Türkiye'de Bir İlk : Kız İsteme Merasimi Online Olarak Yapıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında iptal edilen düğün, nişan ve toplanma etkinlerine farklı bir boyut kazandıran Özel ve Özkan aileleri kız isteme merasimlerini Online olarak gerçekleştirdi. Bir hayli ilginç ve keyifli bu anlara çiftin arkadaşları ve akrabaları da şahit oldu.

Çankırıda kız isteme merasimini online olarak gerçekleştiren Özel ve Özkan aileleri bir ilk'e imza attılar. 30 yaşındaki Burak Özel ve 25 yaşındaki Afife Nur Özkan kısa bir süre önce  hayatlarını birleştirme kararı aldı. Ailelerinin de onayını alan çift ailelerin tanışması için bir türlü bir araya gelemeyince internet üzerinden bağlantı yaparak onları bir araya getirdi.

Çiftin arkadaşları ve yakınları, alkışlarla destek vererek ikiliyi tebrik etti. "İlk başta kendilerini de garip gelen bu yönteme iki tarafıda riske atmamak için başvurduklarını anlatadan damat adayı Burak Özel, "Dünyanın ve ülkemizin geçirdiği bu zorlu süreçte ve Çankırı’da artan vaka sayılarından dolayı bu şekilde bir online isteme durumumuz oldu. Hem de aile ve dostlarımızı riske atmamak adına bu şekilde bir karar verdik. İlk başta her iki taraf da şaşkınlıkla karşıladı. Ancak bu pandemi sürecinin ne zaman biteceği konusunda bir fikrimiz olmadığı için bu durumu da anlayışla karşıladılar. Nasıl olacak, nasıl bağlanacağız birbirimize, elektrikler gider mi gibi korkularımız vardı ancak programları yükledikten sonra katılacak kişilerle bağlantı bilgileri paylaşıldı. Sonrasında Konya’dan, İstanbul’dan abim, ablam, teyzelerim ve arkadaşlarım katıldı" dedi."Bu şekilde tedbirler almakta fayda var"Törenin beklediklerinden daha güzel geçtiğini kaydeden Özel, "Cumhurbaşkanımızın, Sağlık Bakanımız ve Bilim Kurulunun tavsiyelerine uyarak umarım ülkemiz için örnek bir davranışta bulunmak istedik. Bu korona virüs belasından ülke olarak en kısa zamanda kurtuluruz. Vatandaşlarımızın da bu şekilde tedbirler almasında fayda var. Zaten Türkiye’de genelde düğün vesaire gibi durumlardan dolayı bir artış olduğu için umarım vatandaşlarımız da gerekli tedbirleri alarak nişan söz bu tarz merasimleri online bir şekilde yaparlar" ifadelerini kullandı

Çifte bir ömür boyu mutluluklar dilerken gösterdikleri  duyar için tebrik ederiz.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
2
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
2