Kur'an Yaktığı İddasıyla Vahşice Öldürülen Kadın: Farkhunda Malikzada

Kabil'de 2015 yılında Kur'an yaktığı iftirası ile linç edilerek öldürülen Farkhunda'nın hikayesini okurken cahillik ve vahşilik karşısında kanınız donacak.

Kur'an Yaktığı İddasıyla Vahşice Öldürülen Kadın: Farkhunda Malikzada
Kur'an Yaktığı İddasıyla Vahşice Öldürülen Kadın: Farkhunda Malikzada

Hergün yeni bir vahşete uyandığımız bu günlerde en büyük vahşetlerden birini 19 Mart 2015 tarihinde yaşadık. 27 yaşında İslami inançları çok kuvvetli olan Farkhunda Malikzada iftiraya uğrayarak İslamiyet adına (!) türlü işkencelerle vahşice öldürüldü.

Farkhunda türbe ziyareti sırasında köşede ziyaretçilere muska satan bir adam olduğunu farkedip sinirlenerek yanına gitti. İslamda bunun yerinin olmadığını, yaptığı şeyin falcılık olduğunu ve insanları kandırdığını söyledi. Bunu duyan muskacı itiraz ederek Farkhunda’yı tezgahından kovdu.

Bu olaydan 4 hafta sonra Ferkhunda o gün yaşayacaklarından habersiz yine türbe ziyaretine gitti.

Geçen sefer Farkhunda’ya kinlenen muskacı, yine müşterilerini kaçıracağını düşünüp iftira atarak Farkhunda’yı türbeden uzaklaştırmak istedi. Yanındaki birkaç parça kağıdı yakarak eski bir Kur’an ın içine koydu. 

Meydana gelerek Ferkhunda’yı işaret edip “ Bu kadın Kur’an-ı yaktı siz ne biçim Müslümanlarsınız, dininizi savunun!” diyerek namazdan çıkan cemaate linç çağrısında bulundu.

Farkhunda’nın etrafını saran kalabalık onu din düşmanlığı ile suçladı. Olay yerine gelen polis Farkhunda’yı sorguya götürmek istedi fakat Farkhunda kadın polisin gelmesini istedi. Bu itişme içerisinde biri onu itip düşürdü ve bu Farkhanda için sonun başlangıcı oldu.

Yere düşen kadını acımasızca tekmeleyip taşladılar

Araya giren polisler kanlar içinde kalan kadını kaçırmaya çalıştılarsa da öfkeli halk buna izin vermeyerek öldüresiye dövdü. Öfkesini alamayan topluluk kadını yolun ortasına taşıyarak üstünden arabayla geçtiler. Ardından nehire taşıyıp cesedi ateşe verdiler ve yanışını izlediler. Tüm bu akıl almaz linç olayı gerçekleşirken topluluk içinden birkaç kişi olanları videoya çekerek sosyal medya üzerinden yayınladılar. Ne kadar olayın üzeri kapatılmaya çalışılsa da dünya çapında bu iğrenç olay büyük bir yankı uyandırdı. Daha sonra mahkemece olay araştırıldığında Farkhunda’nın iftiraya uğradığı ve hiçbir suçunun olmadığı kanıtlandı.

Mahkeme sırasında bazı polislerin Farkunda’yı kurtarmak yerine “bırak ölsün. Bu İslâm'a hakâret edenler için ibret olur” diyerek olayı sadece izledikleri kayda geçti. Mahkemenin verdiği karar sonucu yalnızca 4 kişiye idam cezası verildi

Farkhunda’nın cenazesine sadece kadınlar katıldı ve naaşı kadınlar tarafından taşındı. Afganistanda kadın olmak hala çok zor…

Rahatsız edici içerik! Farkhunda Malikzada'nın internete yayılan videosu. İzlememenizi tavsiye ederiz

ilgili videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Gönderiler İlginizi Çekebilir!

Asla Yakalanmayan 10 Seri Katil

Herkes Karındeşen Jack'i ve Zodyak'ı duymuştur. Asla yakalanmadıkları , hatta kimliklerinin tespit edilmediği gerçeği , sadece kötü şöhretlerini artırmaya yardımcı oldu. Bu iki örnek en ünlüleri olabilirler, ancak hiçbir şekilde benzersiz değildirler. Acımasız, korkunç, kana susamış seri katillerin adaletten kaçmayı başardığı diğer 10 vakaya bir göz atacağız .


900 Kişiyi Aynı Anda İntihar Ettiren Papaz : Jim Jones

"Bunu şimdi bitirelim. Bu ızdırabı bitirelim." Amerikalı evanjelik papaz Jim Jones'un bu sözlerini duyduktan sonra, 918 kişi 18 Kasım 1978'de Güney Amerika'nın kuzeybatısındaki Guyana'nın ücra bir bölümünde intihar etti.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
5
sad
5
wow
0