Korona Virüs Olduğu Halde Düğüne Katıldı İddiasına Açıklama

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde COVID-19 tanısı konulduğu halde düğüne katılan gelinin annesi diğer davetlilere virüs bulaştırdı

Korona Virüs Olduğu Halde Düğüne Katıldı İddiasına Açıklama

İddalara göre olay geçen hafta Bursa'nın Yıldırım ilçesinde bir düğünde meydana geldi. COVID-19 tanısı konulan gelinin annesi "Hasta olduğumu duyarlarsa düğüne gelmezler" endişesiyle hastalığını gizleyip düğüne katıldı.

Düğünün ardından davetlilerin bazılarında COVID-19 semptomları belirmeye başladı. Bakanlığa bağlı Filyasyon ekipleri testleri pozitif çıkan bir çok vatandaşın aynı düğünde bulunduğunu tespit etti.

Filyasyon ekipleri düğün sahiplerini araştırmaya başlayınca, düğün sahibi kızın annesinin COVID-19 pozitif olduğu ve evde karantinaya alındığı bilgisine ulaştı.

'GELİNİN ANNESİ KORONAYI GİZLEDİ HERKESE VİRÜS YAYDI' İDDASIYLA İLGİLİ SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Çıkan haberlerin ardından İl Sağlık Müdürlüğü'nden açıklama geldi. Açıklamada, kadının hiç bir semptom göstermediği sadece tedbir amaçlı 6 Ağustos'ta izolasyon kapsamında karantinaya alındığı belirtildi

İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Osmangazi ve Yıldırım İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan bilgiler doğrultusunda;Haberdeki iddia;10.08.2020 tarihinde basında yer alan 'Bursa'da skandal düğün' başlıklı haberde, Kovid-19 PCR testi sonucu pozitif olan ve evde karantinası devam eden bir vatandaşın, buna rağmen kızının düğüne katılarak davetlilere hastalık bulaştırdığı iddiası;Haberdeki iddialara yönelik olarak Hastaya yapılan PCR testinin 6 Ağustos 2020 tarihinde pozitif çıkması üzerine kişinin tüm temaslıları filyasyon ekiplerimizce tespit edilmiştir. O tarihten itibaren tüm temaslı hastalar izolasyon altına alınmış olup, takibi ekiplerimizce yapılmaktadır.

Ayrıca haberdeki iddiada da yer aldığı gibi cemiyetteki kişinin hastalığını bilerek gizlediği kastı olmadığı araştırmamız sonucu ortaya çıkmıştır. Filyasyon çalışmaları esnasında kişilerin son dönemde temas ettiği kişiler kendilerine sorulmakta, bu sorgulama esnasında kişiler kendi şüphelerini beyan etmektedir. İnsanlar filyasyon sorgulamasında temas bilgilerini vermekten bazen kaçınmaktadır. Bu tarz durumlara filyasyon süreçlerinde sıkça rastlanmaktadır. Bu yüzden olayın sadece buradan kaynaklandığını bilebilmek mümkün değildir."

 

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
2
dislike
0
love
0
funny
0
angry
8
sad
1
wow
0