Lucifer Dizisi Hakkında Bilinmeyen Gerçekler!

Konusuyla, oyunculuklarıyla, karakteriyle bizi ekran başına kitleyip bir gecede koca sezonu bitirten mükemmel dizi; Lucifer! Diziye ne kadar hakimsiniz? Bilinmeyenleri okudukça çok şaşıracaksınız...

Lucifer Dizisi Hakkında Bilinmeyen Gerçekler!

Cehennemin asi çocuğu Lucifer, artık çok sıkılıp Dünya' ya yerleşmek ister. Planı cehennemdeki en sadık yardımcısı Mazikeen ile birlikte Los Angeles’a yerleşip bar işletmektir. Fakat işler planladığı gibi gitmez. Barın önünde işlenen cinayet ile birlikte Lucifer kendini polisiyenin içinde bulur. Bütün bu olayların yanı sıra cehenneme dönmesi için elinden gelen herşeyi yapan babası ve kardeşleriyle de başetmesi gerekmektedir. Bakalım Luciferı neler bekliyor? 

1. Lucifer’a hayat veren Tom Ellis ile başlayalım. Canlandırdığı karakterin aksine Ellis dini inançları çok kuvvetli bir aileden deliyor. Kardeşi rahibe, kardeşinin eşi ve amcası da papazdır. Bu ironi izleyicilerin gözünden kaçmadı.

2. Lucifer'ın dini değerlere saygısızlık ettiğini düşünen bir takım grup dizinin yayından kaldırılması yönünde tepkiler aldı. Hatta yapımcıların tehtit mesajları aldığı idda edildi.

3. Dizi kaldırıldıktan sonra Los Angles' da American Horror Story afişlerinin üzeri çizilerek kırmızı sprey boyalarla "Watch Lucifer" yazılmıştır. 

4. Gelen tepkiler sonucunda Fox tarafından dizi iptal edildi. Sevenleri tarafından üzüntüyle karşılaşılan bu haber kısa sürdü! Dizi Netflix tarafından satın alındı.

5.Lucifer dizisi bir çizgiroman sersinden esinlenilmiştir. “The Sandman” çizgiromanını Nie Gaiman tasarlamıştır.

6.Dizinin konusu ve oyunculukları kadar şarkıları da büyük beğeni topladı. Dizi de çalan şarkıların büyük çoğunluğunu Tom Ellis karakterine uygun olarak seçiyor

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir!

Netflix'in Sevilen Dizisi The Queen's Gambit Hakkında Bilinmeyenler

Amerika, İngiltere, Avusturalya, Kanada, Fransa, Yeni Zelanda ve Türkiye'de yayınlandığı günden bugüne, en çok izlenen Netflix dizileri listesinde ilk sıralara girdi bile. Netflix ile karantina rahatlığınızı bulduysanız , bizim gibi The Queen's Gambit'e takmış olabilirsiniz . Bu popüler seri, satrancı yeniden moda haline getirerek satranç uygulamalarının indirilmesini artırdı ve rekabetçi satranç dünyasını cinsiyetçilik hakkında konuşmaya teşvik etti.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
1
dislike
0
love
2
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1