Tam 7 Kez Ölümden Dönen Dünyanın En Şanslı Adamı

7 kez ölümden dönmüş ve sonrasında büyük ikramiyeyi kazanmış Frane Selak'ın hayatı bir film senaryosu değil. Okurken "bu kadarına da pes" dedirtiyor adeta.

Tam 7 Kez Ölümden Dönen Dünyanın En Şanslı Adamı

Frane Selak emekli bir müzik öğretmeni. O dünyanın en şanslıları listesine çoktan girdi bile. Onu şanslı yapan ise 7 kez ölümden dönmüş olması…

Hırvatistan'da yaşayan emekli müzik öğretmeni hem 7 kez ölümden dönmüş olması hem de ikramiyeyi tutturması nedeniyle bu kadarına da “yok artık” diyebilirsiniz. Ancak Hırvat öğretmenin hayatı tamamen gerçek şanslı mı talihsiz mi biz karar veremedik…

Tren Kazası

1962’de Saraybosna’dan kalkan ve Selak’ın da içinde bulunduğu tren raydan çıktı. Birkaç vagonun suya düşmesi sonucu tam 17 kişi hayatını kaybetti. Frane Selak’ın ise yalnızca kolu kırıldı.

Uçak Kazası

Frane Selak, Zagreb’den bir uçağa bindi. Ancak uçak havadayken kapısı açıldı ve 20 kişi aşağı düştü. Bu kazada tam 19 kişi hayatını kaybetti! Selak ise samanlığın içine düşerek hayatta kalmayı başardı.

Otobüs Kazaları

1966’da bindiği otobüs nehre düştü ve 4 kişi hayatını kaybetti. Selak ise yalnızca ufak sıyrıklarla kurtuldu.

Talihsiz aynı zamanda şanslı öğretmene 1995 yılında da Zagreb'de otobüs çarptı ve yaralı kurtuldu.

Araba Yangınları

1970 Yılında arabasının motoru alev aldı kendini camdan atarak kurtardı. Sonrasında arabanın motoru tamamen infilak etti.

1996 yılında otomobili bir kamyonla çarpıştı. Selak otomobiliyle birlikte uçuruma uçtu. Neyse ki son anda araçtan çıkabildi ve bir ağacın üstüne düştü, ancak otomobili yandı.

1973 yılında yeniden arabasında çıkan yangında saçlarının bir bölümünü kaybetti.

BÜYÜK İKRAMİYE

2003 yılında Frane Selak, piyangodan tam tamına 1,3 trilyonluk ikramiye kazandı. Ancak Selak özel bir adadaki lüks evini sattı, servetini de dostlarına dağıttı. 7 kez ölümden dönen Selak, “Hiç bu kadar mutlu olmamıştım” dedi.

Selak’a hayat hikayesi sorulduğunda ise: "Ya dünyanın en şanssız insanıyım, ya da en şanslısı. Ben ikincisinin doğru olduğuna inanıyorum" dedi.

2004 yılında bir firma, Avustralya'da onu TV reklamında oynatmak istedi. Ancak Sidney'e uçakla gitmek istemeyen Selak buna sebep olarak da "Şansımı test etmek istemiyorum" dedi. Ne diyelim biz de haklı bulduk.

Frane Selak bugün 86 yaşında ve Hırvatistan'da hayatına devam ediyor.

Kaynak : 1

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir!

24 Yıl Boyunca Hiç Top Oynamayan Futbolcu

Brezilyalı Futbolcu Carlos Kaiser, 24 yıl boyunca hiç topa dokunmadan kariyerine devam etmeyi başarmış. Üstelik bunun için de epeyce çaba harcamış. Kendisi hem tembellik hemde dolandırıcılık konusunda oldukça yetenekli.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
6
dislike
0
love
0
funny
2
angry
0
sad
0
wow
2