İşitme Engelli Kızı İçin Oyuncak Bebek Tasarlayan Anne Ve Oyuncakları

Kusursuz olan oyuncak bebeklerle oynamak küçük yaşta çocuklarda yanlış güzellik algısı oluşturmaktadır. Ne yazık ki, tıbbi sorunları olan ve diğerlerinden farklı görünen engelli çocuklar için onlara benzeyen çok fazla oyuncak bebek bulunmamaktadır. 39 yaşındaki iki çocuk annesi Clare Tawell sorunu çözmeye karar verdi ve kar amacı gütmeyen kuruluş Bright Ears UK'yi kurdu.

İşitme Engelli Kızı İçin Oyuncak Bebek Tasarlayan Anne Ve Oyuncakları

Clare'in en büyük ilham kaynağı, 4 yaşındaki sağır kızı Matilda'ydı. Clare Today'e verdiği röportaj da "İşitme cihazı olan bir oyuncak bebek veya oyuncak bulamadığımda gerçekten moralim bozuldu. Bana, toplumun onu önemli bulmadığını ve bunun 'kabul edilmemesi gerektiğini' hissettim ” dedi.

Tıbbi radyasyon teknisyeni olan anne boş zamanlarında bebekler üzerinde çalışıyor ve amacı engelli her çocuğun tıpkı onlar gibi olan oyuncaklarla oynaması. El yapımı bebekler ve aksesuarlarla engelli çocukları güçlendirmeyi ve kapsayıcılığı teşvik etmeyi umuyor.

Clare Tawell, Bright Ears UK'yi Kurdu Ve Bebekleri Çeşitli Tıbbi Rahatsızlıkları Olan Çocuklar Gibi Görünmeleri İçin Değiştiriyor

Clare, oyuncakları değiştirme işine 2017'de başladı. 2017'den beri 2 binden fazla oyuncak bebek sattı. Gelecekte tıbbi sorunları olan çocukların herhangi bir dükkana gidebileceklerini ve normal oyuncak bebeklerin yanında yarık dudaklı bebekleri veya işitme cihazlarını görebileceklerini umuyor. Bu şekilde çocuklar kendilerini normal hissedecek ve diğerlerinden farklı hissetmeyecekler.

Bright Ears UK'nin kurucusu, son zamanlarda birçok yeni sipariş aldı ve bazı ürünleri geçici olarak tükendi.

Clare'e göre, 'normal olmaya' çok önem veren bir dünyada yaşıyoruz ve normdan farklı görünen herkes 'anormal' hissedebilir. Bu, çocukların kendilerine olan güvenini ve özgüvenlerini etkileyebilir ve daha fazla sorun yaratabilir.

Clare'in oyuncak bebeklerini satın alanlar sadece bireysel müşteriler değildi. Okullar ve kreşler de onları satın aldı ve kapsayıcılık ve insanları nasıl göründüklerine göre yargılamamayı öğrenme eğitimlerinde kullandıkları belirtiliyor.

İşitme Cihazı Olan Bebek

Oksijen Burun Kanülü

Çeşitli tıbbi durumlara sahip Noel Elfleri

İşitme Cihazı Olan Bebek

İnsülin Pompası 

Woody, Jessie Ve İşitme Cihazları

İnsülin Pompası 

İşitme Cihazı Olan Prenses Bebekler

Kalp Amelyatı İzi Olan Bebek

Trakeostomi

Santral Venöz Hat

Daha Fazlası İçin :  Satın Al | Bright Ears UK Facebook

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
3
dislike
1
love
3
funny
0
angry
0
sad
1
wow
2