Nijarya'da Skandal! Tecavüze Uğrayanlar İçin Doğum Fabrikası Kurulmuş

Tecavüz yeteri kadar korkunç bir olayken birde doğuma zorlanıp bebeklerinin ellerinden alındığı haberi gündeme bomba gibi düştü. 19 Eylül'de düzenlenen operasyonda 9 hamile kadın ve satılmak üzere zorla annelerin ellerinden alınan 4 bebeğin kurtarıldığı açıklandı.

Nijarya'da Skandal! Tecavüze Uğrayanlar İçin Doğum Fabrikası Kurulmuş

Ekonomik durumu pek iyi olmayan Nijerya'da kadınlar iş vaadiyle kaldırılarak bu işin içine sürükleniyor. Zanlılar ağlarına düşürdükleri kadınlara tecavüz ederek hamile bırakıp 9 ay boyunca "doğum fabrikası" diye anılan klinikte bakıyolar. Doğum sürecine kadar kontrol altında olan kadınların doğum sonrasında ise çocukları alınarak çeşitli ailelere satılıyor. Tecavüze uğrayıp dışlanan kadınlar veya istenmeyen ilişkiler sonucu hamile kalıp kürtaj için durumu olmayan kadınlar da doğum fabrikasına geliyorlar. 

Doğum fabrikasından kurtarılan bir kadın, erkek arkadaşı tarafından hamile bırakılıp zorla buraya getirildiğini belirtti. Yapılan röportajda buraya zorla geldiklerini ve çok kötü şartlarda yaşayıp zor bir hamilelelik süreci geçirdiklerini belirtti. Hamileliğin 28. haftasında doğum yapan kadın, yeterli beslenemediği için bebeğinin çok zayıf doğduğunu ve yaşayamadığını söyledi. Bunun dışında çoğu arkadaşının buraya iş vaadiyle getirilip tecavüze uğradığını belirtti. 

Reşit olmayan kadınlar aile ve töre kanunlarına kurban gitmemek için geldiğini bebek kaçakçığına maruz bırakılıyor. Nijerya polisi özellikle Güney Nijerya'da bu durumun maalesef yayın olduğunu belirtti.  

Nijerya'da yeni doğan ölüm oranları uluslararası ölçütlere bakıldığında diğer ülkelere oranla oldukça yüksektir. Bunun en büyük nedeni sağlık altyapısının kötü olmasıdır. Bunun dışında Nijerya yerlilerin istenmeyen yasa dışı çocuklar için dini ritüller yaparak bebekleri öldürdükleri de bilinmektedir. Bu ritüllerden kaçmak isteyen anneler çocukların yaşaması uğruna mecburen başka ailelere verilmesini göz yumuyorlar.

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir!

Dünyanın Farklı Yerlerinden İçinizi Ürperticek Ayinler

Geçmişten günümüze yüzyıllardır devam ettirilen belki haberinizin bile olmadığı ilginç ve bir o kadar da korkutucu gelenek ve ayinler yasaklanmalarına rağmen hala devam ettiriliyor. Saygı duymak mı gerekir bilinmez ama karşılaşmak istemeyeceğiniz türden 6 ayini sizler için topladık.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
3
sad
2
wow
1