Ne Altın, Ne Dolar... Popüler Yatırım Aracı Gümüş Neden Bu Kadar Arttı?

Son yedi yılın en yüksek değerine ulaşan gümüş nasıl bu kadar popüler bir yatırım aracına dönüştü?

Ne Altın, Ne Dolar... Popüler Yatırım Aracı Gümüş Neden Bu Kadar Arttı?

Bu zamana kadar genelde ya altına yada dövize yatarım yaptık. Fakat özellikle son zamanlarda adını sıkça duyuran başka bir yatırım aracı daha kulaklarımıza aşina oldu; GÜMÜŞ !

Son günlerde döviz ve kıymetli madenler en hızlı hareketlenmelerini yaşarken; gümüş de tarihi rekorlarını kırıyor. Geçmişten günümüze doğru bakıldığında altının her zaman kazandırdığını görüyoruz fakat gümüş için aynı şeyi söyleyemeyiz. Sürekli durağan bir profil çizdiği için yatırımcıların yüzünü istenilen oranda güldürmemişti. 3 yıl içerisinde onlarca defa önemli seviyelere gelmiş fakat her defasında yatırımcısının heyecanını boşa çıkarmıştır. Bu sebeple de yatırımcısına kendisini unutturmuştu.

Avrupa'dan gelen 750 milyar avroluk destek paketi ile yatırımcıların yıllardır beklediği seviyeye ulaşmış olup  temmuz ayında  %33,1 en çok kazandıranı olmuştur. 2020 Mart döneminde ortalama 3,10 TL seyrinde iken Ağustos döndemine geldiğimizde en büyük sıçramalarından birin gerçekleştirip 6,86 TL seviyelerini görmüştür. Fakat yoğun talepden dolayı bu yükselişin aynı düzende gidip gitmeyeceği konusunda ekonomik belirsizliklerden dolayı analistler de ikiye bölünmüştür. Bazı yorumculara göre gümüş yine önemli dalgalanmalarından birini yaşayıp ABD seçimleri ile birlikte yatırımcılarını şaşırtabilir.

Bu Gönderiler İlginizi Çekebilir!

Yatırımcılarını Zengin Eden Bitcoin Nedir? Bitcoin'den Nasıl Kazanılır?

Kripto para birimlerinden Bitcoin yeni rekor kırdı.Bir adet Bitcoin'in fiyatı 181 bin lirayı aştı! Ara sıra değerinde aşırı düşüşler görülse de Bitcoin yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor. Ve genel öngörü daha da kazandırmaya devam edeceği, peki bu Bitcoin nedir, Bitcoin' den nasıl kazanılır ve çok daha fazlası yazımızda.


TikTok Videolarıyla Nasıl Para Kazanabilirsiniz?

Son günlerde herkesin dikkatini çeken ve Türkiye’de popüler olan Tiktok'tan günde binlerce lira kazanılıyor. Tiktok fenomenleri bunu nasıl yapıyor dersiniz? Haydi gelin birlikte göz atalım.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
10
dislike
1
love
1
funny
2
angry
0
sad
0
wow
3