Yapay Zeka İle Yeniden Canlandırılan Çizgi Film Karakterleri, Portreler Ve Tarihi Kişiler

Yapay zekanın, teknolojiye erişimin kolay hale gelmesiyle popülerliği arttı. Dünyanın her yerinden sanatçılar, çeşitli düzenlemeleri oluşturmak için yeteneklerini yapay zekayı ile birleştiriyor. Çoğu uygulama bile sizi daha yaşlı, daha genç hatta farklı bir cinsiyet göstermek için yapay zeka kullanan filtrelere sahiptir. San Franciscolu grafik sanatçısı, bu yeni teknolojiyi, ünlü tabloların, çizgi film karakterlerinin, portrelerin ve tarihi figürlerin gerçek olsalar nasıl görüneceğini göstermek için kullanıyor.

Yapay Zeka İle Yeniden Canlandırılan Çizgi Film Karakterleri, Portreler Ve Tarihi Kişiler

Sanatçı Nathan web sitesinde şöyle diyor: "Ben bir teknik direktör, yaratıcı teknoloji uzmanı, görsel efekt süpervizörü ve on yıldan fazla deneyime sahip hareketli grafik sanatçısıyım. Şu anda sanat ve yapay zekanın kesişimini keşfediyorum." İşte sanatçının 21 harika eseri.

1- Rembrandt

Nathan Shipley: "Bir yandan imkansız görüntüler oluşturmayı ve yeni teknolojileri keşfetmeyi seviyorum. Animasyon ve görsel efektler konusunda bir geçmişim var ve bir kez yapay zeka ve makine öğrenimi kullanarak neyin mümkün olduğunu gördüm araçlarla yapılabilecek o kadar çok şey olduğunu fark ettim ki, aksi takdirde imkansız olurdu. Teknik olarak mümkün olabilecek bazı şeyler bile çok zaman alıcı veya pahalı olabilir, oysa yapay zeka tamamen yeni olanaklar sağlar.

Öte yandan, belirli bir çerçeve ile belirli bir veri kümesi üzerine inşa edilen bir yapay zeka modelinin dünyayı nasıl 'görebildiğini' ve sonra görüntüleri nasıl dönüştürebildiğini keşfetmek büyüleyici. Yapay zeka yalnızca daha önce gördüklerini 'bilir' ve dünyayı bu mercek aracılığıyla filtreler. Veri kümesinde yapılan her küçük ayar, eğitim parametreleri, model ve girdi görüntülerinin tümü çıktıyı değiştirme olasılığına sahiptir. Bu, yapay sinir ağlarının dünyayı kendi zihnimize benzer bir şekilde nasıl yorumladığını keşfetmek için bir alandır. Oluşturduğum bir görüntünün gerçekte Mona Lisa'ya benzediğini söylemiyorum, ancak makinenin onu bu belirli değişken düzenlemesine göre nasıl gördüğü söyleyebilirim. Bu benim için büyüleyici.

Ayrıca bunların kesinlikle sadece deneyler olduğunu ve yapay zekanın ve üzerinde eğitildiği veri kümelerinin oldukça bariz bazı sınırlamaları olduğunu da eklemek istiyorum. Frida kaşını kaybeder, Miles'ın saçları karışır, Lil Miquela'nın çilleri kaybolur, şapkaları saçlara döner ve Ben Franklin bir küpe bile alır! Bunlar, bu belirli değişken kombinasyonunun birçok rastlantısallık ve tutarsızlıkla gelen bir yüzü nasıl yeniden yarattığına dair sadece birkaç örnektir. Yapay zeka'da çeşitliliği korumak aktif bir araştırma alanıdır. "

 

2- Örümcek Adam'dan Miles Morales

"Çizmeyi, fotoğraf çekmeyi ve boyamayı her zaman sevmişimdir. Ayrıca ilkokuldan beri, sabit disk kullanmadan MS-DOS ile 286 kullanan bir bilgisayarım vardı. Geleneksel sanat ve teknolojinin birleşimi benim için doğal bir adımdı ve görsel efektler ve animasyon alanında kariyerime yol açtı.

Yapay zeka ve makine öğrenimi kullanarak yüz manipülasyonunu ve üretken sanatı keşfetme5 şu anki ilgim, 2018'de Salvador Dali müzesi için Dali Lives adlı bir projeyle başladı. Dali'yi müzeye ziyaretçilere sanatı hakkında konuşmak için geri getirmek yapay zeka sahte kodunu kullandım. Benim için sanat yaratmak hem merakın bir ifadesi hem de süreç yoluyla keşfetme eylemi. "

3- Mona Lisa

4-  Incredibles'tan Lastik Kız

"Sanat yaratmanın en sevdiğim yanı, aslında onu yapma süreci; yolculuk ve onunla birlikte gelen tüm keşifler. Bir problemle karşılaşmayı ve onu nasıl çözeceğimi, kulaklıklarımı takmayı, izini kaybetmeyi seviyorum. Biraz zaman ve sadece işe yarayana kadar bir şeyler denemek !

Bitmiş bir görüntü görmek harika, ancak yeni kodu denemek, kodu olması gerekmediği şekilde kullanmak, farklı araçları bir araya getirmek ve yeni süreçlerle tamamen yeni bir sanat eseri yaratmak daha da heyecan verici. "

5-Coco'dan Miguel

6-Benjamin Franklin

Nathan'ın 4 yaşında bir oğlu var ve onunla dünyayı keşfetmeyi seviyor: "Balık tutuyoruz, sahile gidiyoruz, resim yapıyoruz, resim yapıyoruz, kitap okuyoruz, beyzbol oynuyoruz. Koşmayı seviyorum beni sakinleştiriyor ve zihnime odaklanmamı sağlıyor. 

Son 10 yılı Google, Intel ve şu anda Goodby, Silverstein & Partners reklam ajansında animasyon, VFX ve yaratıcı teknoloji projeleri üzerinde çalışarak geçirdim. "

7- Frida Kahlo

8-George Washington

Nathan bu düzenlemeleri nasıl oluşturduğunu açıklıyor: "Bu çok yinelemeli ve araştırıcı bir süreç. En basit ifadeyle, yazılım için girdi olarak bir yüz kullanılıyor ve yazılım girdiye göre yeni yüzler oluşturuyor. 

Daha spesifik olarak, gerçek insanlar yaratmak için, sürecin merkezi kısmı, 70.000 insan yüzünden oluşan bir veri kümesi üzerinde eğitilir. Yapay zeka, bir insan yüzünün neye benzediğini nasıl genelleştireceğini öğrenir ve daha sonra aslında var olmayan ancak çok gerçekçi görünen yeni insan yüzleri oluşturabilir.

Ağ gerçek insanların görüntüleri üzerine eğitildiği için, sadece bir çizim veya resim olarak girdi verdiğinizde bile, gerçek insan yaratmada çok iyidir.

9- Diego Rivera

10- Rembrandt

 

11- Ulysses S. Grant

12-Incredibles'tan Bay İnanılmaz

"Okurları, Memo Akten, Scott Eaton, Mario Klingemann, Refik Anandol, Helena Sarin ve Ben Snell'in çalışmalarına göz atmalarını şiddetle tavsiye ederim. Bunlar, yapay zeka ve makine öğrenimini keşfetme konusundaki ilgimin temelini oluşturan sanatçılar. "

13- Andrew Jackson

14- Diego Rivera

15- Rembrandt

16- Incredibles'tan Dash

17- Rembrandt

18- Rembrandt

19- 

20- Yukarı Bak'tan Russell

Daha Fazlası İçin : İnstagram | Twitter | nathanshipley

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir!

Birbirine Hiç de Ait Olmayan Karakterlerin Bir Araya Getirilmiş 36 Eğlenceli Fotoğrafı

Ace Ventura ve The Joker tek bir filmde olsaydı ne olacağını hiç merak ettiniz mi? Deadpool ve Vincent Vega'nın birleşmesi peki nasıl olur? Macar sanatçı Pixel Faker tarafından yapılan görseller sosyal medya da oldukça beğenildi. Pixel Faker, hepimizin bildiği ve sevdiği karakterleri alır ve onları gerçekten ait olmadıkları filmlere ve TV şovlarına yerleştirir, bunu yaparken de harika sahneler yaratır.

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir!

Yapay Zekanın Geldiği En Son Nokta "GPT-3" Korkuttu

Geçtiğimiz ağustos ayında OpenAI tarafından tanıtılan GPT-3, yapay zekanın korkutucu yüzünü bize bir kere daha gösterdi. GPT-3 anlamlı şiirler yazabiliyor ve sizinle diyaloğa geçip sorularınıza mantıklı cevaplar verebiliyor

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
1
dislike
1
love
2
funny
1
angry
0
sad
0
wow
4