Türk Medyasının Başarılı İsmi Acun Ilıcalı Kimdir ?

Büyük başarıları, gösterişli hayatı, çokça sözel edilen özel hayatı, vergileri rekorları olsa da başarıya giden yolda Acun büyük acılar yaşamış başarılı bir iş insanıdır. Sıfırdan başlayıp asla pes etmemiştir.

Türk Medyasının Başarılı İsmi Acun Ilıcalı Kimdir ?

1969 Senesinde Edirne'de Dünyaya Gelmiştir

Kooperatifler il müdürü olan bir anne ve müteahhit bir babadan dünyaya gelen Acunun bir abisi vardır. İlkokulu Edirne'de okumuştur.

Daha sonra Kadıköy Anadolu Lisesini kazanan Acun lise için ananesinin yanına taşınmıştır. Ailesi ise sonradan  İstanbul'a taşınmıştır.

İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünü Kazanmıştır

7 yıl süren Üniversite hayatını bitirmemiştir. 

İlk Evliliğini 19 Yaşında Yapmıştır

Bu evliliğinden bir kızı olan Acun oldukça genç baba olmuştur. O dönem eşi ve kendisi öğrenci olduğu için kızına Acun'un anne ve babası bakmıştır.

Anne Ve Babasını Trafik Kazasında Kaybetmiştir

Ergün Ilıcalı, İlknur Ilıcalı ve Acun'un kızı Bodrum'a giderken trafik kazası geçirmiştir. Bu kaza yüzünden anne babasını kaybeden Acun'un kızının ise vücudu 18 yerinden kırılmıştır. Kazadan tek kurtulan Acun Ilıcalı'nın kızı olmuştur.

Anne Babasını Kaybeden Acun Depresyona Girmiştir

Anne ve babasının ölüm haberini alan Acun o dönem ağır bir depresyona girmiştir. Bir yıl boyunca evden çıkmayan Acun eşinden de boşanmıştır.

1994 Yılında Kendisi de Trafik Kazası Geçirmiştir

Acun, Bağdat caddesinde ağır bir motosiklet kazası geçirmiştir. Motosiklet kazasında kolu kırılmıştır. Sol koluna 36 dikiş atılan Acun'a daha sonra platin takılmıştır.

Ne yazık ki bu kazada arkasında oturan arkadaşını kaybetmiştir.

1995 Yılında Bağdat Caddesine Bir Kot Dükkanı Açmıştır 

Ailesinden kalan birikimi kısa sürede tüketen Acun, kot dükkanını ise batırmıştır. O dönem parasız gezdiğini söyleyen Acun her fırsatta arkadaşları sayesinde parasız olduğunu hissetmediğini söylemiştir.

1996 Yılında Çocukluk Arkadaşı Göktuğ Sevinçli'nin O Dönem Show Tv'de Spor Servisinde Çalışmaktadır

Acun'un hayatı pek çok acıyla geçmiştir.Ancak tamda burası bir dönüm noktası olmuştur. Yakın arkadaşı Esat'la birlikte Göktuğ Sevinçli'yi arayan Acun "Esat'la bizde gelelim" demiştir. Göktuğ Sevinçli'de "Gelin burası çok güzel" diyince İrfan Şahin'i ziyaret etmiştir.

İrfan Şahin, Acun'u Dönemin Spor Müdürü Olan İlker Yasin İle Tanıştırmıştır

İlker Yasin, Acun ve arkadaşlarının futboldan çok iyi anladığını fark ettikten sonra onların da Show Tv'de çalışmasını istemişir. Acun koyu bir Fenerbahçe taraftarı olmasına rağmen o dönem Beşiktaş muhabirliği yapmıştır.

2002 Yılında "Acun Firarda" Adlı Gezi-Eğlence Programının Yapımcılığını Ve Sunuculuğunu Yapmıştır

2006 yılında Acun Firarda programı bitmiştir. Aynı sene "Acun Medya" adlı şirketi kurmuştur.

Acun Medya Şirketi Pek Çok Başarılı Yapıma İmza Atmıştır

Sırası ile; Fear Factor, Var mısın Yok musun, Survivor Türkiye, Yoksa Rüya mı, Söyle Söyleyebilirsen, Devler Ligi, Yok Böyle Dans, O Ses Türkiye isimli programların yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiştir.

2013 Yılında Show Tv'den Ayrılıp Start Tv'ye Geçmiştir

Daha sonra çalışanları ile "Acunn.com" adlı portal internet sitesini kurmuştur. Aynı dönem "3 Adam" adlı televizyon programının yapımcılığını yapmaya başlamıştır.

Çalışanlarıyla beraber "Sekiz.com" adlı giyim içerikli İnternet sitesini kurmuş, "MNG Shop" (şimdi ki adıyla Shop90) adlı televizyon kanalına %40 ortak olmuş aynı zamanda Doğuş Yayın Grubu ortaklığında %70 hisse ile "Tv8" adlı televizyon kanalını satın almıştır.

2014 Yılında Star TV'den Ayrılmıştır

2014 yılından sonra "Ninja Warrior Türkiye", "Para Bende", "Hülya Avşar Show", "Arda'nın Mutfağı", "Aileler Yarışıyor", "Ver Fırına", "Kel Alaka", "Akademi", "Ütopya" adlı televizyon programlarının;

2015 yılında ise  "Rising Star Türkiye", "İşte Benim Stilim" adlı televizyon programlarının yapımcılığını yapmıştır.

2016 yılında "İşte Benim Stilim Ünlüler" adlı yarışma programının yapımcılığını yapmaya başlamıştır.

2016 yılında ise Shop90 adlı televizyon kanalını kapatarak TV8,5 adlı spor kanalı yayına başlamıştır.

2008 Yılında İlk Defa Türkiye Vergi Rekortmenleri Arasına Girmiştir

2011 yılında tam 2.836.191 gelir vergisi tahakkuk ederek, vergi rekortmenleri listesinde 62. sırada yer almıştır.

Acun Ilıcalı'nın Evlilikleri ve Kızları

1988 yılında Seda Başbuğ ile evlenen Acun'un ilk evliliğinden Banu adında bir kızı olmuştur. 1993 yılında Seda Başbuğ ile boşanmıştır.

2003 yılında Zeynep Yılmaz ile evlenmiştir. Acun'un bu evliliğinden ise Yasemin ve Leyla adlarında iki kızı olmuştur. 2016 yılında Zeynep Yılmaz'dan boşanmıştır.

2017 Yılında Şeyma Subaşı İle Evlenmiştir

2013 yılında Şeyma Subaşı'ndan olan kızı Melisa dünyaya gelmiştir. Çift 2018 yılında anlaşmalı olarak boşanmıştır.

Acun Günümüzde İse Çağla Altunkaya İle Birliktedir

Acun, 1999 doğumlu Çağla Altunkaya ile birliktedir. Çağla Altunkaya hemşirelik mezunudur. 

Acun ve Kızları

Bu Gönderiler İlginizi Çekebilir!

Kimileri Ona Bayılıyor Kimileri İse Nefret Ediyor : İşte Şeyma Subaşı

Acunla sevgili olması, evlenmesi, boşanması, kafesi, spor giyim markası, lüks tatilleri, nafakası ve yaptığı açıklamalarıyla Şeyma'nın her yaptığı haftalarca konuşuluyor. 2008 Miss Turkey yarışması ile ilk kez adını duyuran ...


Hasan Can Kaya’nın Sırrı!

Özellikle pandemi döneminde paylaştığı stand up videolarıyla ciddi bir hayran kitlesine ulaştı Hasan Can Kaya. Peki bu zor günlerde bir anda hayatımızda beliren, samimiyetiyle kalbimizi kazanan Hasan Can Kaya kimdir? ...

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
1
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1