Dijital Medya Platformu Gain'in Logosunun Anlamı ve Bilinmeyenleri

30 Aralık 2020'de yayın hayatına başlayan yeni nesil "streaming medya" platformu olan Gain, ilerleyen zamanlar da kendinden epeyce söz ettirecek gibi duruyor. Gaye Su Akyol'un İstikrarlı Hayal Hakikattir şarkısı ile televizyonda sıkça reklamını gördüğümüz Gain reklamı hakkında detaylı bilgiler araştırılıyor. Peki bu gain nedir? Kurucusu kimdir ? Logosunun anlamı nedir?

Dijital Medya Platformu Gain'in Logosunun Anlamı ve Bilinmeyenleri

Sahibi Başarılı İş Kadınlarından Biri Olan Filli Boyanın Sahibi Gözde Akpınar

GAIN, pek çok medya platformu gibi kişiye özel yayın akışı sunuyor elbette. Bilinen pek çok medya yayın programında farklı olarak Gain kısa videolar yayınlayarak yeni nesil içerik platformu olarak hayata geçirildi. Diziler, kısa filmler, mini belgesel serileri, spor, müzik ve eğlence programlarının yanı sıra günlük haber akışı ve canlı yayınlardan oluşan yerli-yabancı geniş bir yayın akışını sahip.

Ünlü Kadrosu İle Oldukça Dikkat Çekici

Bartuğ Küçükçağlayan, Melikşah, İlber Ortaylı, Engin Günaydın, Vedat Milor, Ceylan Ertem Nükhet Duru, sevilen sosyal medya fenomeni Şokopop, Can Bonomo gibi pek çok ünlü isim Gain platformunda içerik üretiyor.

Üstelik şimdilik Gain ücretsiz ve reklamsız. Ancak ne zamana kadar devam edecek ya da sonrasında herhangi bir ücreti olacak mı henüz net bir bilgi yok.

Gain Logosunun Anlamı Nereden Geliyor

Kimliğini bugün bile sır gibi saklayan "Banksy" lakaplı ingiliz sanatçının ünlü balonlu kız tablosundan geldiği düşünülüyor. Bu meşhur tablonun onu meşhur yapan bir hikayesi de var. Tablo 1 milyon sterline açık arttırmada satıldığı sırada tablo kendi kendini imha etti. Kimin yaptığı neden yaptığı hala gizemini korusa da tahminler sanatçının yaptığı bir performans olduğunu düşünüyor. Sanatçı, kullan at toplumuna tepki olarak “Yok etme dürtüsü de yaratıcı bir dürtüdür” notuyla instagramında da paylaşmıştı. Üstelik eser alıcının gözünün önünde parçalanmasına rağmen alma işleminden de vazgeçmemişti. İsmi açıklanmayan koleksiyonerin, "İlk başta şoke oldum, ama daha sonra kendi sanat tarihi eserime sahip olacağımı anladım" dediği bildirildi. Günümüzde eserin popülerliğini arttıranın bu mu olduğu bilinmez ancak eserin şu an ki tahmini değeri yaklaşık 2 milyon euro.

Kendini imha etmesinin ardından esere 'Love is in the Bin' (Çöpteki Aşk) ismi verildi. Fransız sanat dergisi Artension'dan uzman Mikael Faujour, "Banksy, bu sanat eserini parçalayarak onu satın alan kapitalistleri hakir gördüğünü düşünüyor olabilir, ancak yanılıyor" dedi. 

Gain'in logosu bu tablodan mı ilham alındı bilinmez yalnızca bazı uzmanların tahminleri bu yönde.

Kaynak : 1, 2

Bu Gönderiler İlginizi Çekebilir!

Big Brother'ın Yazarı George Orwell ve Başyapıtları

Son yıllarda Türk edebiyatının önemli yazarlarından Sabahattin Ali kitaplarının basıldığı yayınevlerinin çeşitlenmesiyle farkına vardığımız telif hakkı mevzusu geçtiğimiz günlerde George Orwell ile birlikte tekrardan cereyan etti . Biz de bu kervana katılan Orwell'ın eserlerine bir göz atalım dedik.


Birbirine Hiç de Ait Olmayan Karakterlerin Bir Araya Getirilmiş 36 Eğlenceli Fotoğrafı

Ace Ventura ve The Joker tek bir filmde olsaydı ne olacağını hiç merak ettiniz mi? Deadpool ve Vincent Vega'nın birleşmesi peki nasıl olur? Macar sanatçı Pixel Faker tarafından yapılan görseller sosyal medya da oldukça beğenildi. Pixel Faker, hepimizin bildiği ve sevdiği karakterleri alır ve onları gerçekten ait olmadıkları filmlere ve TV şovlarına yerleştirir, bunu yaparken de harika sahneler yaratır.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
2
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1