Gece Uykularınızı Kaçıracak En İyi 10 Korku-Gerilim Filmi

Sizde uzun zamandır güzel bir korku filmi izleyelim diye televizyonu açıp hüsrana uğrayanlardan mısınız? Bu listemiz size gelsin! İzlerken tir tir titreyeceğiniz, gerilimden dudaklarınızı kemireceğiniz kıyıda köşede kalmış 10 korku gerilim filmiyle karşınızdayız.

Gece Uykularınızı Kaçıracak En İyi 10 Korku-Gerilim Filmi

1. The Banshee Chapter

IMDb 5,5/10

Genç bir gazeteci Anne’nın yakın arkadaşının biranda kaybolur. Anne, yaptığı araştırmalar sonucu yakın arkadaşının bir kimyasal içtikten sonra kaybolduğunu öğrenir. Yakın arkadaşını bulmaya çalışan Anne kendini tehlikenin içinde bulur. Bakalım Anne arkadaşını bulabilecek mi?

2. Cannibal Holocaust

IMDb 5,9/10

Biraz eskilere gitmeye hazır mısınız? 1980 yılında çekilmiş İtalyan yapımı korku – gerilim filmdir. 2000li yıllarda filmdeki vahşi görüntülerinden dolayı 18 ülkede gösterimi yasaklanmıştır. Hayvanların öldürüldüğü sahne gerçek olması sebebi ile çok tepki toplamıştır. Film Güney Amerika’ya çekime giden bir film ekibinin kaybolmasını konu ediniyor.

3. Carrie: Günah Tohumu

IMDb 7,4/10

Stephen King’in ilk romanı Carrie, beyazperdeye ilk olarak 1976 senesinde uyarlanmıştır. Film 4 faklı uyarlama ile karşımıza çıkmakta. Filmin ilk uyarlaması romana daha yakın olduğu, 2013 yapımı Carrie’nin ise daha modern fakat konudan biraz daha uzaklaştığını eleştirmenlerce belirtilmiştir. Bundan dolayı 1976 yapımı daha çok beğeni toplamıştır.

İnsan öldürmek kulağa vahşice geliyor fakat filmi izlerken Carrie'nin durumunda onun haklı olduğunu görüp büyük bir heyecanla izleyeceksiniz.

4. Şeytanın Oteli

IMDb 6,3/10

Film kayak yapmak için tatilde giden arkadaş grubunda birinin ayağını kırmasıyla başlıyor. Yakınlarda yerleşim bulamayan beş genç mecburen yakınlarındaki dağ oteline gider ve korku dolu hikaye başlar. Bakalım onları dağ evinde neler bekliyor?

5. 13. Cuma

IMDb 5,5/10

Kült korku gerilim filmlerinin başında gelen “Friday the 13th” filmi 1980 yılında vizyona girmiş ve döneminde çok ses getirmiştir. Film zamanında cinayetler işlenmiş lanetli bir kamp alanını tekrardan faaliyete geçirmek isteyen bir grup gencin vahşice ölümlerini konu alıyor.

6. Dehşetin Yüzü Nun

IMDb 5,3/10

Manastırda gerçekleşen intihar olayları nedeniyle herkesi korku sarmıştır. Film araştırma için manastıra giden bir rahip ve çırağının yaşamını konu almaktadır. Manastırın sırrını öğrenen rahibin bu lanetten kurtulması gerekmektedir. Bakalım bu savaşı kim kazanacak?

7. Arınma Gecesi

IMDb 6/10

Amerika suçlular için büyük bir çıkmaza girmiştir... Artık hapishaneler yetersiz kalmaktadır. Amerikan hükümeti bu sorun için ilginç bir çözüm bulmuştur. Yılın bir gecesi 12 saat boyunca suçlular dışarı salınacak ve vatandaşlar tarafından cezalandırılacaktır. 12 saat boyunca olanlara hiçbir polis ve hastane müdahale etmeyecektir. Bu durum beklenenden daha faklı bir sonuç doğurmuştur. Bakalım bu beladan nasıl kurtulacaklar?

8. Bebek Mavisi

IMDb 5,1/10

Film psikolojik dengesi bozulan bir anne ve çocuklarına yaptığı işkenceyi konu alıyor. Gerçek bir yaşamdan alınması filmi daha ilgi çekici yapıyor. Konunun işlenişi ve oyunculukları konusunda farklı yorumlar bulunsa da  "Bir annenin psikolojisi bozulursa ne olur?” sorusunun cevabını ararken sinirleniriz bozulacak

9. Hush

IMDb 5,1/10

Maddie sağır ve tek başına orman içindeki evinde yaşayan bir kadındır. Yeni bir kitap yazan Maddie gayet sakin ve mutlu bir hayat yaşamaktadır. Kitabını bitirmeye çalışan Maddie, bilgisayar başında yazı yazarken kendine gelen bir mesajla şok olur. Mesajı açtığında o anki halinin fotoğrafını görür. Evin dışından kendisini izleyen maskeli katille yüz yüze gelen Maddie için hikaye başlar. Maddie katile başa çıkabilecek mi?

10. Descent

IMDb 7,2/10

Yürüyüşe çıkan bir grup arkadaş merak edip karşılarına çıkan mağara girer. Mağaranın içindeyken girişe düşen bir kaya nedeniyle mahsur kalırlar. Mağaranın içersinde daha önce görmedikleri vahşi yaratıklarla karşılaşırlar. Bu zorlu müzadelede hayatta kalmayı başarabilecekler mi?

Bu Gönderiler İlginizi Çekebilir!

Netflix'te İzlenebilecek En İyi Belgeseller

Havalar soğumaya başlamışken hazır evde yapılabilecek en iyi aktivitelerden biri şüphesiz Netflix'te birşeyler izlemek. Sizler için en iyi belgeselleri derledik. İyi Seyirler.


Biri Cadılar Bayramı mı Dedi? İşte Büyülü Atmosferleriyle Sizi Etkisi Altına Alacak 10 Cadı Filmi

Bir Pagan geleneği olan ve her 31 Ekim’de kutlanan Cadılar Bayramı’nın bizim kültürümüzde yeri olmasa da, kostümlü partileri, cadılı hikayeleri, balkabaklı süslemeleri sevmeyenimiz de yok denecek kadar azdır. Siz de ister Cadılar bayramınızı isterseniz de Cumartesi gecenizi keyiflendirmek için; büyülü atmosferleriyle sizi etkisi altına alacak ''cadı konseptli film listemize'' muhakkak göz gezdirmelisiniz!

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
4
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
4