Gidilmesi Cesaret İsteyen Lanetli Yerler

Çeşitli olaylar nedeniyle halk arasında 'lanetli' olarak adlandırılan dünya üzerindeki en ilginç mekânları sizler için derledik. Her birinin hikâyesi sizi çok şaşırtacak...

Gidilmesi Cesaret İsteyen Lanetli Yerler

1.Aokigahara Ormanı Laneti 

Aokigahara (青木ヶ原), diğer adıyla İntihar Ormanı ya da Ağaçlar Denizi. Aokigahara, Japonya'da Fuji Dağı'nın kuzey batısında yer alan 35 kilometrekarelik bir ormandır. Ormanda ki turistik alanlar bir kaç tane kayalık ve buzlu mağaralardan oluşmaktadır. Ormanda ki ağaç yoğunluğu nedeni ile neredeyse hiç rüzgar oluşmamaktadır. Yabani yaşam hiç yok denecek kadar azdır.

Japon Mitolojisinde iblislerle ilişkilendiren ormanın zemini çoğunlukla volkanik kayalardan oluşmaktadır ve bu nedenle ormanda kazı yapmak neredeyse imkansızdır.

Ormanın efsanesi, içerisinde bulunan intihar olaylarına dayanır. Ormanda intihar etmek çok alışılmış bir olay değilken Aokigahara ormanında 1950’den beri 500’den fazla kişi intihar etmiştir.

Wataru Tsurumui’nun “İntihar el kitabı” isimli kitabında “ölmek için mükemmel bir yer”  diyor. Bulunan cesetlerin bazılarının yanlarında Tsurumui’nin o meşhur kitabı bulunmuştur.

Bildiğimiz klasik orman tabelaları "Lütfen ateş yakmayınız", "Çöplerinizi toplayınız" yerine ormanın girişinde ki tabelada  “Hayat değerli bir şey” “Lütfen tekrar düşün” “Aileni düşün” yazmaktadır.

Japon hükümetinin yoğun çalışmalarına rağmen intihar olayları sıklıkla yaşanmaktadır. Ormandaki intiharların kronolojik sıralaması ve intihar sayısı şu şekildedir: 1993 73 kişi, 2002 78 kişi, 2003 103 kişi, 2004 108, 2010 247 kişi.

54 intihar girişimi başarısızlıkla sonuçlanmıştır. 2011 yılı itibarı ile ormandaki en yaygın intihar etme biçimleri, aşırı dozda uyuşturucu ve kendini asma şeklinde kayıtlara geçmiştir.

2. Doğu Eyalet Islahevi Laneti

1940 ile 1970 yılları arasında bu hapishanede farklı sebeplerden ötürü yaklaşık 1200 mahkum ölmüştür. 1970 sonrası hayaletler görüldüğü gerekçesiyle kapatılan bu hapishane “huzura erememiş ruhların vatanı” olarak nitelendiriliyor.

Mahkumların hem kendilerini hem de dinarlıklarını sorgulamaları için yapılmış olan Doğu Eyalet Islahevinde, işler beklenenin tersine gitmiş bir çok mahkum akli dengesini yitirmiştir.
Mahkumlar bir hücreye kapatılıyor, hücrede kendilerine sadece bir tuvalet, masa, ranza ve incil veriliyordu. Mahkumların birbirleriyle iletişim içerisine girmesi yasaktı ve dolaşım zamanları ayrı ayrıdı. Kural ihlali yapan mahkumlar feci bir şekilde cezalandırılıyordu. 

Pennsylvania eyaletinin Philadelphia kentinde bulanan ve daha sonradan kapanan bu ıslahevi kapatılmış fakat söylenenlere göre içeriden garip sesler yükselmeye devam etmiştir.
Öte yandan bir çilingir 140 yıllık bir kilidi açmaya çalışırken inanılmaz bir güçlü geri itilmiştir. Çilingir hemen oradan kaçmış toparlanması da uzun zaman almıştır.

Islahevi hala günümüzde turistler tarafından ziyaret edilmektedir ve tusirtler hala burada ilginç sesler duyduklarını iddia etmektedirler.

3. Edinburg Kalesi Laneti

İskoç tepelerinde bir kaya üzerine oturtulmuş bu ihtişamlı kale Ortaçağa ait. İskoçya'da savunma ve saldırı amaçlı inşa edilmiş olan bu kalede bekçi durmamaktaydı. Bekçiler teker teker istifa ediyorlardı. Nedeni ise savaş zamanları ortaya çıkan hayalet davulcu ve onun çocuklarıydı. Kalenin zindanlarında ve avlusunda bulunan mezarlardan çıkan hayaletlerin göründüğü de başka bir efsanedir.

4. Bran Şatosu Laneti

Filmlere konu olan ve efsanevi Kont Dracula’nın yaşadığı yer olarak bilinir. 14. yy’da inşa edilmiştir ve gizemi hala çözülememiştir. Esrarengiz mimarisi ve özellikle içerisinde yer alan el izleri henüz bir kayda tabi tutulamamıştır. Ortada birçok kanıtın ve delilin olduğu söyleniyor ancak az önce de belirttiğim gibi kesin bir bilgiye ulaşmak söz konusu değil. Kont Dracula’nın esirlerini mahzenlere topladığı ve burada işkence ettiği söylenir ve gece yarıları bu şatodan gizemli seslerin yükseldiği de efsaneler arasında.

5. Alcatraz Hapishanesi Laneti

Alcatraz hapishanesi kaçışın neredeyse imkansız olduğu, Al Capone gibi mafya babalarının tutulduğu bir ada üzerine kurulmuş bir hapishaneydi. Hapishanenin bekçisi geceleri aniden kapanan hücre kapıları sesleri ve çığlıklar duyduğunu iddia ediyordu. Hapishane kaçış girişimlerinden sona incelenmeye alındı ve 1963'te kapatıldı.

6. Pfister Oteli Laneti

1893 yılında Charles Pfister tarafından inşa ettirilen otel, o kadar popüler bir hal almış ki William McKinley ve sonrasındaki tüm Amerikan Başkanlarına ev sahipliği yapmış. 1893 yılında Charles Pfister tarafından inşa ettirilen otel, o kadar popüler bir hal almış ki William McKinley ve sonrasındaki tüm Amerikan Başkanlarına ev sahipliği yapmış.

Otel popülerliğini koruyarak yükselmeye devam ederken 1927 yılında otelin sahibi olan Charles Pfister vefat ediyor ve her şey tam da bu noktada başlıyor. Charles Pfister ölmesine rağmen rezervasyon görevlileri adamın otele gelerek rezervasyon yaptırdığını gördüğünü iddia ediyordu. Bunun yanı sıra otele gelen müşteriler odalardan garip sesler duyduklarını söylüyordu.

Bir süre sonra durum öyle bir hal alıyor ki tuhaf olaylar art arda yaşanıyor. ABD'nin ve hatta dünyanın "en ünlü perili oteli" unvanını taşıyan Pfister Otelinde yaşanan en bilindik paranormal olay ise otelde konaklayan bir beyzbol takımının başına geliyor. Büyük lig beyzbol oyuncuları, otelde kaldıkları esnada çok ciddi paranormal olaylar ile karşılaştıklarını iddia ediyor. LS Dodgers'ın bir oyuncusu olan Adrian Beltre, odasındayken kapısının çalındığını ve dışarıyı kontrol ettiğinde kimseyi göremediğini anlattı. Beyzbolcu odasına geri döndüğünde klimanın ve televizyonun kendi kendine açılıp kapandığını iddia ediyor. Beltre, uyumak için yatağına yattığında ise yatak başlığının arkasından gelen yüksek ses ile uyanmış.Bu olaya benzer sayısız elektrik arızası ve doğaüstü olduğu iddia edilen olaylar, otel kayıtlarında sık sık yer alıyor.

Otelde kalan birkaç misafir otelin kurucusu olan Charles Pfister'ı koridorlarda yürürken gördüğü için bu olaylara otelini bir türlü terk edemeyen Pfister'ın neden olduğu düşünülüyor. Pfister Oteli, paranormal olayların yaşanmaya başlamasının ardından daha popüler bir merkez haline geldi. İnsanlar, "Dünyanın en lanetli mekanı" adıyla nam salan otele her yıl bu olaylara şahit olmak için akın ediyor.

7. Myrtles Plantasyonu Laneti

Myrtles Plantasyonu, Louisiana'da en fazla hayalet ve peri vakalarının yaşandığı yerdir. Söylenenlere göre otelin arazisi daha önceden kızılderili mezarlığıymış ve bu nedenle de üzerine inşa edilen otelin kötü büyüden etkilendiği söylenmektedir. 
1700'lü yıllardan bu yana otelde 10 tane cinayet ve intihar vakası yaşanmıştır.
Lanetli diye düşünülen bu pansiyonda, duvarlarda kanlı el izleri belirir, öldürülen bir köle  olan Cloe'nin, evin annesinin ve iki çocuğun ruhlarının burada gezdiği de söylenir. Ve bir de Fransız bir kadının 41 ve 59 odalar arasında durmadan birşey aramak için gezindiği de söylenir. Yağlı boya tablolarında ki yüzlerin canlanması da bir başka fenomendir.

National Geographic Explorer çekim ekibi, bizzat Myrtles Plantasyonuna gitmiş ve çektikleri fotoğrafta köle kız olduğuna inandıkları bir silüet yakalamış.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
4
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
2