TikTok Videolarıyla Nasıl Para Kazanabilirsiniz?

Son günlerde herkesin dikkatini çeken ve Türkiye’de popüler olan Tiktok'tan günde binlerce lira kazanılıyor. Tiktok fenomenleri bunu nasıl yapıyor dersiniz? Haydi gelin birlikte göz atalım.

TikTok Videolarıyla Nasıl Para Kazanabilirsiniz?

Uygulama zamanında müzikali ismiyle olarak ortaya çıktı. Fakat Müzikali beklenen ilgiyi görmeyince yazılımcılar tarafından tekrardan tasarlandı. Bir zamanın popüler uygulaması Vine yavaş yavaş hayatımızdan siliniyor derken yerini Tiktok doldurdu. İnsanlar kendi hallerinde eğlenceli videolar çekerken bir anda bütün mecralara yayıldı. Özellikle genç kitlenin ilgisini çeken uygulama en çok aboneye sahip platformlardan biri.

Peki herkesin kullandığı bu uygulamadan para kazanmak mümkün mü?

Evet! JiffPom isimli Boo cinsi köpeğin hesabında gönderi başına 21.000 $ kazandığı düşünürse pek de zor olmasa gerek. Reklam alarak veya canlı yayın açarak para kazanmak mümkün. Hatta TikTok dan kazandıkları parayla kendilerine villa tutup videolarını orda çekmeye devam eden fenomenler bile var. Nasıl para kazanılabileceğini daha ayrıntılı şekilde şöyle açıklayabiliriz;

Reklam alabilirsiniz

En iyi gelirlerden birini reklam alarak yapabilirsiniz. Öncelikle bir hesap açıp abone sayınızı arttırarak büyüyebilirsiniz. Sonrasında ise markalardan sponsorluk toplayabilirsiniz. Hiçbir koreografisi olmayan açma danslara illa ki denk gelmişsinizdir. Dans sırasında abartılı kolye, bileklik, saat gibi aksesuarlar dikkatinizi çekebilir. Çoğunun sponsor ürünü olduğunu itiraf etmeliyiz…

Canlı Yayın Açabilirsiniz

 Kullanıcıların neden bu kadar gereksiz ve saçma hareketler sergilediği kafamızda bir soru. Bir insan daha çok izlenme için nasıl kendini rezil eder dersiniz? Uygulamaya uzak sadece videoları uzaktan takip eden insanlar, TikTok kullanıcılarının bu haline anlam veremiyor haliyle. Fakat canlı yayın açarak para kazanmak mümkün. Bu arada canlı yayın açabilmek için takipçi sayınızın en az bin olması gerekiyor. Kişilerin takipçisi ne kadar artarsa para kazanma şansları da o kadar artıyor. Para birimi olarak jeton kullanılıyor. Videolara ifadeler gönderebiliyorsunuz, tabi her ifadenin bir fiyatı var. 1 TL lik hediyeler de var 1300 TL lik hediyeler de…

Paranızla jeton satın alıyorsunuz ve jetonunuza uygun olan hediyeyi canlı yayın açan kişiye gönderebiliyorsunuz. Alabileceğiniz jetonları ve gönderebileceğiniz hediyelerden bazıları şöyle;

Bakıldığında her bütçeye uygun olarak hediye bulunabiliyor. İster 99 kuruşa kalp yollayın ister 2900 liraya spor araca... Sık gönderilen hediyeler genelde kalp, nazar boncuğu, panda gibi daha makül fiyatlı ürünler oluyor. 

Bu arada çocuklar tarafından da büyük ilgiyle takip edilen bu sosyal platform kullanımını kontrol altında tutmakta fayda var. İngiltere'de  11 yaşındaki kız annesinin kartıyla 4.000 $ lık harcama yaptı. Küçük kız hayranı olduğu TikTok fenomeniyle playback yapabilmek için bütün yayınları takip ediyordu. İletişime geçebilmek için ise annesinin kartındaki bütün parayla sanal hediye alıp canlı yayında fenomene gönderdi. Ailenin farketmesiyle gerçek ortaya çıktı. 

Şimdi gelelim asıl sorumuza, sizce bu kadar rezilliğe değer mi ? 

Bu Gönderiler İlginizi Çekebilir!

Tiktok Yüzünden Hayatlarını Kaybeden İnsanlar

Son yılların en popüler sosyal medya uygulaması "Tiktok" bir çok ülkede yasaklandı. Dünya çapında 120 milyon kullanıcısı olan ve gençlerin video çekerek paylaştığı uygulamanın Pedofili ve pornografiyi özendirdiği iddaasıyla Amerika ve Hindistan tarafından kullanılması yasaklandı.


Youtube Türkiye de En Çok Kazanan Kanallar

Her gün pahalı evlerde veya arabalara binerken görüntülenen ünlü Youtube fenomenlerinin ne kadar kazandığını hepimiz merak etmişizdir. Youtube gelirleri dışında, aldıkları sponsorluk ücretleriyle beraber ayda on binlerce dolar kazanan Youtube fenomenlerini sizler için derledik.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
1
dislike
1
love
1
funny
1
angry
0
sad
0
wow
0