Güncel 2021 Yılı Girişimcilik Önerileri 1995 Yazında Çalışmak

1995 de ki ilk işim bende artık bir yerler de çalışabileceğim ve para kazanabileceğim fikrinin artık parlamaya başlamasını sağladı. Büyük soru ne iş yapabilirdim. Yaz döneminde kendim için vasıfsız işler aramaya başladım ama nasıl aranacağını bile bilmiyordum. Elimde olan bir önceki işimde tecrübe ettiğim vitrin ilanları başlamak için doğru noktaydı. Kısa bir dolaşmadan sonra Sakarya da alkollü bir mekanın camında komi arandığını okudum ama kominin ne olduğunu bile bilmiyordum.

Güncel 2021 Yılı Girişimcilik Önerileri  1995 Yazında Çalışmak

Merhaba;

1995 de ki ilk işim bende artık biryerler de çalışabileceğim ve para kazanabileceğim fikrinin artık parlamaya başlamasını sağladı. Büyük soru ne iş yapabilirdim. Yaz döneminde kendim için vasıfsız işler aramaya başladım ama nasıl aranacağını bile bilmiyordum. Elimde olan bir önceki işimde tecrübe ettiğim vitrin ilanları başlamak için doğru noktaydı. Kısa bir dolaşmadan sonra Sakarya da alkollü bir mekanın camında komi arandığını okudum ama kominin ne olduğunu bile bilmiyordum.

Evet kominin ne olduğunu bilmesem de cama yazılan bir ilandan çok fazla birşey bekleyemezlerdi ya. Bu arada komi denilen garsonu asiste eden onun ayak işlerini yapan kişiymiş. Masa geldiğinde kültablasını götüren masa kirliyse silen garson siparişi alınca yemeleri taşıyan kişi. Bu işi diğerinden ayıran şey ise emir almanın ne olduğunu görmüş oldum. Emir alınca insan yapacağı şeyi bile yapmak istemez hale gelebiliyormuş ve ben lk kez emir alıyormuşum.

Birkaç gün bu böyle devam etti ve sonunda malum alkollü bir yer olduğundan dolayı işten ayrıldım.

Son durak ise başlıktaki bidonla tanışacağım Pastane oldu .Burada 2 ay kadar çalıştım. İşim bulaşık ve komi karışımı bişeydi. 

Pastaneler camekanlarında insanı cezbedecek kadar güzel ürünler sunulan yerler olsa da aslında imalat kısımlarının hiç de öyle tertemiz yerler olmadığını gördüğümde nedense şaşırmamıştım. Bu benim ilk uzun soluklu işimdi ve bu şten kazancımla eve giderken tatlı bile almıştım.İlk kazancımızla aldığımız şey bence iş hayatında asla unutulmayan çok değerli bir anıdır.

Yaz sonunda artık birden fazla sektörde iş tecrübem ,ilk kazancım,işyerinde ki hiyerarşi ,imalathanelerin (bazıları tabi) dışardan göründüğü gibi olmadığı gibi birçok şeyi öğrenmiş oldum.

Bundan sonraki yıllarda hep denemeye devam ettim ve 2021 e girdiğimi bu günlerde de deniyorum.Şu an e-ticaret ile ilgili bir girişimim var.Bunun nereye gideceğini bilemiyorum ama artık yaş belli bir yere geldiğinde daha ne kadar ne denerim diye de sormadan edemiyor insan. 

Bugünkü yazımı kapatırken şunu söylemek isterim ki bugün her neredeysem bugüne kadar yaptığım şeylerin bir sonucu olarak yaşıyorum ve bugün yaptıklarım da benim 10 yıl sonra(hayatta olursam tabi) yaşayacaklarımı belirleyecek. Bu sebeple yaptıklarınızdan pişman olmak yerine onlardan dersler almasını bikmeli ve hep üzerine koyarak gitmeye çalışmalısınız. Adil bir yolculuk olmayacak ki hayatın başından sonuna adil olacağını da asla kimse taahüt etmedi.

Kazanıp almak zorundasınız ama kazanacağınızı da kimse garanti edemez.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
1
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0