Tiktok Yüzünden Hayatlarını Kaybeden İnsanlar

Son yılların en popüler sosyal medya uygulaması "Tiktok" bir çok ülkede yasaklandı. Dünya çapında 120 milyon kullanıcısı olan ve gençlerin video çekerek paylaştığı uygulamanın Pedofili ve pornografiyi özendirdiği iddaasıyla Amerika ve Hindistan tarafından kullanılması yasaklandı.

Tiktok Yüzünden Hayatlarını Kaybeden İnsanlar

Çekilen videolarda gençler sınırları zorlayarak en çok beğeniyi almak için birbirleriyle yarışıyorlar. Oldukça teklikeli mekanlarda çekim yapan gençler hayatlarını riske atmaktan geri  durmuyorlar.  Tiktok yüzünden hayatına son vermiş  veya kaza sonucu hayatını kaybetmiş 7 insanı sizler için derledik.

Video çekmek için girdiği su birikintisinnden çıkamadı !

Afyonkarahisar'a bağlı  Karaaslan köyünde meydana gelen olayda Oğuzhan Baylan,  Tiktok'ta paylaşmak üzere video çekmek için girdiği su birikintisinden çıkamadı. Videoyu çeken arkadaşı ise kıyıda bulunan kayalara tutunarak kendisini kurtardı. Bölgeye gelen AFAD ekipleri  Baylan'ın çıkarılması için su altı arama ve kurtarma ekibi istedi. Olay yerine gelen dalgıçlar 10 dakika sonra Baylan'ın cansız bedenine ulaştı.Tiktok çekmesi yasaklanınca zehir içerek intihar etti

Hindistan'da 2 çocuk annesi 24 yaşındaki bir kadın, çocuklarla ilgilenmediği ve zamanını büyük bir çoğunluğunu Tiktok'ta geçirdiği için kocası tarafından uygulamayı kullanması yasaklandı. Bunun üzerine kadın, hazırladığı zehri içerek intihar etti.Zehri içerken ki videosunu kayıt eden kadın çektiği videoyu kocasına gönderdi. Görüntüleri izleyen adam durumu hemen akrabalarına bildirdi. Durumu duyan akrabaları hemen kadının evine gidip onu hastaneye kaldırdı. Fakat artık çok geçti hastaneye kaldırılan kadın hayatını çoktan kaybetmişti.

Tiktok yüzünden gözünden oldu 

Tiktok uygulamasında gördüğü "Bıçakla soda kapağı açma" videosunu denemek isteyen 5 yaşındaki küçük çocuk annesiyle satın aldığı sodayı eve girer girmez bıçakla açmaya çalıştı.Elindeki bıçağı rastgele sallayan 5 yaşındaki çocuk açmaya çalıştığı soda şişesinin bir anda patlaması sonucu etrafa dağılan cam kırıklarının hedefi oldu. Şişeden seken cam parçalarından bazıları küçük çocuğun gözüne isabet edince hastaneye kaldırıldı. Yapılan bütün müdahalelere rağmen sağ gözünü kaybetti.

Silahla kendisini vurdu 

Pakistan'ın Karaçi kentinde 17 yaşındaki bir çocuk, TikTok'ta paylaşmak için video çekerken silahın kazayla ateş alması sonucu hayatını kaybetti.Karaçi polisi, gencin, babasına ait silahla video çektiği sırada yanlışlıkla tetiğe bastığını açıkladı. Benzeri olayların artış göstermesi nedeniyle polis, çocukların ev ortamındaki güvenliğinin ailesinin
 sorumluluğunda olduğu ve bir anlık dikkatsizliğin ölümle sonuçlandığı uyarısında bulundu.Kötü yorumlara dayanamadı

16 yaşındaki Tiktok fenomeni Siya Kakkar yaklaşık 2 milyon takipçiye sahipti.Hintli genç fenomen Tiktok'tan gelen rahatsız edici yorumlara ve tehditlere dayanamadıp geçtiğimiz aylarda evinde intihar ederek hayatına son verdi. Hindistan polisi durumu şüpheli bularak Siya'nın telefonuna el koydu fakat hiç bir delile ulaşamadı.

Kiki Akımı can aldı

18 yaşındaki Anna Worden Tiktok'ta sıkça yapılan "Kiki challenge" videosunu çekmek istedi. Şarkı çalarken bir anda dışarı çıkan Anna, dengesini kaybederek arabadan dışarıya fırladı kafatasında ciddi kırıklar meydana gelen Anna uzun süre yoğun bakımda kaldı fakat hayatını kaybetti.Tren raylarının altında kaldı

14 yaşındaki çocuk tren raylarına yakın bir alanda kulaklık takarak video çekmeye başladı. Kendisini videoya kaptıran çocuk trenin geldiğini son anda duyunca kendisini raylardan atmayı başardı vücudunun çeşitli yerinde meydana gelen kırıklar sonucu hastaneye kaldırılan çocuk hayatını kaybetti.

Bu Gönderiler İlginizi Çekebilir!

Youtube Türkiye de En Çok Kazanan Kanallar

Her gün pahalı evlerde veya arabalara binerken görüntülenen ünlü Youtube fenomenlerinin ne kadar kazandığını hepimiz merak etmişizdir. Youtube gelirleri dışında, aldıkları sponsorluk ücretleriyle beraber ayda on binlerce dolar kazanan Youtube fenomenlerini sizler için derledik.


Mısır'da "Hayat Kadınlığı" ile Suçlanan TikTok Fenomeni Kadınlar Gözaltında

Hepinizin bildiği gibi TikTok uygulamasının popülerliği gittikçe artıyor. Ancak Mısır hükümeti kadınlar için pek de uygun bulmamış olmalı ki geçtiğimiz günlerde para ve hapis cezası taleplerinde bulundu. Söz konusu iddia başlıkları da oldukça ilginç.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
2
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
1
wow
0