Eski Sevgililer Neden Geri Döner?

Hepimizin hayatında, ayrıldıktan bir süre sonra dönmek isteyen eski sevgilileri olmuştur. Peki hiç düşündünüz mü? Neden, ona ihtiyacınız varken değil de kendinizi toplarken veya hayatınızı tam da rayına koymuşken yeniden çıkagelir?

Eski Sevgililer Neden Geri Döner?

İşte Psikoloji buna şöyle cevap veriyor; ego.

Sürekli ayrılıp barıştığınız bir ilişkiniz varsa eğer siz bunun fırtınalı bir aşk olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat bunun aslında bir ego savaşı olabileceğini sizlere söylesek?

İlişkilerini egosantrik (benmerkezci) yaşayan kişiler, eski ilişkilerinde ve partnerlerinde hala söz hakkı olduğunu düşünürler. Bu yüzden de tekrar elde etmeye çalışırlar. Özellikle de o kişi hayatını düzene koyduğunda yaparlar bunu.

Egosantrik kişinin beklediği şey bu değildir. Kendisinden sonra ardında bıraktığı kişinin yıkılmasını bekler. Aksini görmekse egosunu sarsar. Egosunu tamir edebilecek kişi ise; bravo bildiniz yine sizsiniz!

Peki tekrar bir araya gelmek, barışmak ne kadar doğru?

Ayrılıktan sonra, onlarca tecrübeyi beraber kazandığınız insanı tekrardan hayatınıza alma isteğiniz çok güçlü olabilir. Bu adımı atmaya karar vermeden önce kendinize şu soruyu sorun;

O yokken yaratmak için onca emek ve enerji harcadığınız, o düzenli ve temiz alanı doldurmayı hakkediyor mu?

Artıları ve eksileri değerlendirin!

İlişkide ne kadar mutlu olduğunuzu aynı zamanda karşınızdaki insanı ne kadar mutlu ettiğinizi sorgulayın.

Mesela; partnerinizin hoşunuza gitmeyen özelliklerini, ilişki içinde değiştirebileceğini düşünmek, o kişinin karşılamada güçlük çekeceği bir beklentidir. Sizin içinse karşılığını göremediğinizde koca bir hayal kırıklığı olarak karşınıza çıkacaktır.

Hayatta, herkesin başka bir yolu olabileceğini unutmayın. Önemli olan yola çıkabilme cesareti göstermek. Bu cesareti gösterdiyseniz sizi hiçbir şeyin geri çekmesine izin vermeyin.

Gerçek sevginin ise egonun çok ötesinde, sizi hırpalayan bir fırtınadan çok çisil çisil yağan yumuşacık bir yağmur gibi olduğunu unutmayın.

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir!

Aşkta Nasıl Olduğunu Venüs Burcundan Öğren!

Konu aşka gelince, en inanmayanlarımızın bile astrolojiye ilgisinin arttığı bir gerçek. Peki, aşk hayatımızı ve ilişkilerdeki tutumumuzu ‘’ Güzellik ve Aşk ‘’ gezegeni olarak bilinen Venüs’ün etkilediğini biliyor muydunuz?

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
6
dislike
1
love
3
funny
0
angry
0
sad
0
wow
4