Utanç Verici Gerdek Gecesi Gelenekleri

Dünyada alışık olmadığımız birbirinden farklı birçok gelenek var! Evlilik ve gerdek gecesi ise bu geleneklerden sadece biri. İlk gece başkasıyla olan mı dersiniz, düğünde bütün misafirlerin gözü önünde ilişkiye giren mi... Ağzınızı açık bırakacak ilk gece geleneklerini sizler için derledik. Okurken şok olacaksınız!

Utanç Verici Gerdek Gecesi Gelenekleri

1. Parayı veren gelini elliyor!

Çin’de bir düğünde çekilen video kısa sürede viral oldu. Düğün sırasında bir anda gelinin gelinliğin göğüs kısmını indirdiği görülüyor. Gelen misafirler para vererek gelinin göğüslerini elliyor. Bu gelenek gelinin göğüslerini elleterek balayı için para toplamasını amaçlıyor. Kendilerini gibi gelenekleri de ilginç!

2. İlk gece çiftin yalnız kalması yasak

Afrika kabilelerindeki bazı geleneklerde gelin ve damat ilk geceyi tek geçiremiyor. İlişki sırasında odada aile büyüklerinden biri de yer almak zorunda. Aile büyükleri hem cinsel eğitim veriyor hem de ilişki sırasında çifte müdahale ediyor. Utanç verici bir gelenek.

3.Bu adada gerdek gecesinde bakire olduğu anlaşılan gelin dışlanıyor

Gelelim ilginç geleneklerden birine. Guam ve Malavi gibi yerlerde ilk gece bakire olunmaması gerekiyor. Eğer gelin bakireyse ayıplanıyor ve kimse tarafından kabul edilmiyor. Alışılanın dışında bir gelenek.

4. Gelinle ilişkiye damattan önce damadın arkadaşı veya akrabası girmeli

Yanlış okumadınız Tayvan’ın bazı bölgelerinde damattan önce damadın seçtiği bir yakını gelin ile ilişkiye giriyor. İnsanı evlilikten soğutur!  

5. Herşey düğüne gelen misafirlerin gözü önünde yaşanıyor!

Newlyweds’de ilk gece düğünde gerçekleştiriliyor! Düğün sonunda yere bir hasır seriliyor ve hasırın üstünde çift ilişkiye giriyor. Gelen konuklar ise çifti izliyor, bir inanışa göre bu gelenek evliliğin bereketini ve mutluluğunu arttırıyor. Ne diyelim artık, pes!

6. İlk geceye gelinin annesi eşlik ediyor

Diğer ülkelerde olduğu gibi Kolombiya’ da çift ilk geceyi tek başlarına geçiremiyorlar. Gelinin annesi yatağın ucuna oturarak çifte eşlik ediyor ve onları izliyor. Acaba daha neler görcez?

7. Gelelim kendi utanç verici geleneğimize; kanlı çarşaf

Günümüzde hala bu gelenek bazı yörelerde devam etmektedir. İlk gecenin ertesi günü gelinin bakire olduğunu kanıtlamak için aile büyüğü kanlı çarşafı alarak bütün mahallede dolaştırır. Bütün herkese gösterilen çarşaf ev önüne asılır. Ne utanç verici bir gelenek!

Bu Gönderiler İlginizi Çekebilir!

Bakarken Öğürten ve Tiksindiren En Çirkin 12 Dövme

Bir çoğumuz dövme yapmanın havalı olduğunu düşünür. Peki bu her dövme için geçerli mi ? cevap veriyoruz kesinlikle hayır bir çoğunun neden yapıldığı hakkında en ufak bir fikrimizin olmadığı bakarken düşündüren 10 dövmeyi sizler için derledik.


1001 Gece Masalı: İki Kukulu Kadın

1001 Gece Masalları geniş bir çatı altında anlatılan yüzlerce bağımsız masaldan oluşur. Şah Şehriyar çok genç ve güzel kadınlarla evlenip büyük haz aldığı zifaf gecesinin ertesi sabahı eşlerini idam ettirmeyi adet haline getirmiştir. Yeni karısı Şehrazat bu sondan kurtulmak ve hem cinslerini de kurtarmak için bir plan yapar. Her gece kocasına bir hikaye anlatır ama ertesi gece devam etmek üzere hikayeyi yarım bırakır.

Bu Gönderiler İlginizi Çekebilir!

Kariyerlerini Kendi Kendine Mahfeden Ünlüleri Görünce İnanamayacaksınız

Hepsi bir zaman kariyerlerinin en zirvesindeydi fakat yaptıkları tek hata bir anda unutulmalarına yol açtı.. İşte karşınızda kendi kendilerini mahfeden ünlülerin skandallarla dolu olayları.


Ünlülerin Okurken Hem Utandırıp Hem de Güldüren Rezil Anları

Kaçarken yakalananlar, yakalanınca inkar edenler. Ünlülerin hepimizin hafızalarına kazınan komik ve okurken onların yerine utandıran rezil anlarını sizler için topladık

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
1
dislike
4
love
1
funny
2
angry
2
sad
1
wow
2