Kemal Sunal'ın Yer Aldığı Ziraat Bankası Reklamı Nasıl Çekildi ?

Ziraat Bankası, #SenHepGülümse başlıklı reklamında usta oyuncu Kemal Sunal oynadı. Peki bu reklam filmi nasıl çekildi? Kemal Sunal'ı kim canlandırdı?

Kemal Sunal'ın Yer Aldığı Ziraat Bankası Reklamı Nasıl Çekildi ?

Usta oyuncu Kemal Sunal Ziraat Bankası reklamında oynadı.#SenHepGülümse başlıklı reklam filmi internette en çok konuşulan konulardan biri oldu ve reklamı kısa sürede viral oldu. Reklam filminde Kemal Sunal'ı Mehmet Kurt canlandırırken sesi ve görüntüsü için yapay zeka teknolojisi kullanıldı.

"Deep Fake" adı verilen bu yöntem ile Mehmet Kurt'un görüntüsü Kemal Sunal'a oldukça yakın bir görüntü oluşturuldu.

Mehmet Kurt, iki buçuk saat süren makyajla Kemal Sunal'a birebir benzetildi. Mehmet Kurt rolü için “Kemal Sunal’ı canlandırmak benim için onur ve gururdur. Öyle usta bir ismi canlandırıyordum ki, hata yapmaktan korktum. O yüzden çok sade ve temiz oynamaya çalıştım” dedi.

Deep Fake nedir?

DeepFake aslında bir süredir sinema sektöründe kullanılıyor. Örneğin Black Swan filminde o harika baleyi yapan elbette profesyonel bir dansçı. Natalie Portmanın yüzü sonradan ekleniyor. Her yapay zeka teknolojisi gibi elbette bu da oldukça hızlı ilerliyor. üstelik kimilerinde gerçeği ayırmanız neredeyse imkansız. Bu teknoloji sayesinde pek çok vefat etmiş sanatçıyı ekranlarda görmek mümkün olacak. Aşağıda ki örnekte Donald Trump aslında dizi de yer almadı. 

Bu Gönderiler İlginizi Çekebilir!

Yapay Zeka İle Yeniden Canlandırılan Çizgi Film Karakterleri, Portreler Ve Tarihi Kişiler

Yapay zekanın, teknolojiye erişimin kolay hale gelmesiyle popülerliği arttı. Dünyanın her yerinden sanatçılar, çeşitli düzenlemeleri oluşturmak için yeteneklerini yapay zekayı ile birleştiriyor. Çoğu uygulama bile sizi daha yaşlı, daha genç hatta farklı bir cinsiyet göstermek için yapay zeka kullanan filtrelere sahiptir. San Franciscolu grafik sanatçısı, bu yeni teknolojiyi, ünlü tabloların, çizgi film karakterlerinin, portrelerin ve tarihi figürlerin gerçek olsalar nasıl görüneceğini göstermek için kullanıyor.


Yapay Zekanın Geldiği En Son Nokta "GPT-3" Korkuttu

Geçtiğimiz ağustos ayında OpenAI tarafından tanıtılan GPT-3, yapay zekanın korkutucu yüzünü bize bir kere daha gösterdi. GPT-3 anlamlı şiirler yazabiliyor ve sizinle diyaloğa geçip sorularınıza mantıklı cevaplar verebiliyor

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
3
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
1
wow
3