Neslican Tay'ın Hayatı Film Oluyor

Genç yaşta kanserden dolayı hayatını kaybedip tüm Türkiye'yi derinden sarsan Neslican Tay, hayata tutunma savaşıyla, neşesiyle hepimize çok şey öğretti. Neslican'ın hayatı şimdide beyaz perdeye taşınıyor.

Neslican Tay'ın Hayatı Film Oluyor

3 kere kanseri yenen Neslican, aynı hastalıktan sol bacağını kaybetmişti. 2019'da 4. kez kansere yakalanan Neslican ne yazık ki aynı sene hayatını gözlerini yummuştu. İstanbul'da kanser tedavisi gördüğü sırada 20 eylül 2019 tarihinde çoklu organ yetmezliğiyle hayata gözlerini yuman Neslican'ın hayatı "Demir Kadın Neslican" filmiyle ölümsüzleştirilmesi planlanıyor.

Kansere bağlı olarak sol bacağını kaybeden Neslican kendisinden sık sık "Demir Kadın" diye bahsetmişti. Bahsi geçen film projesi için Neslihan Atagül ismi düşünüldü. Ancak eşi Kadir Doğulu projeyi reddettikleri yönünde açıklamalar da bulundu. Yakışıklı oyuncu yaptığı açıklama da "Neslihan bu konuyla ilgili açıklama yapacak. Kendisi projeyi kabul etmedi. Bunun sebebini de gerekçeleriyle yapımcısına bildirdi. Ama yapımcısı, o kabul etmediği halde reklam malzemesi olarak kullandı. Bunun altında biz iyi niyet aramıyoruz. Neslican'ın acısı çok taze... Acı bu kadar tazeyken bu işler aceleye getirilmez. Daha vakti var. Hayatının en iyi şekilde anlatılacağı senaryolara ihtiyaç var.Neslihan gerekli açıklamayı yapacaktır. Biz zaten teklif ilk geldiğinde çok hassas davranıp neden kabul etmeyeceğimizi anlattık. Yapımcının bu kadar agresif bir PR yapmasını da anlamıyoruz. Çok üzgünüz" dedi.

Peki 21 Yaşında Kanserden Hayatını Kaybeden Neslican Tay Kimdir?

1998 Bursa doğumlu Neslican ilköğretim ve lise yıllarını Rize'de geçirdi. Sonrasında tedavi görmek için ailesi ile birlikte İstanbul'a yerleşen Neslican bir süre eğitime ara verse de tedavi gördüğü sırada Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümünde okuyordu.

Öncesinde Tedx konuşmasından tanıdığımız ve  "Ben bir bacaktan ibaret değilim, çok daha fazlasıyım!" ayrıca "Hayatınızı sevin. Kendinizi sevin. Bedeninizi sevin. Ruhunuz başka bir bedende bulunmayacak. Saçlarınızı, boyunuzu, kilonuzu sevin. Benim için sol bacağınızı da sevin." ifadeleriyle hafızalara kazınan Neslican sonrasında tüm instagram sayfası ve youtube kanalıyla hepimizin kalbinde taht kurmuştu. 

Manisalı bir anne ve Rizeli bir babadan dünyaya gelen Neslican fen lisesi mezunudur. 2018 yılında ilk kez kansere yakalandığını üniversite sınavına 2 hafta kala  öğrenen Neslican bu hastalıkla mücadelede her zaman rol model oldu.

"Mücadelen Çok Güzeldi Neslican !"

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
1
sad
2
wow
0