Netflix'te İzlenebilecek En İyi Belgeseller

Havalar soğumaya başlamışken hazır evde yapılabilecek en iyi aktivitelerden biri şüphesiz Netflix'te birşeyler izlemek. Sizler için en iyi belgeselleri derledik. İyi Seyirler.

Netflix'te İzlenebilecek En İyi Belgeseller

1- Struggle: The Life And Lost Art Of Szukalski

Yapımcılığını Leonardo DiCaprio ve babasının yaptığı belgesel, Stanislav Szukalski isimli Polonyalı bir heykeltraşın hayatını ve eserlerini anlatıyor. Szukalski'nin eserlerinin ortaya çıkmasıyla hayat hikayesi de da çok sonra gün yüzüne çıkmış. Eminiz izlerken sizde şaşıracaksınız.

2- Tell Me Who I Am ?

İkizlerden birinin geçirdiği kaza sonucu yalnızca diğer ikizini hatırlamasıyla başlıyor hikaye. Hiç birşeyi hatırlamayan bir kardeş ve tüm geçmişi bilen diğer kardeş. Oldukça sarsıcı bir hikayeye sahip olan yapım geçmişle yüzleşme oyununu anlatıyor.

3- Dont F**ck With Cats: Hunting An Internet Killer

İnternette 2 yavru kediyi öldürme görüntüleriyle başlayıp daha da ileri giden sonrasında da onu yakalatmmak için hayvan severler tarafından yürütülen dedektifliği ele alan belgesel oldukça yankı uyandırdı. 2019 yapımı olan belgesel kimilerini oldukça rahatsız etse de kesinlikle tüm işinizi bırakıp izlemeniz gerekli.

4- Inside Bill's Brain

Milyarder iş adamının ilham aldığı kişilerden, şu anki hedeflerine kadar pek çok tarafını konu alan belgesel dizi size de başarılı insanlar hakkında  yeni fikirler vereceği kesin.

5- Our Planet

Güney Kutbundan Afrika çöllerine, okyanus derinliklerinden Güney Amerika ormanlarına kadar uzanan belgesel 7 kıtada tam 50 ülkede çekilmiş ve yapımı tam 4 sene sürmüş ödüllü bir belgeseldir.

6- The Last Dance

Efsanevi oyuncu Micheal Jordan'ın 1997-98 Chicago Bulls dönemini anlatsa da aslında tüm takımı ele alan bir belgesel dizi. Diziyi izlerken Jordan'a tekrar hayran kalacaksınız. Dostlukları, takımı, hırsları ve çalışma temposu tamamı konu alınmıştır.

7- Night On Earth

6 Bölüm olarak yayınlanan belgesel serisi, dünyanın farklı yerlerinden hayvanların gizli kalan, bilmediğimiz yönlerini ekrana taşımayı amaçlıyor.

8- Genius Of The Ancient World

Antik dünyanın dahileri olan Buddha, Sokrates ve Konfüçyüş'ü konu alan belgesel, bu üçlünün bilinmeyen yanlarını da ekrana taşımış.

9- The Toys That Made Us

Barbie, Ninja Kaplumbağalar, He-Man, Star Wars gibi tarihe geçmiş oyuncakların pazarlama stratejileri, yapımcıları, yapımcılarının başarısızları, tasarım serüvenleri gibi tüm süreci anlatan belgesel nostaljik havasıyla izleyiciyle oldukça keyif verdiği kesin.

10- Abstract The Art Of Design

Ayakkabı, mimari, grafik.. Tüm endüstriyel ürünlerin fikir, tasarım, üretim, satış pazarlama, reklam gibi tüm süreçlerinin anlatıldığı belgesel kesinlikle ufkunuzu açacak.

11-Street Food

Çeşitli ülkelere giderek o ülkelerin sokak yemeği kültürünü anlatan belgesel ilk sezonundan beri oldukça severek izlendi.

12- The World's Most Extraordinary Homes

Dünyada en ilginç, en tasarım harikası, en pahalı, en modern.. Pek çok ülkeden pek çok evin gösterildiği belgeseli izlemek tam boş zaman aktivitesi. Keyifle izleyeceğinize eminiz. 

13- Hondros

Libya da bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden esfanevi savaş fotoğrafçısının hayatını konu alan belgesel. Kesinlikle hayranlık duyacağınız bir yapım. 

Bu Gönderiler İlginizi Çekebilir!

Netflix Yine Kaynıyor! Eylül’ün En Güzel Netflix Film Listesi

Sizde her akşam film izlemek için bilgisayarı açıp saatlerce ne izleyeceğinizi düşünenlerden misiniz? Saatlerce film arayıp zaman kaybetmeye son! Patlamış mısırlarınızı hazırlayın, Eylül’de Netflix’e eklenen filmleri sizler için derledik. İyi seyirler…


Gece Uykularınızı Kaçıracak En İyi 10 Korku-Gerilim Filmi

Sizde uzun zamandır güzel bir korku filmi izleyelim diye televizyonu açıp hüsrana uğrayanlardan mısınız? Bu listemiz size gelsin! İzlerken tir tir titreyeceğiniz, gerilimden dudaklarınızı kemireceğiniz kıyıda köşede kalmış 10 korku gerilim filmiyle karşınızdayız.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
1
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1