Hep Çok Titiz Hep Çok Düzenli : Başaklar !

Titizliğiyle, kuralcılığıyla, yüksek oto kontrolüyle, düzen takıntısıyla bilinen başakların aşk hayatı, sağlık, kariyer ve cinsellik hayatları bakalım nasıl

Hep Çok Titiz Hep Çok Düzenli : Başaklar !

Başak Burcunun Aşk Hayatı

Başak burcunun dikkatini her zaman konuşma konusunda yetenekli insanlar çeker. Aynı zamanda Başaklar iletişim kurmayı, etrafında zeki, entelektüel ve sakin insanların olmasını ister.
İlerleyebilecek bir beraberliğin temelini atabilmek için, Başak ile sakin ve kaliteli zamanlar geçirmelisiniz. Başak oldukça ilginç ve her konuyu rahatlıkla tartışabilecek, özellikle entelektüel konulara yatkın bir insandır. Fakat daha ilk günlerden gizli, mahrem konuların konuşulmasından, sırların paylaşılmasından, problemlerin ortaya dökülmesinden hoşlanmaz.

Eleştiriye yatkın olan yapısı, sizi bazen kırabilir. Ancak  gerçeklerden emin olduktan, ölçüp biçtikten ve sıkı bir değerlendirmeden geçirdikten sonra tatmin olabilir. 

Başak oldukça dikkatli planlar yapar. Finansal güvence ve kişisel gelişim, yaşamında önemli bir yer tutar. Aşırı harcamalar gibi, hemen başlayan ve hızla gelişen ilişkiler de onları rahatsız eder. Genellikle pratik ve ulaşılabilir amaçları olan eşler seçmeye özen gösterirler.

Başaklar doğru insanı bulduğuna inandığında ona her zaman sadık olmaya çalışarak, onu mutlu etmek isteyecektir. Ancak kırmızı çizgilerini aşmanız bir anda tamamen soğumasına neden olur. Başaklar, dışardan kolayca anlaşılmasa bile bir yapıya sahiptir.

Başak Burcunun Kariyeri Ve İş Hayatı

Başak burcu bireyleri, analiz etmeyi, küçük parçalarına ayırmayı ve sonuca bu yollardan ulaşmayı severler. Ancak genellikle mükemmelliyetçi olan başaklar kimi zaman detaylardan çok boğulur ve büyük işi bitirmekte zorlanırlar. Başarı onlar için vazgeçilmezdir. Çünkü başarısız olmak egolarını sarsacaktır. Başak iş hayatında pratik, realistik ve ulaşılabilir amaçlara odaklanır. Sorumluluklarını çok iyi kavrayan Başak, organizasyon yeteneği ve detaycılığı ile mesleki yaşamında da fark edilir. Başak'ın en büyük dezavantajı mükemmel olmayan hiç bir şeyden tatmin olamaması ve sanki hiç bir performans elde edilmemiş gibi davranmasıdır. Hem kendi sinir sistemini, hem de birlikte çalıştığı insanlarınkini ciddi şekilde yıpratması ve insani ilişkilerde problemler yaşaması bu yüzdendir.Ancak Başak kendisinden her hangi bir fikir ya da tavsiye istenirse, konu hakkında bütün bildiklerini tüm açıklığıyla paylaşır..

Başak'ın ofisi son derece düzenli, belki bir kütüphaneyi belki de bir hastane odasını andırır tarzdadır. Her şeyi yerli yerine koymadan işe başlayamayan Başak, ofisteki hijyene ve temizliğe de en az evdeki kadar dikkat eder.

Başak Burcunun Sağlık Hayatı

Başaklar sağlığa, temizliğe, hijyene ve beslenmeye en önem verir. Altıncı sırada bulunan Başaklar, en ufak bir bedensel rahatsızlıkta kendini doktora ya da hastaneye atar. Detay ve dikkat, özümseme Başak burcunun en temel karakteristik özelliğidir. 

Başak detaylara çok önem verdiği, algıları çok kuvvetli olduğu için sinir sistemi de oldukça hassastır. Bağırsak ve abdomen fonksiyonları ile ilgili rahatsızlıklar, ülser (özellikle endişelenmelerden), kolit, karınzarı iltihabı (peritonit), apandisit, kabızlık, peklik, yanlış beslenme ve bundan kaynaklanan bağırsak bozuklukları, her türlü psikosomatik hastalıklar Başaklarda çok sık görülür.
Başakların beslenmesine, hijyen ve temizliğe yanı sıra, mental sakinliğe göstereceği dikkat, ayıracağı zaman ve enerji kendini iyi hissetmesini sağlar.

Beslenme rejimleri Başak burcu için sağlıklı kalmakta önemli bir faktördür.

Başak Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar

Boğa ve oğlak burcu kesinlikle başaklarla iyi anlaşacaktır. Ancak ikizler yay ve balıkla anlaşmaları oldukça zordur.

Başak Burcunun Cinselliği

Seksüellikle özdeşleştirilen Başak burcu, aslında bu özelliğine çok uygun değildir. Başakların duyuları ve duyguları oldukça gelişkindir. Ancak Başak gerçekten de diğer burçlara oranla, cinsel alanda daha az aktiftir. Genellikle soğuk ve mesafeli bir tarz sergileyen Başak, mükemmeliyetçi bir yapıya sahip olduğu için cinsellikten de daha uzak durmayı tercih eder.

Her şeyi uzun uzun düşünen, planlayan ve analiz eden yapısı nedeniyle, cinsellikte hızdan, anilikten ve spontane maceralardan hiç hoşlanmaz. Cinselliğin yaşamında çok yer kaplamasını, problemler yaratan bir unsur olmasını istemediği için, tek eşliliği tercih eden bir yapısı vardır. Tek gecelik ilişkiler onlara uygun değildir. Birisiyle beraber olmak istediğinde bunun için hem kendisine hem de karşısındaki insana zaman tanır. Başak burcunun en belirgin özelliklerinden olan detaycılık da, cinsellikte kendini gösterir. Başka hiç kimseye anlam ifade etmeyecek, ufak detaylar cinsel olarak uyarılmasında, istekli hale gelmesinde büyük role sahiptir.

Başaklar, cinsellikte bile bir zihinsel alış-verişin olması gerektiğine inanır. Cinsel partnerinin de entelektüel olarak güçlü olması Başak'ın uyarılmasında önemli paya sahiptir. Sınırlarını belli etmekten, kurallar koymaktan ve uygulamak için diretmekten hiç çekinmez. 

Bu Gönderiler İlginizi Çekebilir!

Hem Değişken Hem Kararsız: İkizler !

Hep kararsızlığıyla hep aşırı değişken ruh haliyle dikkat çeken burcumuz, İkizler. Peki bu kararsızların aşk hayatı, iş hayatı, sağlık ve cinselliği hakkında bilinmesi gerekenler.


Hep Çok Gösterişli Hep Çok Özgüvenli : Aslanlar !

Her zaman kendine çok güvenen, burnu hep havada gözüken bunun yanı sırada oldukça hassas olan Aslanların kariyer, aşk, sağlık ve cinsellikleri hakkında tüm bilmemiz gerekenler

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
1
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1