Kötü Ressam: Adolf Hitler

20. Yüzyılın en kötü şöhretli adamı Adolf Hitler'in resim çizmeye olan tutkusu pek bilinen bir şey değildir. Bu yazımızda dünyanın en büyük diktatörlerinden biri olarak tarihe geçen Hitler'in çizimlerini paylaştık.

Kötü Ressam: Adolf Hitler

Adolf Hitler şüphesiz 20. yüzyılın en güçlü diktatörlerinden biriydi. Önce Avrupa sonrasında tüm dünya için tehlikeli bir canavara dönüşen biri. Milyonlarca insanın ölümüne sebep olduğunu tarih ile pek ilgili olmayanlarımız bile bilmektedir.

Fakat resim çizmeye olan tutkusunu herkes bilmez. Nitekim orduya katılmadan önce 2000 civarı resim çizmişti bile. Babasını erken yaşta kaybettikten sonra annesiyle geçinebilmek için Viyana'ya gelmişlerdi. Çizdiği resimleri satmaya çalışarak geçimini sağlamaya çalışan Hitler 1907 yılında Viyana Güzel Sanatlar Akademisine başvurur. Akademi, kendisinin ressamlığa uygun olmadığını mimarlığa yönelmesi gerektiğini söyleyerek kendisini reddeder. Aynı yıl içinde annesini kaybeden Hitler'in artık tek umudu ressamlıktır. Bunun üzerine bir kez daha Akademiye başvurur fakat Adolf malesef tekrardan reddedilir. Malesef diyorum çünkü Adolf Hitler'in askeri yaşantısı tam da bu noktadan sonra başlamaktadır. Beş parasız kalan Adolf Hitler geçinebilmek adına orduya girer. Ordu ona şöhret getirecek olan kapının girişiydi. Dünyanın en kötü şöhretli adamı olacaktı. Üstelik çok daha kötü tablolarla. 

İşte muhtemelen daha önce görmediğiniz Adolf Hitler imzalı çizimler;

1-

2-


3-


4-5-6-7-8-9-
10-11-

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
4
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
3