Kedisine Dövme Yaptıran Fenomene Tepkiler Büyüyor

Sosyal medya fenomeni ve manken Elena Ivanickaya'nın instagrama yüklediği fotoğraflara tepkiler çığ gibi büyüyor. Kedisinin göğsüne yaptırdığı dövme sonrasında ünlü fenomen hakkında soruşturma başlatıldı.

Kedisine Dövme Yaptıran Fenomene Tepkiler Büyüyor

Ünlü fenomen Elena Ivanickaya, Yasha adını verdiği Sfenks cinsi kedisinin fotoğrafını paylaşmasıyla sosyal medyayı karıştırdı. Fotoğrafta Yasha’nın  göğüs kısmına  Mısır tanrısı Anubis’in dövmesini yaptırdığı görülüyor.

Elena gelen tepkiler sonrasında , dövme yapılırken Yasha’nın uyutulduğunu ve acı çekmediğini söyledi. Ancak bu açıklama takipçilerini daha çok sinirlendirdi

Yaşadığı lüks yaşantısıyla dikkat çeken Elena, gelen tepkileri anlamsız bulduğunu belirterek şu açıklamayı  yaptı: ”Yasha’ya dövme yapılırken anestezi verildi. Hiçbir şey hissetmedi ve zarar görmedi. Yasha’nın çoğu tepki veren insandan daha iyi bir hayatı var. Beslenmesine, sağlığına ve yaşamına dikkat ediyorum. İstiridye ile beslenen bi kedi. Çoğu insanın yaşayamadığı hayatı yaşıyor”

Herşey kontrolümüz altında

Elena ayrıca şu açıklamalarda da bulundu: “Yasha’ ya dövme yapılmadan önce kontrolden geçti. Tehlikeli olsa zaten yaptırmazdım. Veterinerimiz onay verdi ve dövme yapılırken de yanımızdaydı. Herşey kontrolümüz altında. Yasha’yı kısırlaştırmadım bile. Asıl zulüm budur, bana tepki göstereceğinize hayvan severim diye geçinip hayvanlara zulüm çektirip kısırlaştıranlara tepki gösterin”

Dövme makinesindeki iğne ucu derinin 1-2 milimetre altına inerek deriye boya enjekte eder. Makine dakikada 3000’e yakın delik açabilir. İnsanlar bile dövme yaptırırken bu kadar acı çekiyorsa, 3-4 kiloluk kedinin acı çekmemesi mümkün mü?

Konu hakkında soruşturma başlatıldı

Gelen ihbarlar üzerine polisler model hakkında soruşturma başlattı. Hayvan işkence gerekçesiyle incelemeler yapan polis memurları “İncelemelerimizi başlattık. Eğer işkence yapıldığı sonucuna varılırsa sahibine dava açılacak” şeklinde açıklama yaptı. Elena kendisi ve Yasha ile gurur duyuyor. Hatta kedisi adına bir Instagram sayfası açıp sürekli paylaşım yapıyor.

Sert eleştiriler geldi

Takipçileri Elena’yı sert sözlerle eliştirdi. “Senin hiçbir fotoğrafında vücudunda dövme göremiyoruz. Sen bu acıyı çekmezken kedine bu kötülüğü nasıl yapabildin? Takipçi kazanmak için mi yaptın? Bu kediyi acilen senden almalılar” yorumunda bulundu. Diğer bir diğer takipçi ise “Zaten o mükemmel bir kedi, böyle saçmalıklar yapmana gerek yoktu. Bu yaptığın canice ” dedi.

Daha önce de Sfenks cinsi kedilere dövme yaptırıp tepki gören kişiler olmuştu. Rus asıllı dövme sanatçısı Aleksandr, Şeytan adını verdiği kedisinin sırt kısmına yaptığı angster dövmesiyle gündem olmuştu.  Önceden çiftçilerin hayvanlarını tanımak için onlara dövme yaptırdığını ve bunun doğal bir şey olduğunu belirterek kendini savundu.  

Sfenks cinsi kedilerin çok hassas bir cilde sahip olduğu biliniyor. Sürekli yağ, vitamin ve ilaç kullanarak deriyi nemli tutmak gerekiyor. Hassas bir cilde sahip olan bu kedi türüne yapılan işlemler hakkında ne düşünüyorsun?

 

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir!

Danimarka Vizonlardan Sonra Covid-19 Tespit Edilen Kedileri de İtlaf Etti

Danimarka'da Covid-19 rastlanan bazı kedilerin de itlaf edildiği açıklandı. Danimarka'da koronavirüsün yayılmasını önlemek için itlaf edilen vizonların, gömüldükleri toplu mezarlardan yüzeye doğru çıkması ülkede endişeye yol a�...

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
0
dislike
2
love
0
funny
0
angry
2
sad
2
wow
0