Las Vegas'ta Tarihe Adını Yazdıran 5 Türk'ün 2 Milyon Dolarlık Vurgunu

2005 yılında, dünyadaki en büyük kumar merkezi olan Vegas'tan "Tırnak atma" yöntemiyle 2 milyon dolarlık vurgun yapıldı. "21" filmini aratmayan hikayenin kahramanları ise 5 Türk..

Las Vegas'ta  Tarihe Adını Yazdıran 5 Türk'ün 2 Milyon Dolarlık Vurgunu

En Son Teknoloji İle Takip Ediliyor

Paranın en çok ve en hızlı el değiştirdiği yer olan Las Vegas, muhtemel hilelere karşı binlerce kamera ve en son teknoloji ile aralıksız  takip edilmekte. Yapılan en ufak hilenin anında tespit edildiği Vegas, bundan tam 15 yıl önce  5 Türk tarafından "Carabian Stud Poker" adlı oyunda 2 milyon dolarlık vurguna uğradı. İsimleri hala FBI kırmızı listesinde bulunan  ve her yerde aranan  Ayşe Benli (50), Cumali Pelik (50), Zeki Üçkol, Recep Turna (48) ve Ahmet Ural(48) 'dan hala hiç bir haber yok.

Peki Bunu Nasıl Yaptılar

Çetenin taktiği ise oldukça basitti  "Papaz açma" oyununda kullanılan kağıtların ufak bir iz ile işaretlenmesiyle kağıtları kolayca takip edilebiliyorlardı. "Carabian Stud Poker" adlı oyunda oyuncu kasaya karşı oynar. Birincisi el dağıtılmadan ikincisi ise el dağıtıldıktan sonra toplam iki kere bet (kutudaki miktarın iki katı parayı masaya yatırmak) yapabilirsiniz.. El dağıtıldıktan sonra bir kereye mahsus kart değiştirme hakkınız bulunuyor. Çete ise tırnak batırılmış kartları takip edebildiği için sürekli kasa yerine onlar kazanıyordu. 5 Türk rollerine o kadar iyi hazırlanmalarına rağmen sürekli kazandıklarının farkedilmesiyle casino görevlileri durumu anlamak için hepsini gözaltına aldı.

Türklerin Şansı Yaver Gitti !

Kartların ve kamera kayıtlarının incelenmesinin ardından bir delil bulamayan Vegas polisi " Türklerin şansı yaver gitti" deyip 5'ini de serbest bırakmış. Olay sonradan anlaşılana kadar 5 Türk çoktan  ortadan kaybolmuştu. Çetenin tek kadın üyesi Ayşe Benli’nin senaryoyu   planlayıp, kağıtları değiştirdiği ortaya çıktı. Aradan 15 sene geçmesine rağmen hala yakalanmayan 5 kafadar'ın şuan ne yaptıkları hala koca bir muamma.

Bu Gönderiler İlginizi Çekebilir!

Türkiye'nin En Çok Korktuğu Sabah 1 Ağustos 1987 Sakallı Bebek Olayı

1 Ağustos 1987 sabahını yaşamış olanlar hatırlayacaktır. Tan Gazetesinde yayınlanan " Cerrah Paşada Sakallı Bebek Doğdu" haberi haftalarca gündemden düşmemişti.


Yemek Yerken İzlemelik En Keyifli 10 Youtube Kanalı!

Sizde yemek yerken bir yandan internetten ilginç kısa videolar izlemek istiyor fakat ne izleyeceğinize karar veremiyor musunuz? Gelin hep birlikte derlediğimiz keyifli youtube kanallarına göz atalım

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
7
dislike
0
love
1
funny
7
angry
0
sad
0
wow
7