Vefatının 3. Yılında Eren Bülbül'ü Anıyoruz İyi ki Varsın Eren!

Sahi siz tüm 15'liler Çanakkale'de mi kaldı sandınız ? O şanlı ecdadın torunları hala 15 yaşında şehit olabiliyor. İşte o kahraman şehit çocuğumuz, EREN BÜLBÜL’ün hayatı…

Vefatının 3. Yılında Eren Bülbül'ü Anıyoruz İyi ki Varsın Eren!

Kimdir Eren Bülbül?

Eren Bülbül, Ayşe ve Hasan Bülbül’ün çocuğu olarak 1 Ocak 2002 yılında Maçka’da dünyaya geldi. Köprüyanı Mahallesi’nde tek katlı bir evde büyüdü.

Köprüyanı İlkokulu ve Çatak ilk öğretim Okulu’ndaki gördüğü eğitimden sonra, Maçka Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrenimine devam etti. 2016 yılında ise babası Hasan Bülbül’ü kaybetti.

Küçük yaşta hayatın yükünü sırtlamak zorunda kaldı!

Babasının vefatından sonra annesi ve 12 kardeşi ile ekonomik zorluklarla savaşan Eren, eğitiminden arta kalan zamanlarda, bağ, bahçe ve yük taşıma gibi gündelik işlerde çalışarak ailesine destek oldu.

Eren Bülbül, 11 Ağustos 2017 günü,  PKK’lı bir grup ile polis’in çatışması sonrası, PKK’lı grubun bir evden erzak çaldığını gördü. Jandarmaya bunu bildiren Eren Bülbül, bölgeye gelen güvenlik güçlerine evi gösterirken yaylım ateşinin ortasında kaldı.

‘’Yere yatın komutanım, dikkat edin!’’

Bu sözler Eren’in son sözleriydi. Astsubay Ferhat Gedik ise bu sözlerin ardından kendisini Eren’in önüne siper ederek PKK’lı gurubun kalleş 41 kurşunuyla şehit oldu. Eren Bülbül ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Evladı şehit olan Ayşe Bülbül’ün anlattıkları ise yürekleri dağladı.

Anne Bülbül, ‘’Yavrumun şehitliği tüm Türkiye’nin acısı oldu. Ben bir Eren kaybettim ama binlerce Eren’im oldu.'' dedi. Eren’in vefatının ardından dünyaya gelen erkek torununa Eren kız torununa da Ceren adını  verdiklerini belirten Ayşe Bülbül, çok sayıda telefon aldığını insanların kendisine ulaşarak çocuklarına ‘’ Eren’’ adını koyduklarını söyledi.

Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın!

Eren Bülbül’ün şehit olmadan önce sosyal medyadaki bu paylaşımının ortaya çıkması tüm Türkiye’yi derin bir hüzne boğdu.

Vefatının 3. yılında seni tam da istediğin gibi anıyoruz Eren,

Eren İyi ki varsın.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
4
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
4
wow
1