İngiltere'de İlk Sosyal Mesafeli Konser

Dünyanın her yerinde virüsün yayılımını önlemek amacıyla bir çok konser ve etkinlik iptal edildi. Ancak bazı ülkeler bu kısıtlamaları gerekli tedbirleri alarak hafifletmeye başladı.

İngiltere'de İlk Sosyal Mesafeli Konser

Bir kaç gün önce İngiltere'nin Newcastle kentindeki ilk sosyal mesafeli konsere dünya basınının ilgisi büyüktü. 2500 kişinin doldurduğu alanda, gelen dinleyiciler etrafı metal barikatlarla çevrilmiş ve  içerisine en fazla 5 kişinin girebildiği platformlarda sosyal mesafeli konserin tadını çıkarttı.

Gelen dinleyiciler, alan içinde yoğunluk oluşmaması için varış saatlerine göre yönlendirilip arabaların arasında mesafe olacak şekilde park ettiler. 

Kapalı gişe satılan biletlerin ilk gösterimini Sam Fender yönetti. İlerleyen zamanlarda Patrick Topping, Superglass ve Libertines gibi isimler de burada performans sergileyecek.  Müzik dışında komedyenler Adam Kay ve Jimmy Carr'da bu ayın sonlarında sahne alacak.

Teknik olarak bu etkinlik ilk sosyal mesafeli konser değil. Öyle ki bu süreçte  bir çok sanatçının sosyal medyadan sanal konserlerine veya dinleyicilerin, arabaların içinde bulunduğu konserlere şahit olduk, fakat yapılan bu etkinlik ilk defa insanların bir alanda toplu olarak dinlediği konser oldu.

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir!

Korona Virüs Olduğu Halde Düğüne Katıldı İddiasına Açıklama

İddalara göre olay geçen hafta Bursa'nın Yıldırım ilçesinde bir düğünde meydana geldi. COVID-19 tanısı konulan gelinin annesi "Hasta olduğumu duyarlarsa düğüne gelmezler" endişesiyle hastalığını gizleyip düğüne katıldı.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
4
dislike
0
love
1
funny
1
angry
0
sad
0
wow
4