Dünyanın En Zengin Cimrisi İle Tanışın

Dünyanın en cimri milyoner olarak tanınan Aimee Elizabeth'nin hikayesini okudukça şok geçireceksiniz. Asla yeni bir şey almıyor ve onca parasına rağmen masrafları düşürmek için elinden geleni yapıyor. Akılalmaz tasarruf yöntemlerine gelin birlikte bakalım.

Dünyanın En Zengin Cimrisi İle Tanışın

50 yaşında olan Aimee Elizabeth’in yaklaşık 5.5 milyon $ servetinin olduğu biliniyor. En nefret ettiği şey ise para harcamak!

Las Vegas’ta yaşayan Aimee, bütün masrafları dahil her ay geçinmek için kendisine 1.000 dolar bütçe ayırıyor. Amerikada çalışan kişilerin en düşük ortalama saatlik 15-20 $ kazanıldığı düşünülürse bu bütçe komik bir rakama tekabül ediyor. Tasarruf yapmayı çok sevdiğini söyleyen Aimee hayatının her alanında tasarruf yapmaya çalıştığını söylüyor. 

Tasarruf yöntemleri hayret verici!

"Aşırı Pintiler" programına katılan Aimee izleyicilerle tasarruf sırlarını paylaştı. Evlerini eski eşi Michael ile birlikte alan Aimee temizliğini de bedavaya getiriyor. Ev temizliğini ücretsize getirebilmek için her ay eski eşini eve çağırarak temizlik yaptırıyor. Böylece hem eşinin ücretsiz spor yaptığını hem de formda kaldığını belirtiyor. Programda iki tarafın da memnun olduğu gözüküyor. 

Yeme alışkanlığı insanı şoka uğratıyor

Tasarruf etmek için kedi maması yiyor! Tasarruf için normal yemek yerine kedi konservelerini tercih ediyor. Kedi konservesinin içinde tavuk ve balık sosu olduğunu, normal konservelerden bir farkının olmadığını belirtiyor. Sadece kandilne değil evine gelen misafirlere de kedi maması yediriyor.  Zaten konservenin ucuz olduğu Las Vegas' da aşırı pintimiz daha ucuzunu bulmak için elinden geleni yapıyor. Normal ton balığı 0,89 $ iken kediler için üretilen konserveler 0,59 $ her konserveden 0,30 $ tasarruf ediyor. İnsanların bu konuda kınayan gözerle kendine baktığını söyleyen Aimee, nolursa olsun tasarruf yapmaktan vazgeçmeyeceğini anlatıyor.

1 dakikanın bile hesabını yapan tutumlu milyoner duş alırken bile dakika tutuyor. Herşeyi parçalanıp kullanılmayacak duruma gelene kadar kullanıyor. Mobilyaları bile 30 senelik! Eşya alırken bit pazarlarına veya eskicilere  gidiyor. Bu çabalarının sonunda da yılda yaklaşık 200.000 $ tasarruf ettiğini söylüyor.

Peki bu pintimiz ne iş yapıyor?

Kiradaki mülkerinin yönetimini yapıyor veya yatırımlarım yapmak için fon araştırıyor. Bütün gün yaptığı tasarrufları nasıl değerlendireceğine kafa yoruyor. Gelelim bir diğer şoka uğratan konuya. İblis adını verdiği 1998 model bir arabası var. Arabanın yolda dağılacağından korkutuğu için arkadaşları Aimee ile birlikte yolculuk yapmıyor. Ön camdaki çatlaklar, vites ve direksiyondaki titremeler, emniyet kemerinin olmayışı... Tek anlamıyla külüstür! Bu davranışı bile "en pinti milyoner" lakabını almasına yeterli. Herşeyi bedavaya getirmeye çalışan Aimee zenginliğine zenginlik katıyor. 

Hayret verici bu cimri kadını daha yakından tanıyabilirsiniz;

Bu Gönderiler İlginizi Çekebilir!

Netflix'te İzlenebilecek En İyi Belgeseller

Havalar soğumaya başlamışken hazır evde yapılabilecek en iyi aktivitelerden biri şüphesiz Netflix'te birşeyler izlemek. Sizler için en iyi belgeselleri derledik. İyi Seyirler. ...


Yemek Yerken İzlemelik En Keyifli 10 Youtube Kanalı!

Sizde yemek yerken bir yandan internetten ilginç kısa videolar izlemek istiyor fakat ne izleyeceğinize karar veremiyor musunuz? Gelin hep birlikte derlediğimiz keyifli youtube kanallarına göz atalım...

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0