Evden Çalışan 10 Kişiden 1'i Çıplak Çalışıyor !

Bir çoğumuz için homeoffice yeni bir çalışma şekli oldu. Pek çok şirket bu yeni çalışma şekline geçti. Yeni uygulamalar yen platformların popülerliği arttı. Ancak kimimiz farklı alışkanlıklar edindi. Yapılan bir araştırmaya göre çalışanların 'u çıplak çalışıyor.

Evden Çalışan 10 Kişiden 1'i Çıplak Çalışıyor !

Küresel salgın sırasında çalışma ortamımız güvenli ofislerden mutfak masalarına doğru kayarken, iş ve özel hayatları dengelemekte birçok zorlukla karşılaştık. Dünya Ekonomik Forumuna göre, bu yıl uzaktan çalışma çalışanların ruh sağlığı ve çocuk bakımı baskılar ve dijital bağlantısı gibi refah zorluklarla yüz yüze. Bununla birlikte, uzaktan çalışmaya geçen bazı ofis personeli bu deneyimin tadını çıkardı.

Kaspersky tarafından yapılan küresel bir araştırmaya göre ise, pandemi sırasında evden çalışanlar, bu esnekliğin keyfini fazlası ile çıkardı. 

Evden çalışmanın getirdiği fırsatlardan bahseden katılımcıların% 11'i çıplak yada iç çamaşırı ile çalışmayı sevdiklerini söyledi. 

Çalışanlar tarafından tercih edilen diğer yenilikler arasında %23'ü çalışırken sıkı bir şekilde Netflix'i takip etmek ve  %27'si dışarıda bahçede veya balkonda çalışmak olduğunu belirtti.

Hala ana akım olmaktan uzak olan çıplak ortamda çalışmanın yanı sıra, ankete katılanların % 48'i rahat kıyafetlerle çalışmaya çok alıştığını belirterek gelecekte bunu norm haline getirmek istiyor. % 36'yı ise uzun yolculuklara veda ettikleri ve işe başlamadan beş dakika önce uyanabildikleri için çalışanları daha mutlu etti ve birçoğu gün boyunca kestirmekten de keyif aldığını ekledi.

Yeni normalin avantajlarını keşfetmeye devam eden insanların% 27'si bahçede veya balkonda dışarıda çalışmaktan hoşlanıyor ve% 23'ü iş sırasında Netflix'i art arda izlemeyi bile başarıyor. Çalışanlar tarafından tercih edilen diğer başlıklar ise %18'i için video oyunları için daha fazla zaman , %8'i için ise daha az duş almanın keyif verdiği belirtildi.

Ancak unutmamak lazım ki cihazlarımızda güvenilir güvenlik çözümlerine sahip olmak, yeni gevşeme yollarının tadını çıkarırken kişisel gizliliğimizi korumak için çok önemli olacaktır.

Kaspersky Tüketici Ürünleri Pazarlama Müdürü Marina Titova şunları söyledi: “Bu evden çalışan izin veren insanlar için iki yönlü bir yol oldu. Bir yandan çalışanlar nihayet büyük şehir hayatının olumsuz yanlarını unutup daha rahat bir ortamda çalışmaya başlama şansı yakaladılar. Öte yandan, üretken kalmak için mücadele ederken, çalışma alanlarını yeniden düzenlerken ve yeni alışkanlıklar geliştirirken birçok zorlukla karşılaştılar. Evden çalıştığınızda, gizliliğiniz daha büyük bir risk altına giriyor ve bu da dijital güvenliğinize dikkat etmeniz gerektiğini hatırlamanızı önemli hale getiriyor.

Kaspersky, cihazlarınızın hem iş hem de kişisel kullanımda güvenli kalmasını sağlamak için şu önerileri uygulamanızı önerir:

  • Tamamen gerekli olmadıkça kişisel bilgilerinizi üçüncü şahıslarla paylaşmayın veya hesaplarınıza erişime izin vermeyin. Bu, internette bulunma şansını en aza indirecektir.
  • İster çıplak çalışmayı tercih edin, ister sadece gizliliğinize değer verin, bir web kamerası kapağı uygulayın veya Kaspersky Security Cloud'da kameranıza yetkisiz erişimi önleyen yerleşik web kamerası koruması kullanın . Bu eksiksiz güvenlik çözümü, gizliliğinizi, verilerinizi ve finansal varlıklarınızı bir VPN, ödeme koruması, parola koruması, bilgisayar temizleme, evde Wi-Fi izleme ve ebeveyn kontrolü dahil olmak üzere kapsamlı bir araç setiyle güvence altına alır.
  • Sosyal medya profillerinizi tercih ettiğiniz gizlilik düzeyine göre yapılandırmak için Gizlilik Denetleyicisi'ni kullanmaya başlayın . Bu, üçüncü tarafların sizin niyetiniz olmadan son derece hassas kişisel bilgileri bulmasını zorlaştıracaktır.
  • Wi-Fi'nizi koruyun. Çoğu yönlendiricinin varsayılan bir kullanıcı adı ve parolası olduğundan, yönlendiricinizin varsayılan kimlik bilgileri internette kolayca bulunabilir. Yeni bir şifre belirlemenizi ve yönlendiricinin donanım yazılımını güncellemenizi öneririz.
    Kaynak: 1

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
3
dislike
0
love
0
funny
2
angry
0
sad
0
wow
2