasabı olmasıdır. Filmin ilerleyişi ve senaryosuyla izleyicilere oldukça güzel ve farklı bir film sunuyor.

2. Cinayet Gecesi

Başrollerde Anthony Hopkins ve Ryan Gosling'in yer aldığı 2007 yapımı suç filmi. Bir cinayet ve onun ardındaki aydınlatılmaya çalışılan sır perdesini anlatıyor. Film boyunca Ted'in ne tür bir deha olduğunu görüp hayran kalacaksınız. Hannibal serisini sevenler bu filme kesinlikle hayır diyemeyecek. Filmin kurgusu ve oyunculuklarıyla sizde tekrar izleme isteği uyandıracak.

1. Memento

Kurgu mucizesi, harika bir film. Tecavüz edilip öldürülen eşinin katillerini bulmaya çalışan Leonard Shelby'ın yaşadıklarını konu alıyor. Leonard'ın bu yoldaki en zor engeli ise hafıza kaybıdır. Tedavi edilemeyen hafıza kaybı sorunuyla baş etmeye çalışırken bir yandan da kanıtları toplayıp katillere ulaşmaya çalışır, fakat bazen 15 dakika öncesini bile hatırlayamaz hale gelir. Bakalım bu zorlu mücadelesinin sonunda katilleri bulabilecek mi?

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir!

Gece Uykularınızı Kaçıracak En İyi 10 Korku-Gerilim Filmi

Sizde uzun zamandır güzel bir korku filmi izleyelim diye televizyonu açıp hüsrana uğrayanlardan mısınız? Bu listemiz size gelsin! İzlerken tir tir titreyeceğiniz, gerilimden dudaklarınızı kemireceğiniz kıyıda köşede kalmış 10 korku gerilim filmiyle karşınızdayız.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0