Sıfır Donanım İle Oyunları Sorunsuz Oynamak : Nvidia Geforce

Temellerini 70 lerin sonunda atan video oyun sektörü her geçen yıl popülerliğini arttırmış ve 2019 yılına gelindiğinde sektörün cirosu yaklaşık 150 milyar doların üzerinde seyir etmiştir. Gelişen oyunlar, beraberinde yüksek ekran kartları ve ram ihtiyacını doğurmuştur. Özellikle ülkemizdeki kur farkından dolayı, oyunseverler yüksek fiyatlardan satılan ekran kartlarını satın alamıyor. Oyunları düşük çözünürlükte oynamak zorunda kalan oyunseverler , uzun süredir bu haberi bekliyordu. Nvidia Geforce now yayınladıgı beta sürümünün ardından geçtiğimiz aylarda tam sürümünü oyun severlere tanıttı.

Sıfır Donanım İle Oyunları  Sorunsuz Oynamak : Nvidia Geforce

Yıllarca çeşitli firmalar tarafından denenen bu servis, yüksek donanım gerektiren oyunları "akış" olarak oynayabilmenize olanak sağlıyor.  Geforce Now, Nvidia'nın bulut sisteminde bulunan oyunları yüksek donanımlar gerektirmeden  görüntüleri işleyip bilgisayarınıza gönderiyor.

Uzak masaüstü bağlantısı mantığıyla çalışan sistem Ram,Ekran  kartı ihtiyacını kendi sunucularından karşılayıp, en son cıkan oyunların zevkini çıkarmınızı sağlıyor. Bu hizmetten yararlanmak için düşük bir internet hızına sahip olmamanız gerekiyor. Eğer bu gereksinimi karşılıyorsanız herhangi bir bilgisayardan sisteme dahil olup çıkan en son oyunları sorunsuz oynayabilirsiniz.

Windows, MacOS gibi sistemlerde çalışan  GeForce 720p 60fps görüntü için en az 15Mbps bağlantıya, 1080p ve 60fps için 25Mbps bağlantıya ihtiyaç duyuor. Bu bağlantının kablolu ethernet veya 5GHz kablosuz ağ üzerinden kurulmuş olması oyun kalitenizi arttıracaktır.

Fiyatlandırma


Nvidia bu hizmeti aylık 5,49 Euro sunuyor, bu bedeli ödeyerek sınırsız oyunun keyfini çıkarabilirsiniz. ikinci bir seçenek sunan Nvidia bu oyunları denemeniz için ücretsiz üyelik veriyor fakat bu süre günlük 1 saatle sınırlandırılmıştır. Ücretsiz hesap,  sunucuda küçük bir kısmı kullanıyor yani  bu demek oluyor ki girmeniz biraz zor ama siz yine de şansınızı denemekten geri durmayın.

GEFORCENOW

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir!

Video Oyun Severler, Doom Bu Seferde Hamilelik Testi Üzerinde Oynatıldı

Pek çok farklı platformda gördüğümüz bir zamanların efsanevi oyunu Doom bu seferde hamilelik testi üzerinde oynandı. Eski yazılımlar ve tersine mühendislikle ilgilenen programcı Foone, 1990ların efsane oyunu Doom’u hamilelik testi için kullanılan cihazın üzerinde...

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
5
dislike
0
love
4
funny
0
angry
0
sad
0
wow
4