Ünlülerin Gaflarla, Olaylarla Dolu Ödül Geceleri

Kimi zaman üzüldük, kimi zaman güldük, kimi zaman da başkaları adına utandık... Geçmişten günümüze ünlülerin gaflarıyla, olaylarıyla akıllarımızda kalmış en ilginç ödül gecelerini sizler için derledik!

Ünlülerin Gaflarla, Olaylarla Dolu Ödül Geceleri

1. Tuğba Ekinci " Neden Okul Yaptırmadın?"

Ödülünü almak için sahneye çağırılan Tarkan ödül takdimi sırasında Tuğba Ekinci'den gelen o saçma soru ile karşı karşıya kaldı. Tuğba Ekinci neden okul yaptımadın? sorusuna "Ben yaptıklarımı çok anlatmayı sevmem, bilen biliyor. Bence bu tarz şeylerden çok fazla bahsederek böbürlenilmemeli. Bu tarz şeyleri burada tartışmayacağım" diyerek cevapladı. Zaten Tarkan'a duruşuyla, samimiyetiyle, duyarlılığıyla hep hastaydık.

Tuğba yine bildiğimiz Tuğba...

2. Ivana Sert " Rap Sanat Değildir"

Ivana Sert ile yapılan bir ropörtajda Sert, rap balondur zaten çok uzun sürmeyecek. Bu müziğe değer vermiyorum çünkü bu müzik değil, bir sanat değil" demişti. Bir üniversitenin ödül töreninde en iyi rap şarkıcı ödülünü Norm Ender'e veren Ivana, Norm Ender'in sözlerinden nasibini almıştı. Yanlış anlaşıldığını dile getiren Ivana Sert'e "Buna halk dilinde re yapmak derler" diyen Norm Ender olayı tiye aldı.

3. Meltem Cumbul - Semih Kaplanoğlu Selamlaşması

2017 Adana Film Festivalinde sunuculuk yapan Meltem Cumbul, en iyi yönetmen ödülünü vermek için Semih Kaplanoğlu' nu sahneye davet etti. Semih Kaplanoğlu ile selmalaşmayı reddeden Cumbul, Semih Kaplanoğlu'nun elini havada bırakarak sıkmamıştır. Günlerce konuşulan bu olayın ardından Meltem Cumbul şu açıklamayı yapmıştı: "Kendinden olmayanları ötekileştiren, fakiri zengine böldüren, güçlüleri tutup zayıfları hor gören birisiyle selamlaşmayı reddediyorum" 

4. Orhan Gencebay Playback Kazası

Orhan Gencebay bir ödül gecesinde şarkısına playback yapacaktı. Kendi sesi yerine Sibel Can'ın ses kaydı çalışınında şaşıran Gencebay, yazıklar olsun diyerek dinleyicileri güldürmeyi başarmıştı.

5. En İyi Film Ödülü için Moonlight Ekibi yerine La La Land Ekibinin Çağrılması 

89. Oscar Töreninde En iyi film ödülü La La Land olduğu açıklandı, ödül ve konuşma için ekip sahneye çağırıldı. Heyecan ve sevinçle sahneye çıkan ekip konuşma yapacağı sırada skandal açıklama yapıldı. Ödül zarflarında bir karışıklık olmuştu! Kazanan film La La Land değil Moonlight olduğunu açıkladı. La La Land ekibi sahneden indirilerek Moonlight ekibi sahneye çağırıldı. Gece boyunca yapılan hatadan dolayı ortam buz kesti.

6. Ahmet Kaya'ya Çatal Bıçak Fırlatılması

1999 Magazin Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen ödül törenin Ahmet Kaya ödülünü almak ve şarkısını okumak için sahneye çağrıldı. Ahmet Kaya, İleriki günlerde Kürtçe bir şarkı çıkaracağını ve televizyonculardan bunu yayınlamasını istediğini anlatan bir konuşma yaptı. Şarkı söyleme sırasında yuhlamalar ve küfürler duyuldu. Ahmet Kaya masasına geçtiğinde ise ayaklanamalar başlamıştı. Tekrar mikrofanlar Ahmet Kaya'ya uzatıldığında cümlelerini tekrarlayarak Türk Kürt kardeşliğinden bahsetmişti. Bu olay sonrasında "Padişah" şarkısını söylemesi için Serdar Ortaç sahneye çıkmıştı. Şarkıdan sonra bir anda hep bir ağızdan 10. Yıl Marşı ve Bir Başkadır Benim Memleketim şarkısı söylenmeye başlandı. Devamını ise tahmin etmek çok zor değil... Bir anda Ahmet Kaya'nın masasına çatal kaşıklar fırlatılmaya başlandı. Garsonlar eşliğinde Ahmet Kaya ve eşi alandan çıkarıldı. 

7. Diriliş Ertuğrul Film Sansürü

Altın Kelebek Ödüllerinde ödül kazanan Diriş Ertuğrul dizisine ödül verilmesi için ekip sahneye davet edildi. Ekibe teşekkür konuşması yapılmasına izin verilmeden apar topar ödül verilerek sahneden indirildi. Sunum hatası mı yoksa bilerek mi yapıldığı sosyal medyada çok konuşulan olay sonrası dizi yapımcısı bu yapılan saygısızlık karşısında ödülü iade etmiştir.

Bu Gönderiler İlginizi Çekebilir!

Ünlülerin Okurken Hem Utandırıp Hem de Güldüren Rezil Anları

Kaçarken yakalananlar, yakalanınca inkar edenler. Ünlülerin hepimizin hafızalarına kazınan komik ve okurken onların yerine utandıran rezil anlarını sizler için topladık


2020'nin En Unutulmaz Magazin Olayları - 1

Doğumlar, evlilikler, boşanmalar dedikodular. 2020'yi geride bırakırken her ne kadar evlerinde olsalar da ünlüler hiç boş durmadı. 2020'nin Unutulmaz magazin olayları birinci bölüm sizlerle.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
3
dislike
0
love
0
funny
2
angry
0
sad
0
wow
2