Korona Virüse Yakalanan Ünlü Türk İsimler

Korona virüs dünyada etkisini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Sanat ve spor camiasında korona'ya yakalanan ünlülerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazla. Kimileri virüsü atlatıp sağlığına kavuştu kimileri hala karantinada tedavi altında. İşte Türkiye'de korona'ya yakalanan ünlüler.

Korona Virüse Yakalanan Ünlü Türk İsimler

Alina Boz

Netflix'in ünlü gençlik dizi Aşk101'in çekimleri sırasında korona virüs kapan genç oyuncu apar topar karantinaya alınmıştı. İnstagram hesabının hikaye kısmından " Sette yapılan rutin kontroller sırasında  COVID-19 test sonucum pozitif çıktı. Genel sağlık durumum gayet iyi  tedavi sürecim evde devam ediyor." Şeklinde açıklama yaptı.

Nihat hatipoğlu

Geçtiğimiz haftalarda sabah gazetesinde yazdığı köşe yazısında korona virüse yakalandığını açıkladı. Nihat Hatipoğlunun Abisi Ömer Vehbi Hatipoğlu " Nihat hocamız elhamdülillah iyidir" dedi. Geçtiğimiz günlerde taburcu olan Nihat hatipoğlu  ekranlarda boy göstermeye başladı bile.

Kubilay Aka

Aşk 101 dizisinin setinde COVID-19 'a yakalanan başka bir başrol oyunsu  Kubilay Aka oldu. Yapım şirketinin rutin olarak yaptığı testlerde, başrol oyunsucu Kubilay aka'nın sonuçları pozitif çıktı. Evde karantinaya alınan genç oyuncunun  herhangi bir şikayetinin olmadığı öğrenildi. Aynı anda 3 başrol oyuncusunun testi pozitif çıkınca dizinin çekimleri geçici bir süre ile durduruldu.


Binali Yıldırım ve Eşi

Eski Başbakan ve Akparti İzmir milletvekili olan Binali Yıldırım ve Eşi korona virüse yakalandı. Twitter hesabı üzerinde açıklama yapan Yıldırım " Vücut kırgınlığı sebebiyle bu sabah Semiha hanım ile birlikte Ankara Şehir Hastanesine başvurduk yapılan tetkikler sonucu COVID-19 pozitif olduğumuz anlaşılmıştır. Durumlar iyi herhangi bir olumsuzluk yok" Şeklinde açıklamada bulundu.

Dilan Çıtak Tatlıses

Korona virüs'ün ilk dalgalanmalarında evden hiç çıkmadığı halde testi pozitif çıkan Dilan Çıtak haberi sosyal medya hesabından duyurmuştu. Çıtak "Eklem ağrıları, tad ve duyu kaybı şikayetlerim üzerinde yaptırdığım COVID-19 test sonucum pozitif çıkmıştır" demişti.

Fatih Terim 


Galatasaray  teknik direktörü Fatih Terim'in COVID-19 testinin pozitif çıkması hayranlarını oldukça korkutmuştu. 23 Mart'ta tedavi altına alınan 66 yaşındaki Terim 7 gün sonra  taburcu oldu.

Tuvana Türkay

Ünlü oyuncu Tuvana Türkay'da COVID-19 testi pozitif çıkanlardan. 16 günlük karantinanın ardından sağlığına kavuşan Türkay "Çok zor atlattım. Kendi gözümden  sakınırken nasıl yakalandım bilmiyorum. Testlerim negatif çıksa da evde olmaya devam edeceğim. Bu hastalığın ciğerimde oluşturduğu tahribatı giderebilmem kolay olmayacak" dedi.

Eser Yenerler

Çiçeği burnunda Baba Eser Yenerler geçtiğimiz günlerde COVID semptomlarını göstermeye başlayınca hastaneye başvurmuş ve testi pozitif çıkmıştı. Karantina sürecini evinde geçiren oyuncu, sosyal medya hesabından , 'Bu zor dönemde gündemi meşgul etmek istemedim  ancak çok fazla soran oluyor. Son yapılan covid testim negatif çıktı. Atlattık çok şükür. Herkese sağlıklı günler dilerim. Lütfen sizler de dikkat edin' mesajını paylaştı.

 Reynmen

Korona virüse yakalandığını sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Reynmen, yine aynı yerden hastalığını yendiğini duyurmuştu. "Ateş ve öksürük hariç ne kadar çok belirti varsa hepsini yaşadım. Tat alma ve koku alma kaybı yaşamaya başladığım anda gidip test yaptırdım. Hastalıktan çok asla dışarı çıkamayacak olduğumu bilmek ve tek başıma olduğumu bilmek psikolojik anlamda çok yordu. Genel olarak dikkat edin" demişti.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1