Indiana'da İşlenmiş Kan Donduran Cinayet: Sylvia Likens

1950li yıllarda İndiana da işlenmiş korkunç bir cinayeti tüyleriniz diken diken okuyacaksınız.

 Indiana'da İşlenmiş Kan Donduran Cinayet:  Sylvia Likens

Sylvis 1949 yılında Amerika’da 5 çocuklu bir ailenin 3. Çocuğu olarak fakirliğin içine doğmuş güzeller güzeli bir kızdı. Anne babası hem ailesel sorunlarla hem de fakirlikle savaşıyordu. İş bulduklarında sirk, panayır, eğlence yerleri gibi yerlerde çalışıyorlar iş bulamadıklarında ise hırsızlık yapıyorlardı. Aile açlıkla boğuştukları bir gün Amerika’nın diğer bir ucunda bir panayır işinin olduğu haberini aldılar. Fakat küçük çocukları Sylvia ve Jenny’i arkalarında bırakmaları gerekiyordu...

Komşularının önerisiyle bakıcı tutmaya karar verdiler. Tanıdıklarının yönlendirmesiyle 7 çocuğuyla bir başına yaşayan Gertrude Baniszewski ile haftalık 20$ karşılığı anlaştırlar.

Çift Olacaklardan Habersiz Küçük Kızlarını Gertrude'ye Emanet Ederek Yola Çıktı

Gertrude çocuklarından o kadar bunalmıştır ki birde üstüne Sylvia ve Jenny eklenince iyice tahammülsüz bir kadına dönüştü. Çift haftalık ödemesi gereken 20$ ı bir gün geciktirmeleri Gertrude ın tahammülünün sonu olmuştu.

1 haftadır kızlara yaptığı sözlü taciz artık şiddete dönüşmüştü.

Gertrude o günü mahkemede şu ifadelerle belirtti: “ O gün o kadar çok sinirlenip dövdüm ki bir süre sonra elimi incittiğimi farkettim, elim acıyınca daha çok sinirlenip dövmesi için çocuklarımı da çağırdım”

Sylvia Ve Jenny Artık Çocukların Oyuncağı Olmuşlardı

Sürekli dövülüyor, üzerinde sigara södürülüyor, merdivenlerden aşağı itiliyor, yerlerde sürükleniyorlardı. Jenny daha sonrasında mahkeme ifadelerinde çoğu zaman şiddetten bilinçlerini kaybettiklerini bayıldıklarını belirtmiştir.

Artık olay sadistiğe dönüşmeye başlar. Dayaktan tuvaletlerini bile tutamaz hala gelince küçük kızlar bodrum katında karanlık odaya hapsedilip orda yaşamaya mahkum edilir.  Kendi dışkılarını yeme zorlanır.

Karnına kızgın yağ ile “ben bir hayat kadınıyım” yazılan Sylvia artık dayanamaz ve kaçmaya karar verir. Yakalanması ise herşeyin sonu olur. Küçük bedeni bu şiddete daha fazla dayanamayan Sylvia’nın cansız bedeni odasına giren çocuklar tarafından bulunur. 4 ay boyunca çeşitli işgencelere maruz kalmış bu küçük kız öldüğünde sadece 16 yaşındaydı.

Gertrude, Jenny de dahil bütün çocuklara aynı hikayeyi ezberletmiştir: “ Sylvia sürekli evden kaçıp dışarda çete üyesi çocuklarla birlikte oluyordu. Birgün eve döndüğünde ise çete üyesi çocuklardan biri eve gelip onu öldürdü” Bütün çocuklar polise aynı ifadeleri verdi fakat sıra Jenny’e geldiğinde kan donduran gerçekler ortaya çıktı.

Çocuklar henüz yetişkin olmadıkları için ceza almazken Gertrude, mahkeme tarafından en yüksek cezalara çarptırıldı. Gertrude ifadelerinden üzgünlük veya pişmanlıkla ilgili hiçbir ifadeye rastlanmamaktadır. 1985 yılında şartlı tahliye ile salınan Gertrude, 1990 yılında akciğer kanserinden dolayı hayatını kaybetmiştir.

 Sylvia Likens'in Hikayesi "An American Crime" İsmiyle Filme de Konu Olmuştur

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir!

Hannibal'ın Cani Hayatı: Matej Curko

Matej Curko'nun yamyamlık hikayesini okudukça tüyleriniz diken diken olacak.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
3
dislike
0
love
0
funny
0
angry
3
sad
7
wow
1