Milli Piyango Talihlilerinin Kararan Hayatları

Hemen hemen herkesin hayalidir büyük ikramiyenin sahibi olmak. Peki gerçekten büyük ikramiye size çıksa her şey birden düzelecek mi ? İşte karşınızda geçmiş yıllarda büyük ikramiyeyi tutturmuş talihli talihsizlerin hikayeleri.

Milli Piyango Talihlilerinin Kararan Hayatları

Süleyman Orhan

Samsunda yaşayan Süleyman Orhan,1993 yılında satın aldığı bir milli piyango biletiyle ara ikramiye kazandı. Orhan kazandığı parayla Türkiye'nin ilk yerel televizyonunu kurdu ve daha önceden sahip olduğu beyaz eşya mağazası, pastanesi ve sanayideki imalathanesine teknolojik yatırımlar yaptı. Fakat 1994 yılındaki ekonomik krizle birlikte bütün herşeyini kaybetti. Geçimini emekli maaşıyla sürdürmeye çalışan Orhan, bilet satın alanlara ise 'Hele bir çıksın bakarız' diyorlar.'' Hele bir çıktığında da yolunu şaşıran, her şeyini kaybeden, evinin kapısını şaşıran insanlar çok oluyor" diye dert yanıyor.

Necati Yıldırım

Necati Yıldırım, 2004 yılında yapılan çekilişte 10 trilyonluk ikramiyenin 4 talihlisinden biri oldu. Eskişehir'de otobüs işletmeciliği yapan Yıldırım, ikramiye çıktıktan sonra işletmesine akın eden misafirlere daha fazla dayanamayıp işletmesini kapattı. Hayatının daha güzelleşeceğini sanan Yıldırım, aile içinde çıkan bir kavgada oğlu tarafından boğazından bıçaklanarak hayatını kaybetti

Salih Gümüşçay

Salih Gümüşçay, belki en hazin sonu yaşayan milyonerlerden biri 1989'da büyük ikramiye vurmadan önce demirci olan Gümüşçay, ikramiyeyi kazandığında 83 yaşındaydı. O yaşına kadar tanımadığı yüzlerce akrabası bir anda ortaya çıkan Gümüşçay, tedavi gördüğü İzmir Devlet Hastanesinde bir hemşireyle evlendi. Zengin olduktan 1 yıl sonra vefat eden Salih dedenin cenazesi, akrabaları arasında paylaşılamadı ve vefat ettikten 5 sene sonra Salih Gümüşaçay'ın mezarı tekrar açıldı. Yapılan tetkikler sonucu mirası arabaları arasında tekrar dağıtılan Salih dede zengin olduktan sonra mezarında bile rahat uyuyamadı.

Mehmet Sarıoğlu

Mehmet Sarıoğlu'nun 1975 yılında aldığı Milli Piyango biletine büyük ikramiye vurdu ve o zamanın parasıyla 25 bin lira kazandı. İş yerinden bir anda istifa eden Sarıoğlu, büyük şehirlerin gece hayatında bütün paraları bitirdi. Sarıoğlu  83 yaşında çöplüğe dönen evinde donarak öldüğünde tek başına ve elinde avucunda hiç bir şey kalmamıştı. Cenaze giderleri bile yaşlılık maaşından karşılandı.

Ahmet Bayram

Milli piyango'nun 2005 yılındaki çekilişinde, biletine 5 milyon  TL'lik ikramiye isabet eden Ahmet Bayramın hayatı uzun süren işsizliğin ardından bir anda değişti. 9 çocuk babası Bayram, ikramiyeyi alır almaz bir peruk aldı ve İstanbul'a yerleşip eşinden boşandı. Milyonerin bu şatafatlı hayatı gece kulüpleri ve kumarhanelere olan düşkünlüğü yüzünden çok uzun sürmedi. Kumar yüzünden borç bataklığına sürüklenen Bayram eski eşinden daha önce üzerine yaptığı gayrimenkulleri satıp borçlarını ödemesini istedi. Olumsuz yanıt alan Bayram saat 23:00 sıralarında banyoda kendini asarak intihar etti

Mustafa Salgan

Bazılarına piyango bir kere değil tamı tamına dört kere çıktı fakat hikayenin sonu yine değişmedi. Mustafa Salgan askerden döndükten sonra Osmaniye'den ayrılıp Adana'ya yerleşti burada kendisine yeni bir sayfa açmak isteyen Salgan boyacılık yapmaya başladı geçim sıkıntısı yaşamaya başladıktan sonra, kısa sürede zengin olma hayalleriyle piyango bayiilerinin önünden ayrılmadı.1979 yılın'da 100 bin liralık ilk ikramiyesini kazanan Salgan, aç yattığı o gecenin sabahına zengin bir milyoner olarak uyandı fakat bu para yetmedi hemen ardından 1982'de 30 milyon lira daha tutturdu. Kazandığı paraların büyük çoğunluğunu yine piyango bileti almak için harcayan Salganın, 1984 ve 1987 yıllarında satın aldığı biletlere toplam 17 milyon lira daha isabet etti. Mustafa Salgan kazandığı bütün paraları kısa sürede tüketmiş ve belgeseli çekildiğinde tekrar ayakkabı boyacısı olarak hayatını kaybetmişti.

Hayri Kaya

Bir bankada çaycılık yapan Hayri Kaya, 2003 yılında Sayısal Loto'dan 844 bin liralık ikramiye kazandı. İkramiyeyi kazandığını televizyondan öğrenen Kaya haberi önce eşine sonra anne babasına verdi. Haberin kısa süre içinde duyulmasının ardından Kaya'nın çevresi akraba ve arkadaşlarla dolmaya başladı. Bir çok işe girip parasının tümünü batıran Kaya en son girdiği bal işinde verdiği bir çek yüzünden 5 yıl hapis yattı ve parasının tümünü kaybetti. Şimdilerde eski mesleği çaycılığa geri döndü ve "Bundan sonra çıkarsa daha dikkatli davranacağım bir ev bir Türk marka araba alıp Türkiye'nin her tarafındaki fakirlere el uzatacağım" şeklinde konuştu

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
4
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
2