Yabancı Dil Öğrenirken Bilmeniz Gereken Ücretsiz ve Kaliteli 13 Site ve Kanal

Yabancı dil öğrenirken hepimiz kaynak arayışına girmişizdir. Fakat biliyoruz ki hem ücretsiz hem de kaliteli kaynak bulmak zor. Biz sizi bu zorluktan kurtararak, ücretsiz ve kaliteli kaynakları tek bir başlık altında topladık. İşte, iyi ki buldum diyeceğiniz, o site ve youtube kanalları;

Yabancı Dil Öğrenirken Bilmeniz Gereken Ücretsiz ve Kaliteli 13 Site ve Kanal

1) ITI İstanbul

İstanbul’da yetişkinler için tamamen ücretsiz İngilizce eğitimi verilen bir kurs. Dersler sınıflarda, öğretmenlik eğitimi almış fakat daha deneyim kazanamamış öğretmenler tarafından veriliyor. Her seviyeye uygun dersleri olan Iti İstanbul’da kaliteli bir eğitim alacağınıza emin olabilirsiniz.

https://www.iti-istanbul.com/

2) Miniversite

Bu sitede her seviyeye göre konu anlatımları ve alıştırmalar bulurken dil öğrenme ve yds (yabancı dil sınavı) konusunda birçok ipucunu da yakalama şansı bulacaksınız.

http://www.ozkancelen.com/

3) Haluk Tatar

Haluk Tatar'ın kanalı, bir çok dilde sıfırdan ileri seviyeye eğitim setleri bulabileceğiniz bir zengin bir kaynak. Dil öğrenirken kesinlikle göz atılması gerekenlerden.

https://www.youtube.com/channel/UCrVR30q-Seo82gBhmAe_1uQ

4) Etkili Pratik İngilizce

İngilizce gramer konularını ve günlük hayattaki kalıpları, kısa videolarla pratik ve etkili bir şekilde öğreten bir youtube kanalı. Ayrıca videoları izlerken İngilizce ile ilgili birçok pdf dosyasını da indirme şansına sahip olacaksınız.

https://www.youtube.com/channel/UCLjVrAnbku-ge0tTwe-4H4Q

5) Bbc Learning English

Ders videolarını izlerken, kendinizi sınıf ortamında hissederek İngilizce öğrenebileceğiniz bir site. Üstelik ücretsiz kayıtla gelişiminizi kayıt altında tutabilir ve sonunda online bir sertifikaya da sahip olabilirsiniz.

https://www.bbc.co.uk/learningenglish/

6) Clever Bot

Bir dili öğrenirken olmazsa olmaz şeylerden biri de pratik yapmaktır. İşte bu botla istediğiniz kadar ve istediğiniz zaman İngilizce konuşabileceksiniz.

https://www.cleverbot.com/

7) Open Learn

İngilizce’den Çince’ye, Fransızca’dan İspanyolca’ya bir çok dilde ücretsiz kurs bulabileceğiniz bir site.

https://www.open.edu/openlearn/

8) Open Culture

Tam 48 dilde ücretsiz eğitim veren harika bir site. Aynı zamanda burada ücretsiz olarak indirebileceğiniz sesli kitaplar, podcastler, e-kitaplar da bulabileceksiniz.

http://www.openculture.com/

9) Bonjour de France

Fransızca öğrenmek isteyenler için inanılmaz faydalı bir site. Her seviyeye uygun alıştırmalar bulabilir ve kendinizi test edebilirsiniz.

https://www.bonjourdefrance.com/

10) İş İngilizcesi

Finans, pazarlama, insan kaynakları ve daha bir çok alandaki iş İngilizcesini başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar öğrenebileceğiniz bir kanal.

https://www.youtube.com/channel/UCIiFsAO2Gh_vu8OStpjl16A

11) Learn wiht Nida

Nida Uzun’un kanalında hiç sıkılmadan İngilizce öğrenebilirsiniz. Şuan için fazla içerik bulunmasa da olanlar fazlasıyla kaliteli. Takibe değer bir kanal.

https://www.youtube.com/channel/UCP532DMk1_DfsHO62vTvTtg

12) Ayşin Yılmaz

Ayşin Yılmaz kanalında kendi dil öğrenme serüvenini paylaşırken, günlük hayatta kullanabileceğiniz kalıpları, ya da yanlış kullanılanları pratik bir şekilde öğrenmenize yardımcı oluyor.

https://www.youtube.com/user/aysinyilmaz

13) Özer Kiraz

Başlangıç seviyesinden ileri düzeye tüm konularda İngilizce ders videolarını bu kanalda bulabileceksiniz.

https://www.youtube.com/channel/UCTx3YiLRMmdTutMCmlDxKAQ

Bonus: Hayat kurtaran eklentiler;

  • Language learning with youtube: Bu eklenti ile tüm videolara istediğiniz sayıda ve dilde alt yazı ekleyebilir ve telaffuzlarını dinleyebilirsiniz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/language-learning-with-yo/jkhhdcaafjabenpmpcpgdjiffdpmmcjb

  • Language learning with netflix: Bu eklenti ile Netflix’te izlediğiniz tüm içeriklere istediğiniz dilde alt yazı ekleyebilir, durdurarak istediğiniz kelimenin anlamına bakabilir ve telaffuzunu dinleyebilirsiniz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/language-learning-with-ne/hoombieeljmmljlkjmnheibnpciblicm

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir!

İngilizce Öğrenirken Bilmeniz Gereken 7 Altın Kural!

Yeni bir dil öğrenme sürecinin ne kadar zorlu ve yorucu olduğunu hepimiz biliyoruz. İşte İngilizce öğrenmenizi kolaylaştıracak 7 Altın Kural;

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
4
dislike
0
love
2
funny
0
angry
0
sad
0
wow
4