Evde Sinirleri Bozulanlar İçin Yaratılan Bir Sektör: Öfke Odaları

Pandeminin Türkiye gelişinin birinci yılının dolduğu şu günlerde elbette hepimiz evde olmaktan zaman zaman çok bunalıyoruz. Özgürce dışarıda sevdiklerimizle olmayı çok özledik. Zaman zaman ise öfkemizi kontrol altında tutamıyoruz. İşte öfkemizi atabilmemiz için Amerika, Çin ve son olarak Moskava'nın harika bir fikri var.

Evde Sinirleri Bozulanlar İçin Yaratılan Bir Sektör: Öfke Odaları

Bir otel odası kiraladığınızı düşünün. Sıradan masaları, bibloları, televizyonu, masa ve sandalyeleri olan bir oda. 20-30 dakika kiralayabileceğiniz bu odalar da herşeyi kırıp dökmeniz yıkıp indirmeniz tamamen serbest. 

"Rage room" adı verilen bu odalarda tüm sinirinizi stresinizi atabiliyorsunuz. Kırabileceğiniz herşey standart paket halinde sunuluyor ancak isterseniz fiyatlandırmaya dahil olarak özel taleplerde bulunabilirsiniz.

Eski Sevgilisinin Maketlerini Yada Donald Trump Resimlerini İsteyenler Oluyor

Öfke odaları dünyanın pek çok yerinde gittikçe yaygınlaşıyor. İnsanlar bu odalarda tüm öfkelerini boşaltıyor. Odayı kiraladıktan sonra size beyzbol sopası, inşaat demiri, polis coğu, levye, balyoz ve çekiç gibi malzemeler veriliyor. Sonrası tamamen sizin öfkenize kalıyor.

Fonda Heavy-metal Ve Rock Müziği Yer Alıyor

İlk olarak 2008 yılında Japonya'da yapılan bu öfke odaları Amerika ve Avrupa ülkelerinde gittikçe yaygınlaşıyor. Pandemi ile birlikte öfke odalarına talep artmaktadır. İnsanlar karantina öfkelerini attıklarını söylüyor.

Öğrencilerden Yetişkinlere Kadar Pek Çok Kişi Gidiyor

Erkekler, öfke odalarını eğlence ve fiziksel aktivite olarak kullanırken kadınlar daha çok stres atma amaçlı kullanıyor.

Geçim dertleri, iş stresi, gündem gibi sebepler, öfke odalarının müşterilerinin başlıca sebeplerini oluşturuyor. Politikacıların yarattığı gerilim de ilk sıralardaki sebepler arasında yer alıyor. Japonya gibi ülkelerde sınav stresini yaşayan öğrenciler de sık sık öfke odalarına gidiyor.

İnsanlar Kırdıkları Hiç Bir Malzemenin Sorumluluğu Almadıkları İçin Daha Fazla Rahatladığını Söylüyor

Odalara girmeden önce kask, tulum ve çeşitli koruma tulumları temin ediliyor. Türiye'de henüz olmayan bu odaların yakın zamanda burada da yapılacağı düşünülüyor.

Bu Gönderiler İlginizi Çekebilir!

TikTok Videolarıyla Nasıl Para Kazanabilirsiniz?

Son günlerde herkesin dikkatini çeken ve Türkiye’de popüler olan Tiktok'tan günde binlerce lira kazanılıyor. Tiktok fenomenleri bunu nasıl yapıyor dersiniz? Haydi gelin birlikte göz atalım....


Astral Seyahat Yapmak Mümkün mü?

Astral Seyahat, spiritüalizme biraz ilgisi olan herkesin merak ettiği ve hayatının bir döneminde denemek istediği üzerine türlü efsaneler yazılmış bir konudur. Astral seyahat sırasında, kendi uyuyan bedenini gören, istediği kişi ve y...

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0